מיזם תמנונים לפגים יצא לדרך

המיזם שהחל בדנמרק ומאפשר לפגים שמחזיקים בתמנון סרוג לשפר את המדדים הגיע גם לאור יהודה • בשבועות הקרובים תחל תרומת התמנונים לפגיות בבתי החולים ברחבי הארץ

מיזם תמנונים לפגים יצא לדרך סורגות

מיזם "תמנונים לפגים" באור יהודה הגיע לאור יהודה ומופעל באמצעות "נפגשים" מרכזים קהילתיים ובמסגרתו קבוצת "סורגות קהילה" החלה לסרוג תמנונים עבור פגים, כל זאת בסיוע של גל שלומאי אופק. מדובר במיזם ארצי שהחל בדנמרק על ידי אב לתינוקת שנולדה טרם זמנה והחליט לסרוג לבתו תמנון שילווה אותה.

הצוות הרפואי שם הבחין כי מאז שקיבלה את התמנון, חל שיפור משמעותי במדדים הרפואיים של התינוקת. בעקבות זאת הוחלט לקיים ניסוי שבמסגרתו הוכנסו לאינקובטורים של פגים נוספים תמנונים דומים. התוצאות הוכיחו כי אצל אותם הפגים חלו שיפורים משמעותיים במדדי ההתפתחות. כשהנושא הגיע לישראל, הוחלט לאמץ אותו בבית החולים הדסה ליולדות, ובתה הצעירה של הרופאה האחראית על הפגייה, גל שלומאי אופק החלה לסרוג עבור הפגים. עם הזמן המיזם תפס תאוצה ונוצרה קהילה של סורגים וסורגות לפגים.

כאמור המיזם הגיע גם לאור יהודה, וגל הגיעה ל"נפגשים" על מנת ללמד את קבוצת סורגות קהילה את עקרונות סריגת התמנונים. ואכן בשבועות הקרובים תחל תרומת התמנונים לפגיות בבתי החולים ברחבי הארץ.

עזרה זדונית: מחקר חדש מגלה - כך "נעזור" לאדם שאנו מקנאים בו
איך לחסן הגוף מווירוסים? חובה לכל אדם
חוקרים פיתחו אלגוריתם הקורא את ה-DNA שלנו כשפה אנושית
משה ליאון לטובת שמירת צביון נקי לעיר ירושלים
מדהים: כך תתאפשר הפרדה מדויקת של חלקיקים ננומטריים
נעליים מודפסות בתלת מימד? חיבור בין החברות יאפשר חדשנות מדהימה
תחזית איומי הסייבר לשנה הבאה: מתקפות הסייבר מכוונות לכל היעדים
מיומנויות למידה או חשיבה במתמטיקה
חיקוי של הטבע: משלוח ישיר לתאי העצב
פיתוח חדשני מאפשר הובלה של מחטים ניתוחיות מעוקלות לרקמות "נחבאות"