בנט: "הקרקס של בחירות חמישיות מסמן לאויבים שלנו שאנחנו בהתפרקות"

יו״ר ימינה, נפתלי בנט, אמר בהצהרה לתקשורת בפתח ישיבת הסיעה: ״לפני כשבוע, הטיל נשיא המדינה על ראש הממשלה נתניהו את המנדט להקמת ממשלה. ימינה הינה ותמשיך ל...

בנט: "הקרקס של בחירות חמישיות מסמן לאויבים שלנו שאנחנו בהתפרקות" בנט

כנסת

null

יו״ר ימינה, נפתלי בנט, אמר בהצהרה לתקשורת בפתח ישיבת הסיעה: ״לפני כשבוע, הטיל נשיא המדינה על ראש הממשלה נתניהו את המנדט להקמת ממשלה. ימינה הינה ותמשיך להיות שותפה מלאה במאמץ להקים ממשלת ימין יציבה וטובה. בפגישות שלנו אמרתי למר נתניהו ואני אומר גם פה - הליכוד יכול לספור את אצבעות סיעת ימינה לטובת הקמת ממשלה ימנית.

אנחנו נפעל בכל הכח ובכל המאמצים למנוע אסון של בחירות חמישיות. יש לא מעט דרכים יצירתיות ורעיונות יצירתיים להביא לזה, אבל בשביל זה צריך להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד. יצאו מספר פרסומים כאילו נושא התפקיד שלי מהווה חסם, זה שקר מוחלט. פייק ניוז. לא דרישות ימינה ולא שום תפקיד מהווה חסם להקמת ממשלה.

כפי שאתם יודעים יכולתי כבר בשעה הזו לשבת בכסא ראש הממשלה לו זו הייתה מטרתי העליונה, אבל המטרה העליונה שלי היא למנוע את האסון הזה של סבב בחירות חמישי.

כל מי שעיניו בראשו רואה שישראל כרגע מתמודדת עם אתגרים עצומים, אתגר איראן, אתגר האג, מאות אלפי אנשים בחל״ת שתכף זה נגמר להם, המוני תפקידים במערכת הציבורית שלא מאויישים כבר תקופה ארוכה והעדר תקציב. המדינה לא פועלת, אנחנו צריכים לצאת מזה כמה שיותר מהר. ישראל צריכה להתמקד בחבלה באויבים לא בחבלה בעצמה.

הקרקס הזה של בחירות חמישיות מסמן לאויבים שלנו שאנחנו בהתפרקות. זה הדבר האחרון שאנחנו צריכים, ולכן המערכת הפוליטית צריכה לצאת מהקיבעונות שלה ולהקשיב לציבור.

אתם בטח שומעים כמוני שיש כל מיני מפלגות ששוכרות משרדים, שוכרות יועצים ומתארגנות לקמפיין החמישי, ואני מבקש מכל ראשי המפלגות: אתם מנהיגים. זו חוכמה קטנה להתחנף לציבור. החוכמה הגדולה זה לפעול באחריות.

המחנות הם לא ימין ושמאל עכשיו. הם לא כן ביבי או לא ביבי או "שינוי". המחנות עכשיו זה אנשים עם אחריות שפועלים בכל כוחם להקים ממשלה. מול מחנה ההפקרות של אנשים שבשקט, ובשם אידיאלים נשגבים כביכול מטרפדים את זה. זה הסיפור עכשיו. רדו מהעץ.

"מי שיפעל למען הקמת ממשלה יציבה ימצא אותי כבן ברית נמרץ ויצירתי. מי שיפעל למען סלילת הדרך לבחירות חמישיות ימצא אותי ואותנו נלחמים בו בכל כוחנו"

הרב מזוז: "הוא לא רואה את העתיד למרות שקורא לעצמו יש עתיד"
סמוטריץ' תוקף את בנט: "ממשלת שמאל היא פרויקט אישי שלו"
סמוטריץ' תוקף את בנט ושקד: "קומץ אופורטוניסטים תאבי שלטון שבגדו"
"משפחה מופרעת": אהוד אולמרט מגיב לתביעת נתניהו
לפיד: "ממשלת אחדות ישראלית היא לא פשרה – היא מטרה"
ח"כ טייב הגיע לבית מדרשו של הרב מרדכי אליהו והשתתף בהלוויית הנרצח
נתניהו בתקיפה חזיתית: "בנט ושקד אחראים להונאה הגדולה מקום המדינה"
למרות ההתבטאות: הפרקליטות לא תחקור את יו''ר מרצ
פנייה לוועדה המסדרת: "הממשלה מסרבת לקחת אחריות על אסון מירון"
גפני על בנט: "מהרגע הראשון העדיף ממשלה עם לפיד ולא עם נתניהו"