העתיד כבר כאן: חנות אוטונומית לקנייה ללא קופה ותור

מהפכה הצרכנית בישראל פורצים דרך נוספת עם מהפכה טכנולוגית חדשנית בתחום הקמעונאות שפותחה על ידי הסטארט אפ הישראלי

העתיד כבר כאן: חנות אוטונומית לקנייה ללא קופה ותור רמי לוי בחנות החדשה

עולם הקמעונאות בישראל עתיד לעבור מהפכה טכנולוגית - צרכנית עם רשת חנויות חדשה שהושקה היום ומציעה חווית קניה ייחודית המבוססת על פיתוח ישראלי מקורי ובלעדי.

רמי לוי ואבי כץ, שחוללו מהפכות בתחום הקמעונאות בישראל, משיקים בשיתוף חברת הסטארטאפ "CYB-ORG AUTO SHOP", את הדבר הבא בתחום הקמעונאות – Q, מיזם חדש של רשת חנויות המבוססות על קניה אוטונומית.

הלקוח מבצע הרשמה חד פעמית באמצעות מערכת זיהוי ביומטרית של טביעת אצבע המאפשרת לו כניסה לכל חנויות הרשת ברחבי הארץ. הזיהוי הביומטרי משמש לפתיחת הארונות ולקיחה או החזרת מוצרים למדף, כאשר בסיום התהליך, מחויב הלקוח על הפריטים שאסף וחשבונית נשלחת אליו באמצעות סמס.

מדפי החנות

קונספט הרשת החדשנית Q יציע את כל מגוון המוצרים הקיימים ברשתות המרקט - מגוון רחב של מוצרי ירקות ופירות ארוזים, מוצרי בשר מצוננים וקפואים, מוצרי חלב טריים, מוצרי פארם וטבע ואף coffee to go - מוצרי קפה טריים כגון קפה הפוך שנטחן במקום והכל אוטומטי לחלוטין! צרכני הרשת ייהנו מחסכון משמעותי בזמן קנייה, ממגוון מוצרים איכותיים וטריים ומחוויית קנייה חדשנית.

הרשת החדשה מהווה פריצת דרך בעולם הקמעונאות באמצעות פתרונות מבוססי אוטומציה ורובוטיקה, בשפה העברית, אנגלית, רוסית וערבית. הפיתוח החדשני מאפשר הטמעה והקמה מהירה וחסכונית של סניפים אוטומטים בערים, בישובים מרוחקים, במתחמי עבודה ומרכזי סחר גדולים, תוך יצירת פתרונות חדשניים, חסכוניים מבחינת עלות הקמה ותפעול.

מנגנון התפעול העצמאי של הרשת חוסך זמן ועלויות ומאפשר קניה זמינה, חכמה ונוחה, ללא קופות ותורים. המערכות מזהות מחסור במוצרים ומזמינות מלאי חדש באופן אוטומטי. בנוסף, הן מנתחות את מספר המוצרים אותם לקוחות מחזירים ומזהות את המוצרים המועדפים על הלקוחות, ובכך המערכת מצמצמת עלויות בהזמנת סחורה חדשה. החנויות האוטונומיות, של Q מאפשרות הקמת סניפים במחיר אטרקטיבי גם בישובים קטנים ומתחמי עבודה, בהם לא משתלם לפתוח חנויות רגילות המבוססות על כח אדם המתפעל אותן.

רמי לוי בחנות החדשה

מערכת הסחר של Q, פותחה על ידי הסטארט אפ ""CYB-ORG AUTO SHOP" של היזם ארז גור ובניגוד למערכת של אמזון העושה שימוש במצלמות ואלגוריתמים, המערכת החדשנית עושה שימוש בחיישני שקילה וראיית מכונה.

החנות כולה מרושתת באמצעים טכנולוגים חכמים. מנגנון הקניה עושה שימוש במערכת ארונות שקופים ומקררים מבוססי טכנולוגיה ייחודית של שקילה המזהה את הלקוח שלקח את המוצרים. המדפים החכמים המותקנים במדפים, מזהים את המוצרים שנלקחו והוחזרו ממנו, המערכת המתקדמת לניהול ושליטה בנעשה בסניף, כוללת גם מעקב אחר לוגיסטיקה, מלאים סליקה וחיוב הלקוחות.

הקניה האוטומטית חוסכת זמן יקר של תור בקופה. בכל שלב בקניה הלקוח מודע לסכום החיוב העדכני -דבר המאפשר שליטה בהוצאות הקניה בלי "הפתעות בקופה".

המהפכה אינה רק בחיסכון רק בקופות אלא מדובר במערכת ניהול חכמה החוסכת עבודת מטה ועלותה נמוכה משמעותית מחנות קמעונאית מסורתית

אבי כץ המוביל את המיזם: "העשייה מרגשת במיוחד היות ולא כל יום זוכים לפרוץ דרך 'משנה משחק' ברמה בינלאומית בשוק הקמעונאות. מדובר בטכנולוגיה חדשנית שבכוחה לייצר טרנספורמציה של ממש בעולם הקמעונאות, יחד עם קבוצת משקיעים, רכשנו את כל כושר הייצור של חברת "CYB-ORG AUTO SHOP" הישראלית לשנתיים הקרובות. מדובר על עסקה בהיקף ראשוני של 64 מיליון ₪".

מדפי החנות
חופשת קיץ במוזיאון גוש קטיף בירושלים • 50% הנחה לגולשי 'בימה'
חשיפת חוק ההסדרים: יבוטל הערך צבור ברב-קו
הגב כואב מהכבישים? כך תשבו בצורה נכונה • צפו
לקראת עונת הרחצה: כיצד להינצל מטביעה בים
"חברות הסלולר יחויבו לפרסם מספרים חסומים בקווים הכשרים, ולנמק"
המרכיב הסמוי באחזקת הרכב יוצא לאור
בג''ץ: הערת האזהרה על הנכס תהפוך את בעליה לנושים מובטחים
לקראת בין הזמנים: העו"ד מסביר כיצד ואיך להגיש תביעות נזיקין
טיפים של מומחי מכון התקנים הישראלי לבחירה נבונה של ילקוט
מסתיימות העבודות בחוף הנפרד החדש בכינרת