הנחיות ארגון בטרם לבטיחות ילדים לקראת הסערה

איזה אמצעי חימום יכול לפעול גם בלילה? מה הטמפרטורה המומלצת לחדר הילדים ולמה אסור להסיע ילדים כשהם לובשים מעיל? הנחיות לקראת מזג האוויר הסוער

הנחיות ארגון בטרם לבטיחות ילדים לקראת הסערה פינוי שלג בגולן הבוקר

לקראת מזג האוויר הסוער, ארגון בטרם לבטיחות ילדים מזהיר מהסכנות הנפוצות בבית - שריפות כתוצאה משימוש לא בטוח באמצעי חימום, כוויות מנוזלים חמים ואפילו עלייה בשכיחות מקרי מוות בעריסה הנובעים מחימום יתר.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "שנת הקורונה מציבה בפנינו אתגרים נוספים, מעבר לסכנות המוכרות. כולנו נמצאים יותר זמן בבית והמרחב הביתי מהווה עבורנו גם משרד, גם פינת משחקים לילדים הצעירים וגם מרחב משפחתי משותף. כדי למנוע תאונות ילדים ביתיות, חשוב להתאים את המרחב הביתי לילדים הצעירים ביותר בבית ולאמץ הרגלי התנהגות בטוחה".

מדריך ארגון בטרם לחורף בטוח לילדים:
• חימום בטוח - אמצעי חימום בטוח הוא כזה שאינו כולל אש גלויה. מזגן או רדיאטור הם אמצעי החימום הבטוחים ביותר והם היחידים שיכולים להמשיך לפעול גם בלילה. לא מומלץ להשתמש בתנור ספירלה, מפזר חום, תנור גז וקמין, במיוחד לא בסביבת ילדים. בכל מקרה, את אמצעי החימום מחברים ישירות לשקע שבקיר. אמצעי חימום צורכים הרבה חשמל ופעמים רבות מפצלים וכבל מאריך אינם עומדים בעומס ועלולים לגרום לשריפות.

• מתקינים גלאי עשן - גלאי עשן אינו מונע את השריפה אך מתריע עליה בזמן ומאפשר חילוץ של הילדים, כיבוי מהיר וקריאה לכוחות ההצלה במידת הצורך. מדובר במוצר זול ופשוט להתקנה.

• שינה בטוחה - הטמפרטורה המומלצת בחדרי ילדים היא 22 מעלות ובכל מקרה לא יותר מ-24 מעלות. אצל תינוקות מנגנון ויסות החום אינו מפותח מספיק, וכתוצאה מכך חימום יתר עלול לגרום למוות פתאומי בשינה. שמיכות עבות עלולות גם הן לגרום לחנק ולכן אנו ממליצים להשתמש בשק שינה לתינוקות או בשמיכה דקה והדוקה - ולהלביש את התינוק בהתאם. אם במגע נראה לנו שלתינוק חם מדי, מורידים לו שכבת ביגוד.

• מעיל? לא בנסיעה! - אסור להסיע ילדים ותינוקות במושב בטיחות כאשר הם לבושים במעיל נפוח. המעיל אינו מאפשר לרצועות להגן על הילדים כראוי ובזמן תאונה הם עלולים "להחליק" מתוך המעיל ולהיפגע קשה. אז מה עושים? לפני הכניסה לרכב מפשיטים את המעיל, מכניסים את הילד למושב וחוגרים אותו היטב. אם קר, אפשר לכסות את הילד במעיל כשהוא חגור.

• מרחיקים שתייה חמה מילדים - הגורם המרכזי לכוויות ילדים הם נוזלים חמים. עורם של ילדים דק ועדין משל מבוגר ושטח הגוף שלהם קטן משלנו.

לכן גם כוס תה או קפה שנשפכים על הילד עלול לגרום לכוויה נרחבת ועמוקה, הדורשת הליך שיקום ארוך. במיוחד בחורף, מקפידים להרחיק שתייה חמה מילדים ולהניח את הכוס במקום גבוה הרחק מהישג ידם. לא שותים שתייה חמה כשהילדים על הידיים. קומקום ומיחם מניחים על השיש ומצמידים לקיר. במתקני שתייה מומלץ להתקין נעילת מים חמים.

מתווה חדש בכניסה והיציאה מהארץ
אושר סופית: עיכוב הליכים לבעלי חוב עד 4 חודשים
לנד רובר דיפנדר 2022 מקבל מנוע V8
בשורה לבעלי חובות: עיכוב הליכים
גנץ: התוכנית המסייעת למבודדים תמשיך לפעול
ירושלים: תגבורת לקווים הבינעירוניים
החל מחצות: הרכבות חוזרות לירושלים
ירושלים: התחבורה הציבורית חוזרת כעת
בפעם הרביעית: מחיר הדלק מזנק
לכבוד פורים: סגר ביהודה ושומרון