הסוף לבידוד במלוניות לשבים מחו"ל

החל מחצות יועברו כל הנכנסים לישראל לבידוד ביתי ולא במלונות • בשבוע הבא צפוי גל של ביטול טיסות • ערפל כבד סביב מועד פתיחת נתב"ג

הסוף לבידוד במלוניות לשבים מחו"ל מלונית הקורונה דן הייאט בירושלים

הפתעה לשבים מחו''ל: נוסעים שנחתו הערב מניו יורק הופתעו לגלות שהם משוחררים לבידוד ביתי, במקום לבידוד במלונית. עד כה, חויבו כל השבים מחו"ל, מלבד מחלימים ומחוסנים, להיכנס לבידוד במלונית, אך הלילה תוקף ההחלטה צפוי לפוג ומקבלי ההחלטות הבינו שאין צורך להכניס את השבים מניו יורק הערב לבידוד במלונית לכמה שעות בלבד. כך מתפרסם ב"ישראל היום".

במקביל, מבודדים במלוניות כבר קיבלו הודעה שהם צפויים להשתחרר הלילה מהמלוניות, גם אם חלקם נכנסו לבידוד במלונית רק לפני יום או יומיים. כל המבודדים צפויים לעבור מהמלוניות לבידוד ביתי, שם יצטרכו להמשיך את הבידוד לפי ההנחיות.

כזכור, תוקף חובת הבידוד במלוניות הוא עד הלילה בחצות. המשמעות היא שמעכשיו ועד להודעה חדשה, כל השבים מחו"ל יועברו לבידוד ביתי בלבד ולא למלוניות. במשרד הבריאות מתקשים למצוא אמצעי אכיפה יעיל יותר ובוועדת החוקה שהציבה למשרד הבריאות 24 שעות למציאת פתרון, החליטו שלא להאריך את החובה.

מהשבוע הבא, צפויים להיכנס לישראל 200 נוסעים ישראלים בלבד ביום, וזאת בניגוד למצב הנוכחי שבו מותר לאלפיים ישראלים ביום לחזור לארץ. כולם צריכים לעבור את אישור ועדת החריגים והאפשרויות כרגע הן טיסות מפרנקפורט או מניו יורק בלבד.

בשבוע הבא צפוי גל של ביטול טיסות בעקבות הירידה המשמעותית של 90% במספר הנכנסים לישראל. נכון לעכשיו, לא ברור מתי נתב"ג ייפתח, הערכות רבות מדברות על ה-7 במארס, אך כרגע טרם התקבלה כל החלטה רשמית בנושא.

אורנה שרגא, ישראלית שחזרה לארץ בטיסת דלתא מניו יורק: "נשארנו שם במשך חודש כשהיינו אמורים להיות שם רק שבוע. זה עלה לנו המון כסף, יש עוד המון ישראלים שנשארו שם ולא קיבלו אישור וזה פשוט הזוי. כשנחתנו בארץ היו המון אנשי ביטחון שהובילו אותנו ממקום למקום ובסוף לבידודים ביתיים".

הוחלט: עד 3000 איש בכניסה לארץ
שינוי בצ'יק: איך לשפץ בלי להכנס להוצאה כלכלית גדולה!
ירושלים: אלו השכונות שחוזרות ללמוד לא מרחוק
איך ליצור עומק בעזרת אמנות?
ירושלים: בתוך מספר שנים ירושלים כולה תרושת ברכבות קלות • צפו
גוגל מטילה פצצה: תפסיק להציג פרסומות על בסיס נתוני הגלישה
אושר: מענקים בסך 562 מיליון ש"ח לנכים
מתווה חדש בכניסה והיציאה מהארץ
אושר סופית: עיכוב הליכים לבעלי חוב עד 4 חודשים
לנד רובר דיפנדר 2022 מקבל מנוע V8