ליל עימותים והתפרעויות בקלנדיה • צפו

במעבר קלנדיה התקהלו אמש מאות מתפרעים ערבים שיידו בקבוקי תבערה, הבעירו צמיגים וירו זיקוקים בנוסף, בגזרת קבר רחל התקהלו עשרות שיידו אבנים לעבר מתחם הקבר ולעבר הלוחמים. 4 חשודים נעצרו

ליל עימותים והתפרעויות בקלנדיה • צפו האוטובוס שנרגם אמש

התפרעויות הערבים אמש בקלנדיה

צילום: דוברות המשטרה.

לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל פעלו אמש משעות הערב במספר מוקדים של הפרות סדר בגזרת עוטף ירושלים ביניהם במעבר קלנדיה שם התקהלו מאות מתפרעים שיידו בקבוקי תבערה, הבעירו צמיגים וירו זיקוקים ובגזרת קבר רחל שם התקהלו כמה עשרות חשודים שיידו אבנים לעבר מתחם הקבר ולעבר הלוחמים שהצליחו להביא למעצרם "על חם" של 4 חשודים ביידוי אבנים.


בשני המוקדים ביצעו הלוחמים שימוש של אמצעים לפיזור הפגנות ולאחר מספר שעות של פעילות הצליחו הכוחות לפזר את המתפרעים ולהשיב את הסדר.


מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן הגיע למוקדי הפעילות המרכזיים בגזרת ירושלים והעוטף, נפגש עם המפקדים והלוחמים, שמע מהם על הפעילות בגזרה ודרש מהם לחתור למגע אל מול כל איום, לפעול במקצועיות ולעשות הכל בכדי להביא למעצר של כל מי שיתקוף אזרחים או לוחמים.


במהלך פעילות בשער הפרחים ארעה תקיפת שוטרים תוך ששוטר מג"ב הותקף במהלומה בפניו. השוטר נזקק לטיפול רפואי והחשוד במעשה נעצר לחקירה. בצומת רוקפלר נורה זיקוק והושלכה אבן לעבר ניידת משטרה וכתוצאה מכך נפגעו שני שוטרים (קל) ומטופלים על ידי צוות רפואה.


במהלך תהלוכה של עשרות רעולי פנים בעיסוויה, החלו המתפרעים בירי זיקוקין. כוחות המשטרה פעלו במקום לפיזורם תוך שימוש באמצעים.


בפארק המסילה בירושלים הותקף אדם על ידי 2 חשודים (אינו נזקק לטיפול רפואי). שוטרים שהגיעו למקום עצרו את החשודים והם הועברו לחקירה.


לעבר אוטובוס של חברת אגד שהגיע מכיוון בני ברק לירושלים בכביש 45, הושלכו אבנים בסמוך לצומת עטרות. נהג האוטובוס נפגע כתוצאה מכך בפניו ופונה לטיפול רפואי. נערכות סריקות אחר חשודים במעשה.

החל מכ''א תמוז: הקלות נרחבות בכניסת זרים
האדמו"ר מלעלוב ירושלים ערך "סעודת ראש חודש" בעיה"ק צפת‎‎ • גלריה
לצד השרים: בנט סיכם את פעולות הממשלה החדשה
שרת התחבורה מקדמת חוק לחילול שבת המוני
תיעוד: מעמד קבלת פנים בירושלים לאדמו"ר מבאבוב
סמוטריץ' על בנט: "אם היו מחברים לו פוליגרף החשמל בישראל היה נופל"
ירושלים: לקוי ראייה נפצע קשה מפגיעת רכבת קלה
מלכיאלי בירך את הח"כ מיש עתיד: "הצלחתך הצלחתנו"
בריקוד הדגלים: סמוטריץ' רקד עם קרעי בשער שכם • צפו
הסתיים ריקוד הדגלים: 2 שוטרים נפצעו,17 חשודים נעצרו