בעקבות הקורונה: עולים חדשים מאתיופיה

לפנות בוקר נחתו בישראל 34 עולים חדשים מאתיופיה המצטרפים ל-411 עולים שהגיעו השבוע מכל רחבי העולם

בעקבות הקורונה: עולים חדשים מאתיופיה בימה - המעודכנים מעדכנים

יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג: "אני מברך את העולים החדשים שנחתו הלילה בישראל והגשימו את החזון הציוני להגיע ל'ירושלם", לאחר שנים ארוכות של המתנה במחנות המעבר בגונדר ואדיס אבבה".

לפנות בוקר (ה', 23/07/2020) נחתו בישראל 34 עולים חדשים מאתיופיה שנקלטו על ידי עובדי משרד העלייה והקליטה המסורים באגף נתב"ג ובסיוע הסוכנות היהודית. העולים מצטרפים ל-241 עולים מאתיופיה שעלו לישראל בשנת 2020, ועם הגעתם העולים ישהו בבידוד באכסניה יעודית בצפון הארץ, בהתאם להנחיות של הרשויות המוסמכות בישראל.

שרת העלייה והקליטה ח"כ פנינה תמנו שטה: "אני מברכת את 34 העולים החדשים, אחינו ואחיותינו, שעלו הלילה לישראל מאתיופיה לאחר המתנה ארוכת שנים. מיום כניסתי לתפקיד אני עובדת בשיתוף עם משרד ראש הממשלה על מתווה לזירוז העלייה מאתיופיה שישים קץ לסבלם של הממתינים שנים ארוכות להתאחד עם המשפחות במיוחד בעת המאתגרת הזו, וגם על תכנית קליטה ייעודית יחד עם הסוכנות היהודית. בקרוב תוגש החלטת ממשלה בנושא."

יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג: "אני מברך את העולים החדשים שנחתו הלילה בישראל והגשימו את החזון הציוני להגיע ל'ירושלם", לאחר שנים ארוכות של המתנה במחנות המעבר בגונדר ואדיס אבבה. עם ישראל כולו מחבק אתכם ביום זה. צוות ייעודי של הסוכנות היהודית ילווה אותם לאורך כל ימי הבידוד ולאחר מכן ימשיך ללוות אותם במעטפת מלאה כדי להכינם לקליטה והשתלבות מיטבית בביתם החדש בתוך עמם. הסוכנות היהודית, ביחד עם משרד העלייה והקליטה ימשיכו לפעול לעלייתם של כל יתר היהודים שממתינים במחנות המעבר באתיופיה."

משרד העלייה והקליטה קלט מתחילת 2020 מעל 9,300 עולים חדשים מרחבי תבל, ורק בשבוע האחרון נחתו בישראל מעל 400 עולים חדשים, בסיוע הסוכנות היהודית וארגונים נוספים, מחבר העמים לשעבר, ארה"ב, קנדה, אתיופיה, צרפת, אמריקה הלטינית, אנגליה, הולנד ועוד.

חיפושים נרחבים כעת אחרי שני ילדים שנעלמו עקבותיהם בדרום הארץ
הנשיא ריבלין בפנייה נרגשת להורים "אל תגידו לי זה לא יקרה״
תחזית מזג האויר -חם מהרגיל לעונה, בשבוע הבא ייתכן גשם מקומי
1,055 חולים חדשים מאתמול בחצות מספר הנפטרים עלה ל573
האם החל טרור חטיפות? ניסיון חטיפה היום ביו"ש
החל שוב טרור הבלונים מעזה לעבר העוטף
מכונית עלתה באש במנהרת תל חדיד בכביש 6 ליד בן שמן
בני ברק: מעמד חלוקת קונטרסי חידושי תורה של תלמידי התלמודי תורה בעיר
תחמושת ואמלחים רבים נמצאו בישוב יפיע בצפון
קץ בישיבות: שר האוצר מתנגד לתקציב המיועד לבני הישיבות