שבוע אהבת התורה לתלמידי גני הילדים בבני ברק

ביוזמה מיוחדת של אגף החינוך בעיריית בני ברק החל מהיום ייערך שבוע אהבת התורה • את השקיות המיוחדות שיחולקו לתלמידי הגנים ארזו חניכות המע"ש של ארגון אהל שרה

שבוע אהבת התורה לתלמידי גני הילדים בבני ברק שבוע אהבת התורה לתלמידי גני הילדים בבני ברק

חודש לאחר מבצע 'שומר החומות' שגרם להשבתת מערכת החינוך בבני ברק וברבים מישובי מרכז הארץ, יוזמת עיריית בני ברק את שבוע "אהבת התורה" שיעביר לגני הילדים חלק מחומרי הלימוד שהם הפסידו בזמן התקפות הטילים על מרכז הארץ ואת הערכים לאהבת התורה ולומדיה.

בימים שלאחר חג השבועות, הגיעו לאגף החינוך של עיריית בני ברק פניות רבות של הורים וגננות שמבקשים להעניק לילדים את חוויית קבלת התורה ולקיים מסיבת לכבוד התורה כפי שמקיימת העירייה מדי שנה.

אנשי אגף החינוך של עיריית בני ברק בראשות הרב יונתן ספרא, מחזיק תיק החינוך סגן ראש העיר הרב אליהו דדון וסגן מנהל אגף החינוך ומנהל מחלקת גני ילדים הרב יוסף סטל, החליטו לקחת על עצמם את האחריות והכריזו על יוזמת שבוע "אהבת התורה". במסגרת המיזם המיוחד יצאו רכבים מקושטים של הכנסת ספר תורה לעבר גני העירייה כאשר ילדי הגנים עומדים בפתחי הגן עם לפידים בטיחותיים בידיהם, כשהם שרים שירים לכבודה של התורה ולומדיה.

במטרה לחבר את כל אוכלוסיות מערכת החינוך העירונית לשבוע אהבת התורה, חולקו לילדי הגנים "פעקאלך" (שקיות ממתקים והפתעות" שנארזו על עובדי ועובדות מסגרת המע"ש של ארגון 'אהל שרה' שפועל לספק תעסוקה לבעלי מוגבלויות קוגנטיביות בעיר. החיבור בין ילדי הגנים למסגרת התעסוקתית של 'אהל שרה' זכה לשבחים רבים וגם הגב' מלכה וינברג מנכ"ל אהל שרה הודתה לראש העיר והנהלת אגף החינוך בעירייה על היוזמה ועל שיתוף הפעולה המתמשך עם הארגון, מתוך תפיסה חברתית של העירייה והעומד בראשה לפעול לשלב בעלי מוגבלויות במיזמים עירוניים ובכל תחומי החיים ככל שניתן.

התהלוכה הססגונית שיצאה היום (יום ד) והאירה את שלהבת אהבת התורה בליבם של הילדים, היא פעילות ראשונה מתוך שלל פעילויות שיתקיימו לאורך השבוע הקרוב, במטרה להנחיל ערכים של תורה, השקעה, לימוד ודיבוק חברים בתורה.

ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין בירך על היוזמה ואמר "להיות 'עיר התורה' זה לא רק בשם, זה גם באופי העירוני ובפעילות העירייה. בבני ברק כולם מחנכים לאהבת התורה ולומדיה כבר מינקות. פעילות מחלקת גני ילדים בתחום הזה היא מופלאה, ואנחנו נמשיך לשקוד ולפתח עוד מיזמים שיגרמו לחביבות התורה בקרב ילדי העיר וכלל התושבים"

תיעוד: מסיבת חומש סעודה בת"ת כלל חסידי אשדוד
שבוע לאחר שנפטר: היום יובא השוחט ר׳ אברהם לפקוביץ ז״ל לקבורה בארץ
תיעוד: ב"באר חיים" אלעד חגגו את שמחת התנאים
"שגיאה קשה וחוטאת למטרה": ח"כ יעקב אשר במכתב נוקב לשר הביטחון
גלריה: שמחת החתונה בבית ווערדאן - מישקולץ - מאטערסדארף
הבוגר הגיע למדרשה החסידית בביתר כדי לערוך סיום הש"ס
"עושים עבודת קודש": ראש עיריית בני ברק נפגש עם ראשי זק"א בלשכתו
האלמנה הצעירה מאסון מירון חיזקה אלפי נשים חרדיות
בסאסוב חילקו תעודות לתלמידי הישיבה ומתנות לתומכים
ראש המכון למצוות התלויות בארץ השיא את בנו • גלריה‎