סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה

שני לוחמי מג"ב נפצעו קל על ידי המחבל מאזור שכם • לאחר שנוטרל, חברת הכנסת תומא סלימאן עוררה סערה שטענה כי עשו לו הוצאה להורג • ארה"ב חושפת את מטוס החמקן הבא

סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה

פיגוע דקירה בחווארה: מחבל נוטרל אתמול (שישי) על ידי קצין מג"ב אחרי שהתעמת איתו ודקר אותו. לוחם נוסף נפצע באורח קל. על פי הדיווחים הפלשתיניים המחבל הוא עמאר חמדי מהעיירה אוסארין שבאזור שכם. האירוע החל כאשר ניסה המחבל לפרוץ לרכבם של זוג ישראלי במסדרון חווארה. כך דווח ב'ישראל היום'.

לאחר הפיגוע, חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן מסיעת חד"ש עוררה סערה כשהגיבה על הפיגוע שהתרחש אתמול בחווארה שבשומרון ואמרה כי ‏"הוצאה להורג בקלות הזו היא עוד פשע מלחמה. הכיבוש רואה בכל פלשתיני יעד לגיטמי. זו המציאות שהכיבוש מייצר - פגיעה בקדושת החיים והפיכת חיי היומיום של הפלשתינים לגיהינום".

ארה"ב מציגה את "התוקף"

המטוס החמקן "התוקף" של צבא ארצות הברית נחשף. המפציץ החדש של חיל האוויר כונה "המטוס הצבאי המתקדם ביותר שנבנה אי פעם" על ידי היצרן שלו, נורת'רופ גרומן. החמקן B-21 תואר על ידי גרומן כ"מטוס הדור השישי הראשון בעולם," מונח שמתאר את רמת התחכום הטכנולוגי שלו ביחס לכלי טיס אחרים.

מחאה נגד ביקור הרצוג

מאות הפגינו אתמול בבחריין נגד ביקורו של נשיא המדינה הרצוג ביום ראשון. המפגינים נשאו שלטים עם דיוקנו של הרצוג והכיתוב בעברית "אתה לא רצוי".

בביקורו ייפגש הנשיא עם מלך בחריין ועם שורה של בכירים מקומיים בבירה מנאמה. בנוסף, ייפגש הרצוג גם עם חברי הקהילה היהודית בבחריין ויבקר ברשות הבחריינית לפיתוח כלכלי, כשהוא מלווה בנציגי גופים כלכליים מובילים מישראל.

הנשיא הרצוג ממריאתיעוד הפיגוע
מבקר המדינה פרסם דו"ח מיוחד הטיפול בשבויים והנעדרים
השלכת מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים: 13 מבוקשים נעצרו | צפו בתיעוד
בלב קלקיליה: 8 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש | צפו
החרימו כספי טרור: הלילה נעצרו עשרה מבוקשים ברחבי יו"ש
למרות לקחי שומר החומות: המשמר הלאומי נכנס להקפאה
מהנדס ערבי מירושלים הוא המחבל שביצע את פיגוע המטענים
נעצר בגין השלכת בקבוק תבערה - ותבע את המשטרה על מעצר שווא
סוכל פיגוע מטען נפץ בתוך ישראל שהוכוון ע"י פעילי טרור
תרגיל צבאי יחל מחר בגבול לבנון
הערכת אמ"ן ל-2023 נחשפת: אלו האיומים על ישראל