הקבינט אישר: תוגדל כמות הקונים המותרת בחנויות גדולות מ-4 ל-10

חנויות הרחוב הוגבלו לעד 4 לקוחות בחנות, דבר שגרר ביקורת ציבורית רבה בטענה שההנחיה דווקא גורמת לצפיפות מחוץ לחנויות • על פי הצעת יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר, הקבינט אישר את הגדלת כמות הקונים המותרת בחנויות גדולות ל-10 איש

הקבינט אישר: תוגדל כמות הקונים המותרת בחנויות גדולות מ-4 ל-10

הישג חשוב ליו"ר ועדת חוקה חה"כ יעקב אשר: הערב אישר הקבינט את הצעתו להגדלת מספר הקונים המותרים לשהות בחנות בו זמנית. על פי ההצעה שאושרה, חנויות בגודל של 70 מ"ר ומעלה יוכלו להכניס עד 10 לקוחות בו זמנית במקום 4 שאושרו עד היום.

כזכור החנויות הוגבלו לעד 4 לקוחות בחנות בו בזמן, ללא קשר לגודל החנויות, דבר שגרר ביקורת רבה על כך שהדבר גורם לצפיפות מחוץ לחנויות בשל התור שנוצר בחוץ, וגם על כך שההגבלה לא דיפרנציאלית, חסרת היגיון ופוגעת בחנויות הגדולות.

הבוקר בדיון בוועדת החוקה ביקש חה"כ אשר מד"ר שרון אלרועי פרייס ראש שירותי הציבור במשרד הבריאות לשקול את הגדלת כמות הקונים בחנויות, וזאת לאחר שטען כי ההנחיה דווקא גורמת לצפיפות מחוץ לחנויות ולא תורמת לעצירת התחלואה. ואכן, הערב אושרה ההצעה בקבינט, כאשר מחר בבוקר תתכנס וועדת החוקה לאשרר את התקנות כך שהן ייכנסו לתוקף באופן מיידי.

בדיון בוועדה הדגיש חה"כ אשר: "אנחנו לא צריכים להתמודד רק נגד הקורונה אלא צריכים לדעת איך להשתלב יחד עם הקורונה ולהגדיר את החיים איתה. יש תכנית של השלטון המקומי שגושה יחד עם הוועדה שתאפשר לנהל חיים וכלכלה על סמך בדיקות של 72 שעות, תעודת החלמה או בדיקות סרולוגיות. אם אנשים יידעו שכדי לעשות דברים מסוימים עליהם להיבדק, תעלה כמות הבדיקות ותהיה קטיעת שרשראות הדבקה. כשרואים באופק חיסון ויש אוכלוסייה ירוקה, שלהערכת מומחים עומדת על מיליון איש, הרי כשיגיע החיסון צריך יהיה לחשוב למי לתת ולמיליון הללו אפשר להגיע אחרונים".

חנות בגדים בקורונה, אילוסטרציה
אילו שרשראות אשת חיל תוכלו להעניק לאישה שלכם?
מבוכים לדרכונים: אין תורים להנפקה
אושר בוועדה: מספר הטלפון של 'מרכז הרעלים' יונגש על גבי אריזות
רפורמה בחקלאות? מחיר האבטיח זינק ל-14 שקלים לק"ג
אלו הגבינות שימכרו במחיר נמוך ב-22% עד 36%
שר התקשורת קבע: תתאפשר ניידות מספרים מלאה בקווים הכשרים
משרד הבריאות השהה את תו התקן של מפעל שטראוס
נדל"ן על הירח? בקרוב מאוד
חשש: בעקבות סימני הסלמונלה במוצרים - הריקול בשטראוס יורחב
איפה הכי משתלם לקנות? נתוני "סל המוצרים הבסיסי" לפסח נחשפים