ח''כ פרוש: מדוע בת דתית נחקרת על הצהרותיה?

 ח"כ פרוש במליאת הכנסת על הקשיים שמרעימים על בנות בקבלת הפטור: "בנט חתם שהוא לא יהיה בממשלה אחת עם לפיד, למה על הצהרה או חתימה שלהם לא חוקרים?"

ח''כ פרוש: מדוע בת דתית נחקרת על הצהרותיה?

חבר הכנסת מאיר פרוש נאם בפני המליאה במסגרת הצעת חוק שירות בנות לגיוס בנות ועמד על הצביעות של הממשלה ושלטונות הצבא בכל הקשור למתן הפטור להן הם זכאיות.

את דבריו פתח ואמר, "גדולי ישראל בדור הקודם וגם גדולי ישראל של הדור הזה יבלחט"א קבעו שהנושא של גיוס בנות הוא מבחינתנו ייהרג ועל יעבור. כעת בחוק ובתקנות ישנם דברים ברורים, בת שמצהירה שהיא לא נוסעת בשבת, ואוכלת כשרות, והצהירה זאת בפני שופט או דיין מקבלת פטור".

"לצערנו בשנים האחרונות, זה לא עובד כך, גם אם היא הצהירה, זה לא מקובל על שלטונות הצבא, למרות שהיא פועלת לפי החוק, היא גם פועלת לפי מה שרבותינו מצפים, אבל בשנים האחרונות יש רפיון ושלטונות הצבא מקשים על בנות שמצהירות שהן שומרות שבת וכשרות", זעם ח''כ פרוש.

ח''כ פרוש אמר כי הפניה לחברי הכנסת לעזור בנושא לא הועילה: "דיברנו על כך, נאבקנו, העלנו את זה כמה וכמה פעמים לדיונים, מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל ביקשה מחברי הכנסת להתייחס לכך ולפעול, זה לא עזר".

"אך אני רוצה לשאול, מדוע כאשר לפיד הצהיר שלא ייכנס לממשלה שיש בה יותר מ 18 שרים, או כאשר בנט חתם שהוא לא יהיה בממשלה אחת עם לפיד, למה על הצהרה או חתימה שלהם לא חוקרים איך הם עשו, למה הצהרה של לפיד עוברת כך, כאילו הוא לא הצהיר דבר, לא אומר חלילה שצריך לזלזל במה שהבת הצהירה", הוסיף פרוש.

"בת שלומדת בסמינר חרדי, הם מבינים שאין עם מי להתעסק והם נותנים לה את הפטור ללא בעיות, בת שאינה לומדת בסמינר חרדי למרות שפועלת לפי החוק, לא שולחים לה את הפטור, מתחילים לחקור ולדרוש", הוסיף פרוש.

פרוש סיים: "מה בת צריכה להבין כאשר בנט חותם לעיני כל ישראל, "אני לא אשב בממשלה עם לפיד", או כאשר לפיד מצהיר, "אני לא אלך לממשלה שיש בה נורבגי" ובכ"ז הם לא מקיימים את דבריהם, אז איך הם מעיזים להיטפל לבת שהצהירה שלא נוסעת בשבת, שאוכלת כשרות, והיא פועלת לפי החוק. בושה".

ח''כ מאיר פרוש
ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית