ד''ר פרייס: "הרבה מדינות אמורות להיכנס בשבוע הבא"

ד"ר שרון אלרעי פרייס בוועדת החוקה טענה כי בשבוע הבא מדינות רבות יכנסו לקטגוריית המדינות בסיכון מירבי: "אם ממשיכים במודל הנוכחי, יוון בולגריה ואיחוד האמי...

ד''ר פרייס: "הרבה מדינות אמורות להיכנס בשבוע הבא" אילוסטרציה

ד"ר שרון אלרעי פרייס בוועדת החוקה טענה כי בשבוע הבא מדינות רבות יכנסו לקטגוריית המדינות בסיכון מירבי: "אם ממשיכים במודל הנוכחי, יוון בולגריה ואיחוד האמירויות ייכנסו בשבוע הבא לרשימת המדינות ברמת סיכון מרבי שהיציאה אליהן אסורה; איטליה וצרפת ייכנסו לאזהרת מסע חמורה".

יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב שאל האם נכון להמשיך הרחיב את מספר המדינות לפי המודל הישן. ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור: "המחשבה שנצליח להביא מודל מעודכן תוך יומיומיים לא נכונה. יש כל מיני מודלים לבדיקות במקום הבידוד, גם את זה אנחנו מנסים לבחון.

לשבריה: "רק 10% מקרב החוזרים עושים את הבדיקה ביום השביעי אז אם אנחנו בונים מודלים שמבוססים על זה שאנשים יעשו בדיקות בתדירות מסוימת, ורובם לא עושים, ואין כ"כ אכיפה, ולכן צריך כרגע להמשיך עם המודל הקיים. אנחנו מבינים את הבעייתיות בהתנהלות הזאת, שרק נכנסות עוד ועוד מדינות בסיכון מרבי, אני אומרת בצורה הכי כנה הרבה מדינות אמורות להיכנס בשבוע הבא".

עוד אמרה: "בתורכיה המספר עובר את הרף של מעל 50 לחודש ונכנסו 131 חולים ורואים שזה פשוט הולך ועולה חלק מהעלייה נובע מכך שאנשים נכנסו לשם הרבה אז גם חזרו הרבה חולים. אם נישאר באותו המודל אז הרבה מאוד מדינות יעברו למצב של סיכון מרבי בגלל התחלואה שחוזרת אלינו".

יו''ר וועדת חוקה, ח''כ קריב
אלעד: מפתחות הרכב נפלו בעת שהאבא חגר את התינוקת והיא ננעלה ברכב
ירושלים: רכב התנגש בקיר ברחוב יצחק הנדיב
בית שמש: אבדו עקבותיו של הנעדר הסובל מאלצהיימר - יחיא מונייסר
פגע בהולכי רגל: אוטובוס התנגש בחנות ברחוב שמגר בירושלים • צפו
שני קטינים שיידו אבנים לעבר אוטובוס נעצרו לחקירה ומעצרם הוארך
"אתגר ממשי": לפיד קיים דיון בנושא מוכנות ישראל לשריפות ענק
הרס ברוטלי בבנימין: פרצו, הרסו בית כנסת ואיימו במעצר
‏בקת״ב נזרק לעבר קו 84 של אגד ליד הר הצופים בירושלים
אדמות במזרח ירושלים שניקנו בראשית המאה הקודמת - הוחזרו למדינה
פורצים עוד דרך לירושלים: בסוף החודש ייחנך כביש 16