משמר היער: הבוקרים השומרים על היערות

במקום לכבות שרפות בשדות מלאים קוצים הם פשוט לא נותנים להם לגדול, במקום לתת קנסות למלכלים הם מנקים: ריינג'רים רוכבי הסוסים

משמר היער: הבוקרים השומרים על היערות בימה - המעודכנים מעדכנים

ביער בן שמן פועלת קבוצת מתנדבים ייחודית של ריינג'רים רוכבי סוסים. הם מגלים מדורות שהושארו על ידי הציבור ודואגים לכבותן, מאתרים מוקדי אשפה, מחלקים שקיות למטיילים.

הם אוהבים את היער ומתנדבים במסירות ומתוך שליחות של אהבת הארץ. היום סייעו לרועה וליערני קק"ל להעביר עדר פרות המונה כ-120 ראש מיער קהילתי שוהם ליער בן שמן, דרך השטחים הפתוחים.

עדר הפרות משמש מפחית עשבייה, העלולה לדלוק ולהרחיב את התפשטות השריפות. העדר מתנייד במרחב של גוש יערות בן שמן, על פי דרישת היערן מכלה את העשב באזורים בהם הוא נמצא.

רונן בר, אחד הריינג'ירים היוצא לרכיבה עם הסוסה שלו קפון, משתף בחוויותיו מהפעילות ביער: "באחד הימים, מספר מטיילים על שביל ישראל הלכו לאיבוד ונשארו בלי מים. כמובן שנתנו להם לשתות וכיוונו אותם לדרך הנכונה. במקרה אחר מצאנו דורבנים לכודים במלכודות של ציד בלתי חוקי, ושחררנו אותם.

רונן משתף אותנו במקרה נוסף: "קבוצה מהרוכבים שלנו זיהו ביער רכב גנוב שהוסתר בשטח, ובזכותם הוא הוחזר לבעליו. אנחנו יוצאים ליער ביום ובלילה, בגשם ובחמסין. הרכיבה נעשית בשקט, בלי להפחיד את בעלי החיים, כי בעזרת הסוס אנחנו הופכים להיות חלק מהם."

בזכות הריינג'רים של קק"ל, היערות במרכז הארץ נשמרים ירוקים, יפים, נקיים ובטוחים למטיילים. הפרשים המתנדבים מסייעים בהגנה על היערות, מגבירים את תחושת הביטחון של המטיילים ומעודדים את תושבי הסביבה להיות מעורבים ולקחת אחריות לשמירת הטבע.

צפו: שיגור הלוויין אופק 16
נתניהו על הלוויין: אבל המגפה מתפשטת
מאסר עולם למחבל שרצח את אברהם חסנו הי"ד - אשתו רותי התעלפה בבימ"ש
גנץ לחמאס: יש לנו שני אינטרסים! נגיב בעוצמה!
המפקד לחמאס: סחטנות טרור בגלל קורונה, תגרום לעזה להפסיד פעמיים!
אזעקות צבע אדום בדרום: מטח רקטות לעבר ישובי הנגב. צה"ל תקף ברצועה
מה גרם לפיצוץ בכור הגרעיני באירן?
אבו מאזן יו"ר פאתח עם חמאס בשיתוף פעולה נגד ישראל והסיפוח
אשקלון: נערכים לפתיחת מקלטים
עם הצהרת הסיפוח הערבים מתכננים יום זעם. לא "באמת בגלל" הסיפוח. אז בגלל מה?!