נבלני חשף את ארמון הפאר של פוטין

מנהיג האופוזיציה הכלוא פרסם אתר המתאר את הפאר הבלתי נתפס של הארמון שבנה לעצמו שליט רוסיה • הארמון כולל מנהרה לחוף ים סודי

נבלני חשף את ארמון הפאר של פוטין

נקמתו של נבלני: ארגון המלחמה בשחיתות של מנהיג האופוזיציה הרוסי העצור, אלכסיי נבלני, פרסם היום אתר הכולל תחקיר עצום מימדים על הארמון שבנה לעצמו נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין.

התחקיר, כפי שמפרסמת נטע בר בישראל היום, מופיע באתר אינטרנט מושקע הכולל קטעי וידיאו ומדיה אינטראקטיבית, מתאר את הפאר בלתי נתפס של האחוזה השייכת לנשיא רוסיה לחופי הים השחור, בסמוך לעיר נובירוסיסק, ואת השחיתות השלטונית, השימוש בכספי ציבור ואזלת היד בתהליך הבנייה שטרם הושלם.

אך הפאר לא נגמר בין כותלי הארמון. התחקיר טוען כי המתחם היוקרתי, שגדול פי 39 מנסיכות מונקו, כולל מנהרה שנחצבה בהר ומגיעה לחוף ים פרטי, גשר תלוי על מצוק המוביל לבית תה, בקתת ציידים ביער, מנחת מסוקים ובונקר אדיר ממדים.

עוד נטען כי בשטח, שנרכש על ידי שירות הביטחון הרוסי, נבנו ווילות מפוארות עבור מקורביו של הנשיא. "זו מדינה בתוך מדינה, שבה פוטין שולט כצאר", נכתב באתר.

"מדובר בעסקת השוחד הגדולה ביותר בהיסטוריה", מסביר האתר וטוען כי הכספים ששימשו על מנת לבנות את הארמון העצום הגיעו ממקורביו של הנשיא, שעשו את הונם מניצול משאביה של המדינה הרוסית. ארגונו של נבלני טוען כי בניית הארמון עלתה 1.35 מיליארד דולרים ושחלקם הגיעו, בדרך עקיפה, מקופת האוצר הרוסית.

עוד נטען בתחקיר כי הארמון העצום עומד בינתיים שומם בשל טעויות רבות שנעשו במהלך בנייתו, שבהן טעות קריטית במערכת האוורור של הארמון. דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, הגיב בקצרה לתחקיר שפורסם וטען כי המידע המוצג בו איננו נכון.

בעוד נבלני, שנעצר ביום ראשון עם שובו לרוסיה לאחר שהחלים מניסיון התנקשות בחייו, יושב בתא מעצר וממתין למשפט, הוא יכול להתנחם בכך ש-16 מיליון רוסים כבר צפו בתחקיר באינטרנט והסרטון שמלווה את התחקיר זכה למעל 20 מיליון צפיות ביוטיוב.

ארמון הפאר של פוטין
מזכיר המדינה בלינקן: "מאוכזבים עמוקות מההחלטה לחקור את ישראל"
הגעש בגודל 25 ק"מ בעודו באוויר
איראן וסוריה מעורבים בזיהום החופים • "נבוא חשבון"
נתניהו: "מדינת ישראל נמצאת תחת מתקפה"
בית הדין בהאג: פותחים חקירה נגד ישראל
בפנטגון חוששים מהתעצמות גרעינית של צ. קוריאה
"חייבים ללמוד מישראל": דרישה צבאית חריגה מצד סנטורים
צפו: מלוה מלכה השנתי של הגמ"ח המרכזי במדינות חבר העמים
תיעוד מרהיב - אלפי פרת משה רבנו השתלטו על שדה בקליפורניה
איראן מאיימת: "נבטל את ההסכם עם סבא"א"