ביידן יוצא למתקפה: עובדים פדראליים יאבדו משרתם אם לא יתחסנו

עד כה המדיניות כלפי עובדים פדרליים אפשרה לבלתי מחוסנים להמשיך להיות מועסקים כל עוד הם מקפידים להציג בדיקות שליליות לקורונה מדי שבוע

ביידן יוצא למתקפה: עובדים פדראליים יאבדו משרתם אם לא יתחסנו נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן

ממשל ביידן מעלה הילוך במלחמת אזרחים כנגד נמנעי חיסונים: הנשיא האמריקני היה צפוי לחתום ביום הערב על הוראה נשיאותית שתחייב את כל העובדים הפדרליים להתחסן באופן מלא כתנאי להעסקתם. הצו צפוי להשפיע על מיליוני אמריקנים שכן מדובר בפלח אוכלוסייה שמונה מיליוני בני אדם.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', מדובר בשינוי קטלני כאשר הממשל מכריח את אלו שמתמהמהים להתחסן או מסרבים באופן עקרוני. עד כה המדיניות כלפי עובדים פדרליים אפשרה לבלתי מחוסנים להמשיך להיות מועסקים כל עוד הם מקפידים להציג בדיקות שליליות לקורונה מדי שבוע, אך כאמור, הצו החדש ישים סוף לאפשרות זו. מעבר לכך, הצו גם ישפיע באופן משמעותי על המגזר הפרטי, שכן הוא מחייב כל חברה שמבצעת שירותים עבור הממשל הפדרלי לחסן את עובדיה, ולא היא לא תוכל לעבוד יותר עם הממשל.

אמנם לנשיא אין יכולת לחייב את כלל המשק האמריקני או העובדים הממשלתיים שאינם פדרליים לפעול לפי מתכונת זו, אך המהלך צפוי להשפיע באופן נרחב על הציבוריות האמריקנית, משום שהממשל הפדרלי משפיע על מגוון רב של תחומים, במיוחד בכל הנוגע לתחבורה בין מדינות בתוך ארה"ב ומסחר ביניהן.

שלוחות חב"ד התכנסו בקאזאן שברוסיה
מרהיב: עשרות דולפינים מקפצים מעל המים • צפו
הקדים את בנט: הרמטכ"ל האיראני נחת במוסקבה
היעדר השקעה באנרגיה נקייה פוגע במאבק בשינויי האקלים והעוני
לבנון: קרבות ברחובות בין חיזבאללה לצבא
ארה"ב: מטוס התרסק בקליפורניה
אגם מוריין בפעולה; מהיפים שבקנדה
בשל מחסור בדלק: רשת החשמל בלבנון קרסה
הכנסת ספר תורה בברדיטשוב שבאוקראינה • גלריה
לאחר 117 שנה: הנחת אבן פינה לבית הכנסת העתיק ברוסיה • גלריה