ארה"ב: 7 מיליון דולר בעבור מידע שיוביל למעצרו של בכיר

הבכיר: טלאל חמייה משמש כראש המחלקה הצבאית הבינלאומית של חיזבאללה • במסגרת תפקידו, הוא אמון על פעילות הטרור מחוץ ללבנון

ארה"ב: 7 מיליון דולר בעבור מידע שיוביל למעצרו של בכיר מזכ

ארה"ב הודיעה אתמול (שני) כי היא מציעה מענק של שבעה מיליון דולר בעבור מידע שיוביל למעצרו טלאל חמייה, ראש המחלקה הצבאית הבינלאומית של חיזבאללה שאמון על פעילות הטרור שלה ברחבי העולם. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

"הוא ממונה על תכנון, תיאום והוצאה לפועל של מתקפות טרור מחוץ ללבנון", הסבירו במזכירות המדינה האמריקנית. חמייה אינו הבכיר היחיד בחיזבאללה שעבורו מציעים בוושינגטון פרס. לפני שלושה שבועות, ארה"ב הודיעה שתעניק חמישה מיליון דולר עבור מידע שיוביל אל חליל יוסף חרב, יועצו הקרוב של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה.

יוסף חרב אף תפקד בתור "הנספח הצבאי" של ארגון הטרור בלבנון מול המיליציות הפרו-איראניות וארגוני הטרור הפלשתיניים. יוסף חרב פיקד וייעץ לפעילויות של ארגוני הטרור הפלשתיניים בכל רחבי המזרח התיכון. מאז 2012, הוא היה מעורב בהעברות כספים בסכומים גדולים למורדים החות'ים בתימן, ומאוגוסט 2013 - הוא מסומן על ידי מזכירות האוצר האמריקנית בתור "טרוריסט בינלאומי".

ההצעה האמריקנית, על סך חמישה מיליון דולר עבור מידע שיוביל לבכיר בחיזבאללה, אינה תקדימית. ארה"ב מציעה סכום דומה על מידע שיוביל אל היית'ם עלי טבאטבאיי, בכיר באגף הצבאי של חיזבאללה ככלל - ובכוחותיו המיוחדים של ארגון הטרור השיעי בסוריה, ובתימן בפרט.

דמות בולטת נוספת בחיזבאללה שבארה"ב מציעים עבורו תגמול בסך 5 מיליון דולר הוא פואר שוקר, שמילא תפקיד מרכזי בתכנון ובביצוע של הפיגוע בבסיס הצבאי של המארינס בביירות ב-23 באוקטובר 1983 שבו נהרגו 241 חיילים אמריקנים. אולם, הצעת המענק בסך 7 מיליון דולר מעידה על החשיבות שמייחסים בארה"ב למעצרו של חאמייה.

בתוך כך, בוושינגטון מציעים 10 מיליון דולר על מידע שיוביל להפרעה למנגנון העברות הכספים של חיזבאללה. הסיבה לכך היא הידיעה שאיראן מממנת את הפעילות של חיזבאללה בסכום של כמיליארד דולר בשנה, באמצעות העברות ישירות, עסקים בינלאומיים, השקעות, רשתות תורמים, שחיתות והלבנות כספים. מחיזבאללה הכספים מושקעים בפעילויות הטרור הבינלאומיות שלהם לבנון, סוריה ובתימן.

דיווח: נשיא סין סירב להיפגש עם ביידן
הטליבאן ביקש מארה"ב לתרום לו כספים
בלב הים: שחף נוחת על גב הלווייתן • צפו
שני ישראלים נהרגו בהתרסקות מטוס ביוון
ביידן יוצא למתקפה: עובדים פדראליים יאבדו משרתם אם לא יתחסנו
צפו: תיעוד ייחודי מהזוהר הצפוני והדרומי
פוטין בירך בשנה חדשה את יהודי רוסיה
רבבות כבר באומן: ארגוני ההצלה בהיערכות שיא
ביידן "המציא" ביקור בבית הכנסת בפיטסבורג לאחר הטבח במקום
מחקר חשף את הסיבה לגלי הקור הקיצוניים בארה"ב