הסידור ההיסטורי של הרבי מקרעטשניף הגיע לידי נינו • גלריה

בשבוע שעבר הגיע לידי האדמו"ר מקרעטשניף - קרית גת סידור היסטורי ורב ערך שהיה שייך לזקינו ר' אליעזר זאב מקרעטשניף זי"ע

הסידור ההיסטורי של הרבי מקרעטשניף הגיע לידי נינו • גלריה

מוהרא"ז זי"ע היה ידוע בתפילותיו המיוחדות בהשתפכות הנפש בקול חוצב להבות אש ובהתלהבות והתעוררות עצומה למעלה מכוחות אנוש כבן המתחטא לפני אביו, פלגי דמעות ועגלי זיעה זלגו ממנו בכל תפילה ותפילה שחלקם נספגו בינות לדפי הסידור שהתפלל בו.

בשבוע שעבר הגיע אותו סידור קדוש לידי נינו ממשיך דרכו האדמו"ר מקרעטשניף - קרית גת ע"י אחד מחסידיו.

האדמו"ר קיבל את הסידור בחביבות גדולה מאוד ועיין בו משך זמן רב מאוד ואמש מוצש"ק (קורח) להתרגשות החסידים הוציא האדמו"ר את הסידור הנכסף לתפילת ערבית.

לאחר תפילת ערבית התקבצו החסידים סביב מקומו של האדמו"ר בכדי לחזות מקרוב בסידור הקדוש והעתיק והאדמו"ר החל לדבר בגודל שגב עבודתו בקודש של זקינו מוהרא"ז זיע"א בכל ענייני עבודת השם ובפרט בעבודת התפילה.

ולאחמ"כ אף נקב בדברי מוסר לכלל החסידים שהאדם צריך לנצל כל רגע בשהותו בעוה"ז כי אין האדם יודע עתו וכמה שנים ימלאו ימיו, ולא כמו דבר הדומם, הנה הביטו נא על סידור קדוש זה שנדפס כבר לפני 130 שנה ועל אף מלחמת העולם השניה שזקה"ק בעל הסידור נעקד על קידוש השם, אבל הסידור עבר את שנות הזעם והינו עודנו קיים בשלמותו וניתן להשתמש בו ולהתפלל בו בדיוק כמו כשהודפס לפני 130 שנה, משא"כ האדם.

הסידור ההיסטורי של הרבי מקרעטשניף הגיע לידי נינוהסידור ההיסטורי של הרבי מקרעטשניף הגיע לידי נינוהסידור ההיסטורי של הרבי מקרעטשניף הגיע לידי נינוהסידור ההיסטורי של הרבי מקרעטשניף הגיע לידי נינוהסידור ההיסטורי של הרבי מקרעטשניף הגיע לידי נינוהסידור ההיסטורי של הרבי מקרעטשניף הגיע לידי נינוהסידור ההיסטורי של הרבי מקרעטשניף הגיע לידי נינוהסידור ההיסטורי של הרבי מקרעטשניף הגיע לידי נינו
תקשיב מה ה' רוצה ממך - שיעור מרתק בפרשת עקב מאת הגר"י צמח שליט"א
הרב מיכאל לסרי - רק לטובה
"דרך אמונה - בחרתי": ישוב חרדי חדש הוקם בהרי יהודה • גלריה
הערב י''ט מנחם-אב יומ''ד רבא של רבי יהודה יחיאל • האזינו
"בושה לעם היהודי": משאית שופכת זבל בתוככי הר הבית מול מקום המקדש
מעמד יומא ט"ובא לרבנן בזוטשקא בראשות האדמו"ר • גלריה
החכמה מאין תמצא? • צפו
מה דינו של חתול שאכל תרנגול? • דף היומי
״רגלי חסידיו ישמור״: חכם שלום כהן אושפז בשל זיהום שהתפתח ברגלו
האדמו"ר מבוטושאן בתפילה בכותל המערבי • צפו