חג האורים • האור שמסתתר מאחורי היוונים והמתייוונים של 2022

עוד שנה חולפת, ועוד תקופה נעלמת בתוך הגלות האחרונה, אנחנו כעת בעיצומו של חג החנוכה. כנראה ששמ...

חג האורים • האור שמסתתר מאחורי היוונים והמתייוונים של 2022 pjimage

עוד שנה חולפת, ועוד תקופה נעלמת בתוך הגלות האחרונה, אנחנו כעת בעיצומו של חג החנוכה. כנראה ששמתם לב, אנו כשנתיים תקועים באיזה לופ - לא ברור. ת'אמת שכבר נמאס לשמוע ולהשמיע על הקוביד 19 – הקורונה. אך משהו פנימי - הידהד בי השבוע, בעודי יושב באוטובוס אקורדיון – ארוך בדרך למסיבת חנוכה, רוב הנוסעים יושבים עם מסיכות, התקשורת הצליחה לשכנע שאפריקאי בשטח. אך התדמית והנוף שנראה לעין בכל התקופה הזאת, היא בערך כמו התיאור הבא: מסוף האוטובוס אשה מבוגרת - צועקת על איזה בחור חופשי – תשים מסיכה!!! וכולה משתוללת - כאילו איזה בן דוד עומד עם סכין שלופה כנגדה, מה נסגר? כמה שנאת חינם הגיע לעולם?

להגיד סיכום של תקופה, זה לא מדויק, מי יודע מתי תקופה זו - תהיה מאחורינו. הכאוס עדיין בעיצומו, טירוף, חורבן מתמשך, הסתה סדרתית, אלימות משטרתית, פוליטיקה חולנית ומעל הכל ממשלה טיפולית, הנה דוגמא של אחד מתוך אלף: תקציב של טירוף, עשרות מיליארדים לבני דודים, כדי שהם יזרקו עלינו - אלפי מרשמלו מצופים בשוקולד מריר.

השבוע, באחד מנדודי באזור גוש דן, עצרתי מונית כדי להגיע ליעדי, ובאמצע הנסיעה - התפחתה שיחה ביני לבין הנהג - על העומס בכבישים, על יוקר המחיה ועוד. ביננו, נזכרתי לרגע שהמצב לא משהו בכלל... הקורונה - הייתה אמורה להעביר איזה מסר - מאחורי המסיכה הזאת, אך כנראה שרוב האנשים עדיין לא הבינו את הקונצפט, אז לבנתיים אנחנו חוגגים את חג האורים עם האפריקאי, כבר נמאס משאר המוטציות.

תרבות יוון – היא חושך ואפילה של פירוד שנאה ומחלוקת, כמובן על רקע של אידאולוגיה, חכמה שמביאה את האדם לריקנות, עצבות, חשכות ודכאון - על רקע חוסר סיפוק תמידי. חכמת יוון - היא חושך נורא, שלא מביאה את האדם רק להאמין בשכל שלו אשר מעורר בו את כח הרע, את כח המשחית, כמובן שיש תאוריות של שכל ומדע - שהביאו ומביאות חורבנות אין סופיים.

המתייוונים – ממשלת ישראל של שנת 2022 – כבר לא מבדילים בין יהודי לרפורמי, בין מוסלמי לחרדי, אין הבדלים, שיוון זכויות, כולכם עבדים, תעבדו, תעשו כסף, תריבו אחד עם השני, כמובן על דברים 'מהותיים', כמו על מסיכה, חיסונים ושאר מרעין., הם צועקים בלי בושה: תאמינו במה שאמר דרווין - החזק שורד, האכזר שורד, כנראה שזה ימשיך לקרות עד שלב מסוים.

חג האורים – מטרתו היא להאיר את החושך שבא מתרבות יוון, להביא את האדם למקום של אור - שמחה, תקווה, אחדות ואהבה, כולנו בני אב אחד אנו, ובאנו כאן כדי לשפר את המעשים ולדאוג אחד לשני, כן! לתת עידוד ותמיכה לחבר, לשכן, למכר, ואפילו לאדם שזה פעם ראשונה שפגשנו. למיטב ידעתי, בין הדברים הבודדים שלא עלה להם המס בחודש האחרון - זה חיוך (כולל חיוך רחב, תשומת לב, חיבוק ואהבה), כנראה שחיוך - זה עדיין מוצר 'רב פעמי'.

חנוכה שמח!

וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ: שמחה שאינה תלויה בדבר
על מה ולמה: צום גדליה – מדוע צמים?
לקיים את צוואת החזון איש – חשמל כשר בכל רחבי ארצנו
'רוח אחרת' – הציבור החרדי מתחבר לארצו
תורת ה' על כסא הנאשמים • מאמר חשוב ונוגע לכולם
ט"ו באב – עצמיות, פנימיות ויציבות
'סליחה שנצחנו' – מוסר המלחמה התורני מול האיוולת המערבית
טור דעה: מדוע נחרב בית המקדש?
העם היהודי אינו חצוי, הוא הכריע בברור!
המאבק החשוב מכולם – על הגדרת עם ישראל