מוזר: ריח חזק של דלק מורגש בשעות האחרונות באשקלון

בעקבות תלונות רבות על ריחות חריפים באשקלון ובאשדוד שמקורם במתקני קצא"א, המשרד להגנת הסביבה בוחן את נסיבות האירוע ומבצע תחקיר מקיף

מוזר: ריח חזק של דלק מורגש בשעות האחרונות באשקלון

המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות ממליצים לציבור באזור לסגור חלונות ולהימנע מפעילות גופנית מאומצת.

בעקבות פניות רבות שהגיעו החל משעות הבוקר המוקדמות מצד תושבי האזור למוקד החירום של המשרד להגנת הסביבה ומצד ראש עיריית אשקלון בדבר ריחות חריפים של דלק באזור אשקלון ואשדוד, יצאו צוותים של המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים נפת אשקלון לשטח, לבדיקת מקור המפגע.

בדיקת הצוותים העלתה, כי מקור הריח הוא באחד ממכלי הדלק הגולמי שנמצאים בצידה הצפוני של חוות המכלים, קרוב לאשקלון.

בשטח נמצא מכל דלק שעל גגו אותרו שאריות של דלק גולמי מעורב עם מי גשמים, והדבר יצר ככל הנראה את מפגע הריח הכבד והחריג באזור.

השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל: ״המשרד להגנת הסביבה מבצע תחקיר של האירוע ויבדוק את עמידת קצא"א בתנאי היתר הרעלים ורישיון העסק. ננקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו ונשקול בהתאם לממצאי הבדיקה את המשך צעדינו מול המפעל ומנהליו״.

התייחסות ראש העיר אשקלון, תומר גלאם: ״בעקבות ריח קיצוני ובלתי סביר של דלק שהתפשט בעיר בשעות האחרונות בשל פעילות של קצא״א, פניתי לשרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, בדרישה לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו נגד החברה, הן בגין היעדר הדיווח מצדם וחמור מכך, בגין משך הטיפול באירוע. אני רואה זאת בחומרה רבה ונעמוד על כך שתיפתח חקירה נגד החברה על מנת למנוע הישנות של מקרים קשים כמו זה״.

יצויין כי בשל הגשמים הכבדים הפוקדים את אשקלון הנחה מוקדם יותר הבוקר ראש העיר, תומר גלאם, כי עובדי הניקיון לא יגיעו לעבודתם הבוקר, על מנת שלא לסכן את בריאותם.

עובדים על ההצפות
האבא מתחנן: תעשו דבר טוב בשביל הבן ואימו המאושפזים
המשנה ליועמ"ש: "רשות מקומית אינה רשאית לעשות דין לעצמה"
8,000 ש''ח: שוד בנק באשדוד
בן 30 התחשמל למוות בביתו בנתיבות
החל ממחר: הפחתת עומס במחסומי המשטרה
לכבוד הילולת ה'בבא סאלי': סגר על הציון
הובא למנוחות: שלדון אדלסון נקבר בירושלים
חבר המועצת הירושלמי: להרוס את בתי הכנסת הלא-חוקיים
מכבל חשמל: צעיר התחשמל למוות
זעזוע בחריש: ראש העיר הדתי יוזם חילול השבת בעיר