חה''כ בוסו תוקף את גמזו: "אתה מבין את המשמעות של אתרוג?!"

חה"כ אוריאל בוסו במליאת הכנסת היום (ג') על המלצות פרופסור גמזו בנוגע לשווקי ארבעת המינים ותפילות יום הכיפורים:

חה''כ בוסו תוקף את גמזו: "אתה מבין את המשמעות של אתרוג?!" בימה - המעודכנים מעדכנים

בעקבות המתיחות בכנסת לרקע הקרע ביחס לתפילות יום הכיפורים בבתי הכנסת חה''כ בוסו תקף את הפויקטור.


בוסו תקף את פרופסור גמזו: "שאלה לי אליך, מהכובע הרפואי שלך אתה יודע להגדיר את נושא ההפגנות לפני שאתה ניגש לנושאי הדת?! בוא תניח לרגע את המאבקים המשפטיים, אתה הוא זה שמגדיר מפעלים ובתי עסק חיוניים, ושזה מגיע לארבעת במינים אין קול ואין עונה, אתה מבין את המשמעות של אתרוג?! הסיפורים מהשואה עדיין מהדהדים באוזנינו על המסירות נפש והדאגה לאתרוג מהודר".


עוד הוסיף בוסו ביחס לפן הכלכלי: "מבלי להכנס לסוחרים שמתפרנסים חצי שנה אחורה וקדימה מהענף הזה, וחיים בימים אלו בסימני שאלה רבים בגלל ניתוק של גמזו ואי הבנה בצרכי המגזר, כמו כן תפילות יום הכיפורים היום הכי חוצה מגזרים בשנה, אתה לא מתאמץ אפילו להביע עמדה מקצועית ובוחר בשתיקה, המבוגרים במדינה ההורים של כולנו נאלצו השנה לעשות את החג בבית ומוצאי חג התעוררו לתמונות של התקהלויות וחגיגות, בשם הדמוקרטיה, זה בדיוק המסלול הראשי לאיבוד של אמון הציבור במערכת, כל עוד ואין הבעת דעה מקצועית בנוגע להפגנות ויש אכיפה לא שיוויונית ומגבלות לא שיוויוניות זה ידרדר למשבר אמון אל חזור".


עוד הוסיף בוסו ביחס לתקווה האחרונה שלו במערכת: "למזלנו יושב באותו קבינט מבוגר אחראי שר הפנים הרב אריה דרעי שאם יש מישהו שמיישם המלצות שגם משלם עליהם מחירים אבל מצד אחריות לאומית על הבריאות של אזרחי ישראל הוא הראשון שמקבל את ההחלטות לטובתם של אזרחי ישראל, אבל כשלצידם מונחות סברות הגיוניות ומקצועיות נטו ללא התעלמויות, כולי תקוה שפרופסור גמזו יראה עין בעין את ההתקהלויות האסורות עם נושאי הקדושה של העם היהודי ורק כך יחזור האמון במערכת".

סוף סוף: הכסף יחולק גם לזקנים
בשורה נשים העצמאיות: מענק קורונה למרות הלידה
אושר בקריאה ראשונה: בידוד במקום ימי מחלה
מהפך בתוצאות לבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין
החרדים נגד חוק העלאת קנסות הקורונה: "נגד עולם התורה"
האוצר הפיץ הסכם על מענקים למובטלים; בביטוח לאומי נבהלו
מובטלים זמן רב? אולי תקבלו 2,000 ש''ח
בהחלטת האוצר: תורחב 'רשת הביטחון הכלכלית'
6 שרים לא הגישו הצהרות הון, השר אוחנה סרבן סדרתי
אושר סופית: מענק חד פעמי להגדלת קצבאות הנכות