"..הלווו...אתה שומע אותי..?" האם "פרשת הקליטה הסלולרית בישראל" הולכת להיפתר?

ל"בזק.." יקח כמה שנים טובות עד שיצליחו להרכיב את תשתיות הסלולר החדשות בארץ שנקראים "סיבים אופטיים" שנועדו להקליל את שיחת הסלולר שלנו. מה הם הסיבים האופטיים האלו, וכמה זמן יקח להם? והאם הממשלה תאשר את האצת התהליך?

"..הלווו...אתה שומע אותי..?" האם "פרשת הקליטה הסלולרית בישראל" הולכת להיפתר? סיבים אופטיים לקליטה טלפונית גבוהה

ביום ראשון שר האוצר ישראל כץ ושר התקשורת יועז הנדל יביאו לאישור הממשלה את מתווה הסיבים האופטיים שנועד לפתוח ולהאיץ את פריסת התשתיות של התקשורת הסלולרית בשראל.

החלטה תפתח פקק זמן ארוך שנים של קליטה - ומכאן לרישות ישראל בתשתיות אולטרא רחבות פס. נטען כי המהלך תורם להאצת המשק מהמשבר.

מהירות סלולרית על גבי סיב היא גבוהה במידה מרובה אחרת ממה שהיה במהירות גלישה בתשתיות הישנות.

בזק לא תוריד את התחרות הסלולרית ולא תייצר מונופול. בגין כי יחוייבו חברות התקשורת בתשלום של 0.5% מההכנסות שלהן לקרן שבה אין קשר לבזק - קרי - בזק היא לא היחידה שתשתמש בסיבים אופטים.

הנה דברי שר האוצר ישראל כ״ץ: "אני רואה חשיבות רבה בפיתוח תשתיות רחבות בכל חלקי הארץ שיביאו להתפתחות ולצמיחה טכנולגית ותעסוקתית. ביום ראשון אביא לאישור הממשלה את מתווה הסיבים האופטיים שנועד להאיץ את פרישת תשתיות התקשורת בישראל זהו רק צעד אחד מבין צעדים רבים שאני מוביל שיביאו לתחרות ,חדשנות,התפתחות וצמיחה של המשק והכלכלה"

ומבחינתו של יועז הנדל שר התקשורת: "זוהי בשורה אדירה למדינת ישראל, פקק של עשור נפתח. גלישה באינטרנט ותשתיות תקשורת הן לא מותרות אלא הכרח. איפה שיש תשתיות תקשורת יש צמיחה בשוק התעסוקה, בתמ״ג, גידול באוכלוסייה וחיבור של פריפריה למרכז. כך נראית ציונות 2020, לצד קו המחרשה, קו הסיב. בגבולות מדינת ישראל ובמרכז. הממשלה מחליטה כאן להביא לסדר עדיפויות חדש. המשימה הגדולה שלנו היא לצמצם את הפער שנוצר עד כה, לפרוש מהר ולקדם את הכלכלה הישראלית. מדובר על פתיחת פקק של עשור באמצעות הסרת חסמים רגולטוריים לצד הבטחה לאזרחים הישראלים שיש להם אפשרויות עבודה עתידיות בפריפריה ולחברות הזנק שיש להן סיבה טובה להישאר פה ולהיתפתח״ כך אמר.

מהי תקשורת אופטית?
תקשורת אופטית מוגדרת לצורת תקשורת שמשתמשים בה באור שנראה או על ידי קרינה אלקטרומגנטית בתדרים שאינם בתחום הנראה. באופן שירצו קצב התקשרות גבוה, אנו נשתמש במערכת השידור האופטית הנפוצה שבה הביסוס שלה הוא על סיבים אופטיים. המעלות המתקבלות הן: קצב שידור גבוה. פס רחב. חסינות לציוט. מיזעור ציוד. ואולם החסרונות שאמורות להתקבל הן: עיבוד חשמל לאופטי ואופטי לחשמל. יותר יקר. תיחזוק לא קל בחיבורי פסי האופטים.

ירושלים: עמדות הצללה לבתי כנסת בעלות של מיליוני שקלים
טלגרם נפלה ברחבי העולם כבר מעל שעה!
פעילות הרכבת הקלה בירושלים בתקופת הסגר
בת ים: קרוב לחצי מיליון שקלים לשמשיות ומצננים לקראת תפילות יום כיפור בחוץ
מאות ארונות קודש ניידים חולקו ביישובים
בעקבות הסגר הכללי מיום שלישי: פעילות התחבורה הציבורית תצומצם
היערכות למעמד הסליחות המרכזי ברחבת הכותל המערבי - ערב יום הכיפורים בצל הקורונה
בג"ץ ידון בהקדם בעתירה לביטול חוק מעקב אחרי אזרחי ישראל על ידי השב"כ
השרה החרדית ינקלביץ' דואגת שהמתפללים לא יזיעו בחוץ
מורי הוראה, דיינים ורבני הקהילות מכל הגוונים ישתתפו בקו הפתוח לקראת יום כיפור