משה ליאון העניק טופס 4 לבית הכנסת הגדול ביותר בעולם

בית המדרש הגדול של חסידות גור מונה 35,000 מ"ר. ראש העיר ליאון: "מזל טוב גערער חסידים, מזל טוב".ליצמן: גם בעוד שלושה דורות יזכרו מי היה ראש העיר"

משה ליאון העניק טופס 4 לבית הכנסת הגדול ביותר בעולם הענקת טופס 4 לבית המדרש הענק

לאחר שנים ארוכות של בנייה, ועם סיום העבודות וההתחייבויות העניקו הערב, יום א', ראש העיר ירושלים משה ליאון וממלא מקומו יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה הרב אליעזר ראוכברגר טופס 4 לבית הכנסת של מרכז חסידות גור ברחוב ירמיהו בירושלים.

מדובר באחד המבנים הגדולים ביותר במזרח התיכון, ובבית הכנסת הגדול ביותר בעולם כולו. סך כל המבנה העצום עומד על 35,000 מ"ר, כאשר מתוכן 12,000 מ"ר נבנו לאחרונה באגף החדש.

את התהליך כולו ליווה מטעם עיריית ירושלים מנהל אגף רישוי ופיקוח מר אופיר מאי שהתמסר בכל מאודו להשלמת הפרויקט הגרנדיוזי על פי כל כללי הרישוי והבטיחות בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

בטקס צנוע שהתקיים בלשכת ראש העיר, הוענק טופס 4 לח"כ הרב יעקב ליצמן נציג הסיעה המרכזית בכנסת, ולרב יוחנן ויצמן חבר מועצת העיר מטעם חסידות גור.

ראש העיר משה ליאון אמר: "לא הרבה ראשי ערים בעולם מסתובבים עם הידיעה שהם אישרו את בית הכנסת הגדול ביותר בעולם כולו. מדובר באירוע בקנה מידה היסטורי. חסידות גור היא אבן פינה יקרה בירושלים, ואנחנו שמחים שסוף סוף הגענו לישורת האחרונה בהצלחה. מזל טוב גערער חסידים, מזל טוב"!

יו"ר הוועדה לתכנון ובניה מ"מ ראש העיר הרב אליעזר ראוכברג אמר: "פרויקט בנייה בסדר גודל כזה הוא משהו שירושלים עוד לא ראתה. לקחנו בחשבון כל גורם בטיחות אפשרי, והצבנו מטרות מרחיקות לכת. הייתה לי הזכות ללוות את הפרויקט לכל אורכו, ואני שמח שיחד עם הנהלת המוסדות בגור, הצלחנו להגיע ליום הזה במינימום זמן, ובמקסימום פאר והדר".

ח"כ יעקב ליצמן הודה לראש העיר ואמר: "גם בעוד שלושה דורות יכנסו חסידי גור לבית המדרש הגדול, מרכז החסידות, ויזכרו מי היה ראש העיר שחתם על הפרויקט. אני מודה לך על עמידתך לצד חסידי גור בפרויקט הזה, ובכלל. יהיה רצון שזכות המצווה תעמוד לך להצלחה מבורכת בכל העשייה הציבורית המופלאה שלך".

חבר מועצת העיר הרב יוחנן ויצמן הוסיף: "לכל אורך התהליך שמנו לב שראש העיר, הרב ראכוברגר והצוותים המקצועיים קשובים לכל פניה, לכל הערה ולכל בקשה. מהפרטים הגדולים ועד לקטנים. אני בטוח שהברכה שאנו מברכים היום על המוגמר, לא הייתה מושלמת בלי הסיוע הצמוד והמסור שלהם. ישר כח".

בית המדרש הענק של גורהענקת טופס 4 לבית המדרש הענק
זעם: מנדלבליט סגר את התיק נגד השוטרים
ירושלים: כתוצאה משריפה 2 נפגעים במצב בינוני עד קשה
הכניסות לירושלים נפתחו, ביו''ש עדיין סגור
השלג הגיע! כביש 1 נסגר לתנועה
בעקבות פגיעת ברק: נשרף ארון חשמל בצפת
בחסות הסערה: מנדלבליט צפוי לסגור את חקירת השוטרים בפרשת סנדק
חוק הקורונה החדש אושר סופית במליאת הכנסת
הממשלה 'תפנה' את חאן אל-חמר לאדמות מדינה
מקרה מזעזע בירושלים: אשה נמצאה מוטלת בביתה ללא רוח חיים
אשר: "לא יתכן שהחרדים והערבים מקבלים פחות מחצי מחלקם באוכלוסיה"