סוער בקבינט הקורונה הדיון נעצר, השרים על דרישות משרד הבריאות "דרישות מוגזמות"

סוער בישיבת הקבינט: משרד הבריאות דורש לצמצם את התקהלויות, וכן לצמצם את מספר המתפללים ל 19 ורק בשטח פתוח, השרים זעמו: "לא מידתי, יש אי הסכמה עקרונית על משמעות הנתונים" נתניהו פיזר את הישיבה, והיא תימשך מחר

סוער בקבינט הקורונה  הדיון נעצר, השרים על דרישות משרד הבריאות "דרישות מוגזמות" גנץ, נתניהו, ואדלשטיין בישיבת הממשלה

אחרי הישיבה הלילית שהתקיימה אמש ובה הציגו בכירי משרד הבריאות את המלצותיה להגביל התקהלויות, התקיימה היום (א) ישיבת קבינט הקורונה שבה השתתפו שרי הממשלה יחד עם נציגי משרד הבריאות. בתום הדיון הנחה נתניהו בקבינט הקורונה לצמצם את זמן הליך החקירה האפידמיולוגית מרגע איתור החולה ועד הכנסת כל המגעים שלו לבידוד ל- 48 שעות.


משרד הבריאות הציג את דרישותיו בישיבה, הדרישות כללו את הגבלת מספר משתתפים בחתונות ל - 50 בלבד (ולא כפי שדווח אמש ל-150), תפילות במרחב הפתוח ולא יותר מ - 19 איש, קפסולות בבתי הספר של החופש הגדול, והגבלת התקהלויות ל - 20 איש.


בדיון זעמו חלק השרים על הכוונה להחזיר את פתיחת המשק אחורנית ואמרו: "הכוונה לסגור אולמות אירועים ולצמצם קייטנות לקפסולות אינה מידתית". בתום הדיון לא התקבלו החלטות והדיון יתחדש מחר. גם את ההחלטה בנוגע למבחנים באוניברסיטאות ובמכללות דחו למחר.


שר הפנים אריה דרעי הוסיף לדברים וכינה את דרישות משרד הבריאות: "דרישות מוגזמות". לדבריו, "אין צורך בצעדים נוספים. צריך ללמוד לחיות עם הקורונה". שרים נוספים אמרו כי "יש אי הסכמה עקרונית על משמעויות הנתונים מול משרד הבריאות". שר האוצר כ"ץ אמר בישיבה: "אני מתנגד להחלטות שיפגעו במשק ובתעסוקה. צריך להתמקד בהגברת האכיפה".


שר החינוך וחבר הקבינט יואב גלנט תקף בדיון את הכוונה לחלק את בתי הספר של החופש הגדול לקפסולות: "אני עושה שירות למדינה בזה שאני מאפשר למיליון ילדים להיות תחת השגחה ואחריות בזמן שההורים הולכים לעבוד".


גלנט אף התבקש אף להציג מחר בקבינט הקורונה הצעה להפעלת בתי הספר של החופש הגדול באופן שיגן על התלמידים וימנע הדבקה ומצד שני - לא יוביל לחזרה לקפסולות.


בתום הדיון נמסר מדוברות ראש הממשלה כי נתניהו "הנחה בקבינט הקורונה לצמצם את זמן הליך החקירה האפידמיולוגית מרגע איתור החולה ועד הכנסת כל המגעים שלו לבידוד ל-48 שעות. כמו כן הנחה רה"מ נתניהו לקצר את הזמן מרגע פנייה לקבלת בדיקה ועד לביצועה ולהעברת תוצאותיה ל-12 שעות".


עוד נמסר "בדיון הועלתה האפשרות לצמצם את העבודה במגזר הציבורי ל-30% עבודה מהבית; בדיון דנו בהגברת האכיפה. מחר ימשיכו את הדיון בנושא צמצום התקהלויות".

אדלשטיין לתושבים: המגבלות אינן עונש
לאחר הסערה: סוכם על הקמת מלון לתושבי ביתר
פינת החי: צפע ארצי-ישראלי
בקשתם של ישראלים רבים לשוב לארץ עקב הקורונה, מביא לפתרון בעיית "בריחת המוחות"
פועל נפגע ממשאית בביתר עילית
אל-על מתייעלת בהיקף של 86 מיליון דולר
סגר לשבוע על העיר ביתר עילית
שני נוסעים חרדים נפצעו בינוני בתאונת דרכים סמוך לצור הדסה
הנתונים המלאים נחשפים: רק 2.2% נדבקו בבית הכנסת. 66% נדבקו בבית
נער חרדי שרכב על קורקינט חשמלי נפצע בינוני בתאונה באלעד