בערב שבת: נתניהו הגיע לתרום דם לנפגעי האסון

שעות אחר האסון הכבד במירון הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לביה"ח כדי לתרום דם לנפגעים. "ברגעי מבחן העם שלנו מתלכד" כתב נתניהו

בערב שבת: נתניהו הגיע לתרום דם לנפגעי האסון נתניהו תורם דם ב'שערי צדק'

שעות אחר האסון הכבד במירון הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לביה"ח כדי לתרום דם לנפגעים, לצד ראש הממשלה, תרם דם גם מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק פרופ' עופר מרין.


דברי נתניהו: "כמו רבים מאזרחי ישראל באתי לתרום דם כאקט של הזדהות עם הפצועים וכאקט של הזדהות עם הטרגדיה הנוראית שקרתה כאן. ברגעי מבחן העם שלנו מתלכד וזה מה שאנחנו עושים ברגע זה גם כן.


נתניהו הוסיף "אני אעשה הכל, ממשלת ישראל תעשה הכל, לעזור למשפחות הנספים. אנחנו יודעים את הצער העמוק שלכם, אנחנו יודעים שעולמכם חרב - אנחנו נעזור לכם להשתקם בכל דרך שנתונה בידינו".


"שוחחתי עכשיו עם הנשיא ביידן", סיפר ראש הממשלה, "הוא התקשר אליי וביקש להביע את תנחומיו וצערו על הטרגדיה שהתרחשה כאן. אני מודה לו בשמכם אזרחי ישראל. כמו גם לנשיא פוטין, לראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, למנהיגי אירופה, מנהיגים בעולם הערבי - מבחריין, האמירויות ומנהיגים רבים אחרים שמשתתפים בצערנו ובצערם של כל אזרחי ישראל. ברגעים האלה, אנחנו יחד יותר מתמיד".


מגן דוד אדום קיים ביום שישי אירועי התרמות דם ברחבי הארץ, במטרה לסייע לפצועים. הציבור הרחב התגייס ופקד בהמוניו את תחנות מד"א השונות ובסוף יום ההתרמה המיוחד נתרמו 2208 מנות דם מצילות חיים. 


במגן דוד אדום מבקשים להודות לציבור על היענות נרחבת ומרגשת, בתוך שעות בודדות בלבד, ומזכירים כי מנות הדם אשר נאספו מיועדות להצלת חייהם של הפצועים באסון ההילולה במירון ולחולים ופצועים נוספים שמאושפזים בבתי חולים ברחבי הארץ. בין התורמים הרבים שהגיעו היה גם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, אשר התייצב בשעות אחה"צ בנקודת ההתרמה של מגן דוד אדום בבית החולים שערי צדק בירושלים.


כל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים שזקוקים לדם. תוקף מנת דם הוא 35 יום בלבד ועל כן בשרותי הדם של מד"א מבקשים מהציבור להמשיך ולבוא לתרום דם במהלך השבועות הבאים.


פרטים על מקומות ההתרמה בטלפון :03-9101101 או באתר מד"א.

למרות אירוע הזיהום בחופים - עלייה באחוז החופים הנקיים
סטודנטים מכל העולם מתנדבים כדי להגן על ישראל ברשתות החברתיות
ראשי רשויות יהודים וערבים נפגשו עם צמרת המשטרה
התושבים התלוננו: לא שומעים את האזעקות
תלמיד ישיבה נפל מגובה באתר בניה בבני ברק ונפצע
בנו של אחד הנספים באסון במירון: "לא מבקשים נקמה, מבקשים נחמה"
אייכלר: "מדוע לא אושרה שאילתה דחופה בעניין המחסור החמור בממ"דים?"
2021? המבקר חושף את הכשלים הדיגיטליים של בתי הדין הרבניים
מבצע 'שומר החומות': עלה ל-12 מניין ההרוגים מתחילת המבצע
בשל כאבי גב: הנשיא ריבלין נדרש לבדיקה רפואית בבית החולים