150 אלף מחשבים ו-70 אלף כשרים יחולקו לתלמידים • שר החינוך גלנט פתח בצפת

שר החינוך החל בחלוקת מחשבים בטקס חגיגי בצפת שם חולקו 750 מחשבים למוסדות החינוך בעיר שיושאלו לתלמידים ללמידה מרחוק בעידן הקורונה • צפו בתיעודים ובדברי השר

150 אלף מחשבים ו-70 אלף כשרים יחולקו לתלמידים • שר החינוך גלנט פתח בצפת

שר החינוך יואב גלנט התייחס לחזרה ללימודים בשבוע הבא: ״הקבינט החליט שכיתות ג'-ד' יחזרו ללימודים במתווה של קפסולות, שכיתות א'-ב' ילמדו במתכונת של חצאי שבועות והנחה אותי, שר החינוך, למצוא את המתווה האופטימלי ולפעול בהתאם. לכן, יחד עם ראשי הערים ומנהלי בתי הספר, נפתח את הלימודים לכיתות א'-ב' ליותר משלושה ימים - ובחלקים ניכרים של הארץ זה יהיה ארבעה ימים. יש מקומות שיהיו גם חמישה ימים. אנחנו נשענים על 13 אלף מורים שגייסנו לכיתות ג'-ד' ואנחנו נמצא דרך שלא כל המורים האלה יהיו בכיתות ג'-ד', אלא שחלק מהם ילמדו בכיתות א'-ב'. משרד החינוך יאפשר גמישות ניהולית למנהלי בתי הספר וראשי הרשויות, זאת בכפוף לכללים ולנהלים שייקבעו ע״י המשרד״.

בנוגע לחלוקת המחשבים בעיר אמר השר: שמחתי לפתוח את מבצע חלוקת המחשבים באזור בעיר צפת, יחד עם ידידי הוותיק ראש העיר שוקי אוחנה שמשקיע רבות בחינוך ילדי העיר. בחודשים הקרובים נמשיך לחלק 150 אלף מחשבים ניידים עבור ילדי ישראל דרך אלפי בתי ספר בכל רחבי הארץ, ובכך נקדם את המהפכה הדיגיטלית במשרד החינוך״.

מיד עם כניסתו של שר החינוך, יואב גלנט, לתפקידו הצהיר השר כי אחד מהדגלים המרכזיים שהוא יניף יעסוק בצמצום הפערים הטכנולוגיים, והפיכת מערכת החינוך לדיגיטלית וחדשנית. לאור זאת, הוא גיבש תכנית לאומית רחבת היקף, וגייס לטובתה סכום חסר תקדים של 1.2 מיליארד ₪. תכנית זו כוללת שורה רחבה של פעולות ובכלל זה חלוקת מחשבים ניידים לתלמידי מערכת החינוך שידם אינה משגת.

צילום עיריית צפת

צילום: עיריית צפת

היום (שלישי) פתח השר גלנט בעיר צפת את מבצע חלוקת 150 אלף מחשבים ניידים ו-70 אלף טלפונים כשרים עבור תלמידות ותלמידי מערכת החינוך. יחד עם ראש העיר, שוקי אוחנה, חולקו 700 מחשבים עבור תלמידי העיר עליהם נוספו 50 תרומת עמותת אחינועם. במהלך השבועות הקרובים תימשך חלוקת המחשבים מטעם משרד החינוך ליתר הרשויות המקומיות ברחבי ישראל. בעיריית צפת מציינים: מתחילת הקורונה חילקנו מעל ל 2,000 מחשבים!

בעיר צפת חולקו במהלך החודשים האחרונים ביוזמת העירייה ובאמצעות מוסדות החינוך שריכזו את פניות ההורים בוועדה מיוחדת, כ 1,250 מחשבים אליהם נוספו היום עוד 750 לפטופים למוסדות השונים ברחבי העיר ובכך העיר צפת מצמצמת באופן ניכר את החוסר במחשבים בקרב תושבים שאין בביתם מחשבים כלל, עם 2,043 מחשבים שגויסו באמצעות עיריית צפת, משרד החינוך, תכנית מחשב לכל ילד, שותפות פאלם-ביץ, עמותת אחינועם, תכנית תקשוב, מפעל הפיס, קרן רש"י וכו'. ראוי לציין כי גם 700 המחשבים החדשים הועברו למוסדות החינוך ושם יקיימו וועדה להשאלת המחשבים לתלמידים הזקוקים לכך.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה הודה לשר על שיתוף הפעולה והסיוע הנרחב לעיר צפת ופתיחת הפרויקט מבירת הגליל: "זה יום חג אמיתי לילדי העיר צפת ובשורה של ממש. ברחבי הארץ תלמידים רבים שאין בביתם מחשבים ולשמחתי בעבודה אינטנסיבית וגיוס נרחב שביצענו באגף החינוך הצלחנו לגייס כמות גדולה מאוד של מחשבים - למעלה מאלפיים מחשבים בחודשים האחרונים, שיתנו מענה לילדי העיר צפת במוסדות החינוך וגם למצב של למידה מרחוק כמו בימים אלו". המחשבים חולקו למוסדות הממלכתיים, ממלכתי דתיים וחרדיים בעיר צפת כאשר כל מוסד יבצע מיפוי פנימי וישאיל לתלמידים על פי צורך.

צילום: עיריית צפת

שר החינוך יואב גלנט, מנכלית רשת עמל רוית דום עייני וראש העיר שוקי אוחנה העניקו מחשבים ניידים לשירה מזוז מכיתה ואביעד בן לולו מכיתה יא בבית הספר הרב תחומי בצפת, מייד לאחר מכן העניק השר מחשבים גם למגזר החרדי בצפת בבית הספר בית חנה בעיר.

מנכ"לית רשת עמל עו"ד רוית דום עיני אמרה: "זהו מקום פורץ דרך מבחינתנו. הכנסנו פה יחד עם מיקרוסופט ויחד עם גוגל תכניות חדשניות, בחרנו להתחיל אותן דווקא פה. יש כאן הצלחה גדולה. יש פה תלמידים שהמחשבים יעזרו להם מאוד ללמוד, התקשוב יעזור להם. אנחנו ממשיכים בכל הכח, נותנים לכל התלמידים באשר הם. זהו יום חג. לחלוקת המחשבים אני קוראת 'התיק של הילד'. חשוב מאוד שלכל ילד יהיה מחשב בבית כדי שיוכל ללמוד בצורה מיטבית, וימשיך במעגל הלמידה. מבחינתי זה חלום, יש פה מהפכה, בצפת ובכל מדינת ישראל. יישר כח ותודה לשר החינוך, שפורץ דרך, לא מוותר ולוקח הכל קדימה בצורה יעילה ומהירה".

במהלך הביקור שוחח ראש העיר עם השר על הערכות העיר צפת לחזרת מוסדות החינוך לפעילות וציין כי העיר צפת נמצאת במוכנות מלאה להפעלת מוסדות החינוך וכי על ממשלת ישראל להעביר את הסמכויות לרשויות : "צפת רשות חזקה שהוכיחה את יכולתה לנהל את המשבר, תנו לראשי הערים לקבל את ההחלטות ולנהל את המשבר, כך נוריד את התחלואה ונחזיר את המערכות לפעילות בצורה אחראית ושקולה אנחנו יודעים הכי טוב מה צריכה העיר שלנו ומה צריכים התושבים שלנו״ אמר אוחנה

צילום: עיריית צפת

צילום: עיריית צפת

צילום: עיריית צפת

צילום:עיריית צפת

צילום: עיריית צפת

צילום: עיריית צפת

בימה - המעודכנים מעדכנים
מאות ליוו למנוחות את החסיד אשר שימש את אדמור''י ביאלא
רגע לפני הקפיצה למים: טיפים לטיול בטוח
ממצווה למצווה: כך תבנו בבטיחות את הסוכה
אבל בחב''ד: הלך לעולמו הצייר ברוך נחשון ז''ל
ככלות השבעה: תולדות חיי הרבנית אהובה שרעבי ז''ל
ישיבת אהלי תורה חנכו את הבנין החדש • גלריה
ראיתם אותו? נעדר חרדי ממודיעין עילית
לאחר שעקצו אלפי קשישים: החברה נקלעה לחדלות פירעון
ארונו של אברהם לוי ז''ל יובא ארצה
ברדק: כשאפי מזמין מונית