גל חום מסין עד גרמניה: 1,700 מתים משריפות בספרד ופורטוגל

הרשויות בביג'ינג המליצו לתיירים לעבור לאזורים גבוהים יותר • אלפי כבאים נלחמים בגל דליקות מדרום ללונדון

גל חום מסין עד גרמניה: 1,700 מתים משריפות בספרד ופורטוגל שריפה, אילוסטרציה

משבר האקלים: הרשויות בספרד ופורטוגל הודיעו הבוקר (רביעי) על יותר מ-1,700 מתים כתוצאה מגל החום והשרפות שפקד את חצי האי האיברי ואת מערב יבשת אירופה בשבוע החולף והזהירו כי מניין המתים עלול לעלות. כך פורסם ב'ישראל היום'.

עיקר התמותה נרשם בקרב אוכלוסייה מבוגרת במקומות בהן אין גישה למזגן, שכן ברבות ממדינות מערב אירופה גם חללים ציבוריים ולעיתים אפילו מוסדו תרפואיים אינם ממוזגים כלל או ממוזגים באופן גרוע.

בבריטניה גויסו אלפי כבאים על מנת להיאבק בדליקות חורש שפרצו מדרום לבירה לונדון לאחר שטמפרטורות שיא של 40.3 מעלות נרשמו במדינה אתמול וצפויות גם היום להרקיע שחקים ולשבור שיאים. שריפות נרשמו גם בצפון אנגליה בדרום מחוז יורקשייר. בבריטניה מצפים כי מחר יישבר החום הכבד אך חוששים מסדרה של סופות אטלנטיות שעלולות לשבש טיסות ולהביא לשיטפונות.

מומחי אקלים במדינה כינו את גל החום הנוכחי בבריטניה "נקודת ציון עגומה" לאחר ששיא החום הקודם עמד על 38.7 מעלות. החום הכבד גרם לתופעות שונות כמו המסה של אחד ממסלולי ההמראה בשדה התעופה הית'רו מדרום ללונדון ונזקים לתשתית הכבישים בכמה מקומות.

גם בגרמניה נערכים ליום של שבירת שיאי חום. אתמול נשבר במדינה שיא החום לשנה זו והרשויות בערי דרום גרמניה פתחו מקלטים מיוחדים עבור אוכלוסייה חלשה. באיטליה פרצו עשרות שריפות, בהן שריפת ענק בחבל טוסקנה שכילתה אלפי דונמים של שדות וחורש טבעי. חמש ערים גדולות באיטליה הושמו בכוננות עליונה בשל גל החום והרשויות נערכות להתמודד עם נפגעים רבים כתוצאה מהטמפרטורות הגבוהות.

אך לא רק אירופה סובלת מגל חום קשה. גם את סין פוקדות טמפרטורות חסרות תקדים, וזאת לאחר שהמדינה חוותה לפני כשבועיים גל חום קודם שהותיר את הרשויות במדינה בקצה יכולותיהן. הרשויות במדינה קראו לתיירים הרבים, שפוקדים את אתרי הנופש לאחר הסרת רוב ההגבלות על האוכלוסייה במדינה, לפקוד את האזורים הגבוהים יותר במדינה על מנת להימלט מהחום הכבד בערים ובאזורי החוף.

רבה של מולדובה: "אנחנו לפני קריסה הומניטרית"
הנשיא הרצוג נחת בבחריין והתקבל בארמון יורש העצר
לראשונה: הרצוג המריא הבוקר לביקור בבחריין
אמבולנס ממוגן ירי יועבר לשימוש כוחות ההצלה האוקראינים
"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה
ביידן: "לא סביר שהטילים שפגעו בפולין שוגרו מרוסיה"
טראמפ הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב ב-2024: "הקאמבק מתחיל"