5 הרוגים ועשרות פצועים באירוע דריסה בוויסקונסין

ג'יפ אדום דרס אנשים בתהלוכה שהתקיימה בעיר וויסקונסין בארה''ב • עדת ראייה: "הדורס פגע בקבוצת ילדות בנות 15-9" • המשטרה: "לא ידוע אם המניע שלו קשור לטרור"

5 הרוגים ועשרות פצועים באירוע דריסה בוויסקונסין

לפחות חמישה הרוגים ויותר מ-40 נפצעו באירוע דריסה שהתרחש הלילה (שני) בעיר ווקשה שבמדינת ויסקונסין שבארצות הברית, המרוחקת כ-30 קילומטרים מערבה למילווקי.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', האירוע התרחש בסביבות השעה 17:00 (שעון מקומי) במהלך מצעד שהתקיים בעיר לרגל חג המולד, כשג'יפ אדום דרס את ההמונים. מנהל תחנת המשטרה המקומית דן תומפסון אמר לתקשורת המקומית כי הם עצרו אדם החשוד במעשה.

במסיבת עיתונאים שקיים כשעתיים לאחר האירוע, הוא אמר כי לא ידוע אם המניע לדריסה מצד החשוד קשור לטרור וגם כי יש כמה הרוגים בתקרית, אך הוא לא נקב במספר מדויק.

לדברי תומפסון, כמה מהפצועים, בהם 11 מבוגרים ו-11 ילדים, פונו באמבולנסים לבית החולים המקומי כדי לקבל שם טיפול רפואי, בנוסף לפצועים אחרים שפונו על ידי המשטרה ועל ידי משפחה וחברים. הוא הוסיף כי שוטר ירה לעבר הרכב, ירי שלא היו בו נפגעים מצד האזרחים, וכי כנראה שהדיווחים על כך שהדורס גם ביצע ירי מרכבו קשורים לירי של אותו שוטר.

מיד עם תחילת האירוע, השוטרים רצו במורד הרחוב שבו הוא התרחש, וביקשו מהקהל שהתאגד במקום למצוא מחסה בחנויות סמוכות.

על פי עדת ראייה שדיברה עם תחנת הטלוויזיה המקומית "פוקס 6", הרכב פגע בקבוצת בנות 15-9. היא אמרה גם כי מיד לאחר הפגיעה היו כמה רגעי שקט, שלאחריהם הגיעו צעקות, ריצות ובדיקה של הפצועים. מנגד, עדה אחרה אמרה כי הדורס פגע בקבוצת נשים קשישות.

בזמן שחלף מאז הדריסה, פורסמו ברשתות החברתיות מספר סרטונים שתיעדו את הרכב נוסע במהירות לעבר הקהל. בסרטון אחר, שוטרים נראים כשהם יורים לעבר אותו הרכב, לאחר שהתנגש במחסומים שהיו במקום.

טוני אוורס, מושל מדינת ויסקונסין, צייץ לאחר האירוע: "אני מתפלל הלילה עבור ווקשה ועבור כל הילדים, המשפחות וחברי הקהילה שהושפעו מהמעשה חסר ההיגיון הזה. אני מודה למגיבים הראשונים ולכל מי שהזדרז לעזור".

ניידת משטרה בארצות הברית, אילוסטציה
בעקבות החשש למלחמה: עצרת תפילה של הקהילות באוקראינה
דיווח: ביידן שוקל לפרוס אלפי חיילים במזרח אירופה
ניו זילנד: בידוד של 24 ימים לקרובי נדבקים
סיכום חדשות השבת: רוסיה הציעה לאיראן הסכם גרעין זמני
רוסיה על אוקראינה: "הספירה לאחור מתחילה"
לאחר החרם על יו"ש: מניית יונילוויר צנחה בכ-20%
"כ-30% ממקרי האנטישמיות ברחבי העולם - בארה"ב"
הרב בטקס ההשבעה: "בבית מחוקקים צריכים ללכת לפי 7 מצוות בני נח"
"תפילותינו נענו": כל בני הערובה בבית הכנסת בטקסס שוחררו
צונאמי באי טונגה - פלומת העשן מההתפרצות הגיעה לגובה של 5 קילומטר