ארבל: " הגעתי לכאן כחבר אופוזיציה במיוחד לתמוך בחקיקה"

ח"כ משה ארבל על מתקפות הספאם כנגד חברי הוועדה לקראת ההצבעה על החוק: "במוצאי שבת לא יכולתי להדליק את הטלפון הנייד עם קבוצות של ספאם שהזינו את הטלפון שלנו"

ארבל: " הגעתי לכאן כחבר אופוזיציה במיוחד לתמוך בחקיקה" ח''כ ארבל

בעקבות העלאת חוק הקורונה להמשך הגבלות אזרחי מינת ישראל הגיע ח''כ ארבל בכדי להביע את תמיכתו בהגבלות אף שאינו בר הצבעה.

ח"כ משה ארבל (ש"ס): "אני יושב כאן היום על כיסא של חבר אופוזיציה שבא לדון בהצעת חוק משמעותית לגבי הארכת הסמכויות ואני רוצה לשתף אתכם ואת ציבור הצופים, מקרב חברי הוועדה שזכו גם בשבת קודש לקריסה טוטלית, במוצאי שבת לא יכולתי להדליק את הטלפון הנייד עם קבוצות של ספאם שהזינו את הטלפון שלנו, לגבי החקיקה הזו והשוואות נמוכות מאוד לגרמניה הנאצית, לא פחות מזה".

"אני מגיע לכאן, לוועדה במיוחד, למרות שלא תכננתי להגיע היום, בהיותי חבר אופוזיציה" אמר ח''כ ארבל והוסיף כי הגיע לכנסת להביע תמיכה בחוק אשר יגביל את זכויות האזרחים בכדי להגן על זכויות האזרח: "אנחנו כאן נתכנס כדי לשמור ולהגן על זכויות האזרח וכדי לחוקק את החוק הזה, ואני חרף היותי חבר אופוזיציה אתמוך בחקיקה".

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) הצדיק את התומכים בחוק המגביל את זכויות האזרחים: "מי שמצביע נגד החוק, זה עדיין לא אומר שהוא מסכים עם העמדה שחברי הוועדה האחרים שמצביעים בעד החוק באים לרמוס זכויות אדם ובאים ועושים את זה מתוך חשיבה שלממשלה יש את הזכות לעשות את הדברים האלה".

ח''כ מקלב אמר כי ניתן לכאורה לסמוך על החלטות הממשלה לאחר אישור החוק המגביל: "אפשר להצביע בעד, אפשר להצביע נגד, גם כשהנגד יכול להיות על תהליך קבלת ההחלטות, על האחריות של הממשלה, על שיקול הדעת של הממשלה באופן כללי".

ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית): "בשעה האחרונה אני מקבל המון הודעות מאנשים שמצפים ממני להתנגד לחוק, וטוענים שהסעיפים החדשים לוקחים את ישראל לדיקטטורה ברמה המסוכנת יותר, ואני לא היחיד. כותבים שעיני בוחרים ובוחרות רבות מסתכלים על אופן הצבעתי ועתידי הפוליטי תלוי באופן התנהלותי".

עוד טען כי: "החוק אינו מגדיל את הפגיעה במצב הקיים אלא מצמצם אותה וטוב שכך. אם עתידי הפוליטי תלוי בהתנהלותי אני מקווה שכמה שיותר אנשים יצפו ויבינו שאל מול האיומים והסגנון הבוטה והחריף שהזכיר גם חברי ח"כ ארבל וגם בהודעות הללו, שלא נכנעתי ולא נכנענו לפופוליזם הזה שאין לו מקום. עשינו מה שצריך גם לשמור על הזכויות אבל גם לשמור על הבריאות".

עוד אמר: "לצערי כאשר היו אנשים אחרים, ביניהם שר הבריאות כשהיה באופוזיציה, שהתבטאו על החוק בגרסה הקודמת בשפה של דיקטטורה ושל ארדואן ובשפה שלא ראויה, למרות בקשתי החוזרת והנשנית, כשהוא נכח פה, שיחזור בו מהדברים, הוא לא עשה זאת, והפגיעה שהדבר הזה גרם באמון הציבור.

סקר הבחירות: גוש נתניהו עם 60 - מתנגדיו עם 53
"רמסתם ואימללתם את כולנו": ראש עיריית ביתר עילית על השר כהנא
פרישת זועבי: אלו תרחישי הדרמה הפוליטית שיקבעו את גורל הקואליציה
"גזירה נוראה": אייכלר על קריסת המתווה במירון
"הקריסה בלתי נמנעת": סמוטריץ' על כישלון מתווה מירון
עבאס: "רע"מ לוקחת אחריות, היינו על סף מלחמת אזרחים"
מזכ"ל העבודה יוזם מהלך לאיחוד מפלגתו עם כחול לבן
חשש באופוזיציה: הח"כ מהליכוד שיערוק לקואליציה
יעקב אשר חשף: "לאף גוף ממשלתי אין רשימה של פצועי אסון מירון!"
ראש לשכת עורכי הדין: "תמיד התנגדתי לפוליטיקאים שמזנבים במערכת"