אושר לקריאה ראשונה: חוק אסונות פיצוי לנפגעי אסונות אזרחיים

יו"ר ועדת העבודה והרווחה: "זהו חוק חדש לחלוטין המשנה את תפיסת המדינה ביחס לאסונות אזרחיים. מדובר בשינוי דרמטי ביחס המדינה של נשייאת אחריות"

אושר לקריאה ראשונה: חוק אסונות פיצוי לנפגעי אסונות אזרחיים זירת האסון במירון

ועדת העבודה והרווחה אישרה היום (רביעי) את הנוסח הסופי של חוק אסונות אזרחיים. בנוסח זה נכללו שינויים שהם פרי המשא והמתן שהתנהל בשבועות האחרונים, ובהן בין היתר, בהכרזה על אסון לאומי "תשקול הממשלה בין השאר את

מספר האנשים שנפגעו או שנספו באסון הלאומי-אזרחי, נסיבות התרחשותו, קיומו של ביטוח המכסה את אירוע האסון, וזהות נתבעים-בכוח בשל האסון".

יו"ר הוועדה אפרת רייטן-מרום (העבודה) הדגישה כי "זהו חוק חדש לחלוטין המשנה את תפיסת המדינה ביחס לאסונות אזרחיים. מדובר בשינוי דרמטי ביחס המדינה לנשיאת אחריות. החוק נוסח והוכן בלשכתי מיד עם הגעתי לכנסת בגלל אסון נחל צפית, בו ליוויתי את משפחות החללים".

מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, שיבח את יו"ר הוועדה על הסעד שהעניקה לאנשים במצוקתם, ותמה מדוע החוק מציין שאם לא יימצא אחראי אחר, או שבית המשפט יפסוק סכום נמוך יותר – המדינה תוכל לדרוש ממשפחות הנפגעים את הסכום הפיצויים בחזרה. ינון גוטלניק, נציג האוצר, השיב כי אכן מדובר בנושא מורכב, אך יש עיקרון שהנזק ישולם - ולא יותר. דניאל בלנגה, רכז ביטוח לאומי באגף התקציבים, הדגיש כי החוק איננו מיטיב או מרע את תנאי הזכאים לקצבה כלשהי מהביטוח הלאומי.

טיפים להתמודדות עם הילדים בימי בין הזמנים הנותרים
"דחיית התשלום תוביל להפסקת השירות": חברת החשמל מתריעה מפני עוקץ
מחסור ליראי ה': מעל 150 חופים בישראל - רק 16% נפרדים
מהיום: חוף נפרד נוסף בכנרת
איך תשמרו על הסלון שלכם ב'בין הזמנים?
בני ברק: אכל נקניקיה בצום ונחנק
"קיץ על מלא" עיריית בני ברק משיקה את מקצב פעילויות הקיץ
הנשיא ביידן לבן 15 המתמודד עם לוקמיה: "את הסרטן ננצח רק עם אהבה"
קרטיבים לקופים ומקלחות לפילים ולצבים: בספארי החיות חוגגות את הקיץ
חוף נפרד בכנרת לציבור החרדי