בני ברק: חוק חדש יאפשר החרמת אופניים חשמליים

גל של מקרי פגיעה מאופניים חשמליים וקורקינטים ממונעים הביא את מועצת עיריית בני ברק לחוקק חוק עזר עירוני שיעניק סמכות לפקחי העירייה להחרים אופניים חשמליים

בני ברק: חוק חדש יאפשר החרמת אופניים חשמליים קורקינט חשמלי- אילוסטרציה

בישיבת מועצת העיר הערב, אישרו חברי המועצה חוק עזר עירוני חדש אותו הגיש ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין המאפשר לפקחי העירייה להחרים אופניים חשמליים וקורקינטים הנוסעים בניגוד לחוק. חוק העזר החדש, הובא לאישור המועצה בהמשך למהלכי האכיפה בעקבות שרשרת תאונות עם מעורבות של אופניים חשמליים שהביאו לפצועים רבים ואף הובילו לפגיעה קטלנית נוראה ברב אברהם אריה אדרת ז"ל לפני מספר חודשים.

חוק העזר החדש שיועבר לחתימת משרד הפנים, מצטרף למאמצי האכיפה המשמעותיים בעיר בחודשים האחרונים המבוצעים על ידי השיטור העירוני במטרה למנוע אסון. חוק העזר החדש יעניק כלים וסמכויות אכיפה במטרה למנוע את האסון הבא ח"ו.

לפי נתוני משרד התחבורה, בשנת 2020 זינקה כמות ההרוגים והפצועים קשה בעקבות תאונות עם כלי הרכב דו גלגליים ממונעים כדוגמת אופניים וקורקינטים לשיא של למעלה מ-300 בני אדם. במטרה למגר את התופעה החמורה, יזם ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין מהלכי אכיפה נרחבים ובהם את חוק העזר העירוני החדש שאושר הערב במליאת המועצה.

ההצעה שהוגשה בבסיסה בהתייחסות לאופניים חשמליים, הורחבה לבקשת חבר המועצה הרב שמחה שטיצברג בהצעה מיוחדת לסדר, כך שתחול גם על קורקינטיים חשמליים וכלל כלי רכב ממונעים במטרה להביא לכיסוי הנושא באופן מושלם.

במסגרת חוק העזר העירוני החדש שאושר, יוסמכו פקחי העירייה להחרים אופניים וקורקינטים חשמליים העוברים על החוק ומשתמשים בדרכים ובמרחב הציבורי בחוסר זהירות ובצורה המסכנת חיי אדם. לאחר ההחרמה הרוכב (או במקרה של רוכב קטין - הוריו) לסור אל אגף הפיקוח על מנת לשחרר את האופניים בכפוף לתשלום אגרה כפי שנקבע בחוק.

במקביל לצעדי האכיפה, יוצאת בימים אלו עיריית בני ברק בקמפיין הסברה רחב מציל חיים, שיסביר את הסכנות הנגרמות מנסיעה לא בטוחה באופניים וקורקינטים חשמליים ואת הוראות החוק לנסיעה בטוחה שההקפדה עליהם חיונית לשם הבטחת שלומם של הרוכבים וסביבתם.

תאונה קטלנית במעורבות אופניים חשמליים. אילוסטרציה
נחשף בכנסת: המדינה מפקירה את האכיפה בכבישים ביהודה ושומרון
שוב: הנהגים ישביתו את התחבורה הציבורית ביום חמישי
נמשיך להיתקע בדרכים? זהו חוק המטרו שעומד בלב המחלוקת בכנסת
אושר בטרומית: אבו כביר יחלל שבת
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב