סערה בוועדת הכלכלה: דמעות והאשמות על ליברמן

שר האוצר ליברמן בוועדת הכלכלה: "בתוך שבועיים נביא מתווה רשת ביטחון לעצמאים". חברי הכנסת מהאופוזיציה הטיחו דברים קשים בשר ליברמן וח"כ אבוטבול אף הוצא מהדיון

סערה בוועדת הכלכלה: דמעות והאשמות על ליברמן ליברמן שומר על איפוק

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ מיכאל ביטון, קיימה היום ישיבת מעקב, בהשתתפות שר האוצר אביגדור ליברמן, בנושא הסיוע הכלכלי לעסקים הקטנים שנפגעו בגל האומיקרון. בפתח הדיון, שהיה סוער במיוחד, אמר היו"ר ביטון כי הממשלה עשתה שורת צעדים מבורכים וטובים, אך יש עדיין מחלוקות.

הוא הוסיף כי הטבת המס צריכה להגיע גם למוחלשים ביותר, וביקש משרד האוצר לשמוע את בעלי העסקים ואז להתייחס. לאחר ישיבה שנמשכה כשעתיים וחצי, בה הקשיב שר האוצר לטענות הקשות, הוא הגיב והודיע כי הוא מקווה שתוך שבועיים יסוכם מתווה לרשת ביטחון לעצמאים. היו"ר ביטון קרא בסיכום הישיבה לשר האוצר לשכלל את חבילת הסיוע ולהפוך את ההקשבה למעשים.

מנכ"ל התאחדות בעלי האולמות, אבירם אלון, אמר כי המדינה עשתה בפועל סגר כשהמליצה לא להתקהל, והוסיף כי בעלי האולמות חנוקים ויש כאלה שאין להם כסף לשלוח את ילדיהם לגנים. יו"ר אגודת מורי הדרך, גנית פלג, אמרה כי מורי הדרך לא יכלו להשתלב בתכנית שנכתבה למשרד התיירות. מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת, יוסי פתאל, אמר כי למרות הרצון הטוב הכסף עדיין לא הגיע.

נציג העצמאים, גיא גולן, אמר כי המסעדות ריקות ובעלי העסקים גוססים. מנכ"לית התאחדות משרדי הנסיעות, טלי לאופר, הוסיפה כי משרדי הנסיעות לא קיבלו שקל וגם לא יקבלו, למרות שראש הממשלה קרא להימנע מנסיעות לחו"ל והחברות הוצפו בהודעות ביטול. נזיא להב, רועי כהן, אמר כי יש עסקים קטנים רבים שבכלל לא מגישים דוחות מע"מ ולהם צריך לסייע.

ח"כ שלמה קרעי מתח ביקורת קשה על תפקוד הממשלה והטיח בשר האוצר: "בשם עשרות אלפי עסקים שהפקרת ומאות ילדים שהרעבת אני קורא לך להתפטר". ח"כ ענבר בזק אמרה מנגד כי הממשלה הצליחה לשמור על המשק פתוח והמדיניות הכלכלית היא אחראית ותדע לפצות את מי שנפגע. קרעי השיב: "רק העשירים קיבלו".

ח''כ אשר בדיון

סגן השר אביר קארה אמר כי הדיון לא היה צריך להתקיים, ודבריו עוררו סערה. הוא הוסיף כי זה חמור שהעצמאים, שמשלמים את המשכורות של נבחרי הציבור, צריכים לבוא פעם אחר פעם לכנסת והוסיף כי זה לא צריך לקרות יותר.

יו"ר פורום העצמאים בהסתדרות, רמי בז'ה, אמר כי אם היה יודע שיהיה כזה ביקוש לדיון בוועדה הוא היה מוכר כרטיסים בכניסה. הוא הוסיף כי העצמאים מאבדים אמון ואם הם יפלו לתהום המדינה תצטרך להחיות אותם. "משכתם את החבל יותר מדי ועוד מעט הוא נקרע ונאבד אמון לגמרי", אמר.

ח"כ אורי מקלב אמר כי שר האוצר אוהב להכריז שהכל גן עדן, אבל לעצרנו זה נהפך לגהנום לעצמאים ולנשים עובדות שבגלל שבעלן לומד תורה רוצים לחנך אותן מחדש. ח"כ סימון דוידסון עורר סערה כשאמר מנגד כי אי אפשר להתחיל לזרוק כסף ללא נתונים.

נציגת העמותה לתיירות נכנסת, לנה דרובצ'בסקי, אמרה כי במקום לחגוג יום הולדת 4 לבנה היא יושבת פה, היא סיפרה כי הבן הזה היה השראה לשר האוצר ליברמן שאמר שצריך להוציא את העגלה מהבוץ, ואמרה כי מורי הדרך לא עבדו מתחילת 2021 ולא קיבלו אגורה שחוקה.

ח"כ משה אבובטבול הטיח בשר האוצר דברים קשים ואמר כי השנאה והרצחנות כלפי העם לא תעבור בשקט, וכי שר האוצר הוא בושה וחרפה. בעקבות הדברים קרא אותו היו"ר ביטון לסדר והוציא אותו מהאולם וביקש מחברי הכנסת להרגיע את הדיון.

עם זאת, ח"כ גלית דיסטל אטבריאן הוסיפה כי היא הייתה עצמאית בגלים הראשונים וקיבלה סיוע של מעל 100 אלף שקלים, וכעת הממשלה מקריסה את המשק. היא הטיחה בשר ליברמן כי הוא אנטישמי, וסגן השר קארה אמר בתגובה: "יש גבול לאמירות. אנשים צופים בנו, בושה". ח"כ יבגני סובה הוסיף כי הוועדה זה מקום לדיון ולא לצעקות וגידופים.

זעם על ליברמן
הקלות בארנונה: מועצת עיריית בני ברק מאשרת את הארנונה
יוקר המחיה מכה בעזה: "המשבר הכלכלי יוביל לפיצוץ"
בשורה לעשרות אלפי סייעות: מענק של 1,500 ש''ח לשנת הלימודים
חיסכון לנוטלי המשכנתאות: עמלת פתיחת תיק הלוואה תוגבל ל-360 ש''ח
בזמן הקרוב: יוארך התוקף לפיצוי משפחות חטופי ילדי תימן והבלקן
הממשלה תאשר: 72 מיליון שקלים להקמת חברה שתעביר כספים לרש"פ
דיון דחוף במשבר המזון: האם בקרוב נראה מדפים ריקים בסופר?
נחתם צו לביטול מכסים על מוצרים וחומרי גלם לתעשייה
מחיר הדלק שוב מזנק: ליטר בנזין 95 יתייקר השבוע ב-66 אגורות
אושר בטרומית: הגדלת תשלום על שקיות חד-פעמיות והרחבה לחנויות קטנות