המשרד לשירותי דת מציג: המתווה לחתונות ואולמות אירועים

בישראל מתחתנים בעונות החורף כ- 20,000 זוגות. בכ- 600 אולמות המספקים תעסוקה לכ-150,000 איש • אורחים ימציאו אישור לבדיקת קורונה, קבוצות של 20 איש בכל קפסולה, ביטול רחבת הריקודים ומערך שיטור יוצב בכניסה • כל הפרטים

המשרד לשירותי דת מציג: המתווה לחתונות ואולמות אירועים אולם אירועים, אילוסטרציה

הרב חזקיהו סאמין מנהל אגף נישואין ורבנות במשרד ערך מתווה לקיום חתונות בתקופת החורף בצל הקורונה

במשרד לשירותי דת נערכים לקראת עונת חתונות החורף מנהל אגף נישואין ורבנות במשרד הרב חזקיהו סאמין שיגר היום (ה) הצעה למתווה חתונות בחורף בצל הנחיות משרד הבריאות כחלק מהלחימה בהתפשטות נגיף הקורונה. לכתיבת המתווה שהוגש לשר לשירותי דת יעקב אביטן היה שותף מנכ"ל התאחדות בעלי האולמות וגני אירועים מר אבירם אלון. הרב חסאמין כתב :" אבקש להציג בפניך הצעה למתווה חדש לקיום חתונות לתקופת החורף, בשים לב כי לא ניתן בעת הזו לקיים טקסי חתונה, בר מצווה, ברית מילה תחת כיפת השמים".

בעונת החורף נערכות בישראל כ-20,000 חתונות, שהם 40,000 חתנים וכלות. מידי יום מתקיימים כ-100 טקסי בר מצווה באולמות. מידי יום מתקיימים כ- 150 טקסי ברית מילה באולמות. מידי יום מתקיימים עשרות טקסי בריתה - זבד הבת באולמות. בישראל פועלים כ- 600 אולמות וגני אירועים. העובדים והספקים של ענף האירועים מוערכים בכ-150,000 עובדים.

"אין חולק כי החתונות ממשיכות להתקיים בכל המגזרים וימשיכו להתקיים גם באין מתווה מוסדר, בגדר "גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה. סגירת האולמות והגנים, על ידי ממשלת ישראל, יצרה בפועל 'שוק שחור' של חתונות וארועי שמחה פיראטיים, בגגות בתים, בוילות, במחסנים, בפארקים, בחופי הים, פינות טבע ועוד. הארועים הפיראטיים מתקיימים ללא פיקוח ואכיפה, ללא שמירה על הנהלים, כולל רקודים, ללא עטיית מסכות, בכמות משתתפים מעבר למותר. עובדה שרק מגבירה את היקף התחלואה. החורף כבר כאן, והחתונות הפיראטיות עוברות מבחוץ לבפנים, וההדבקה תהיה גדולה יותר וקטסטרופלית". כותב הרב חזקיהו סאמין במכתבו.

לפי המתווה המוצע : האורחים המוזמנים, המלצרים, ספקי ונותני השרות, יידרשו מראש להמציא אחד מהאישורים הללו: אישור על בדיקת קורונה (בתוך 48 שעות טרם האירוע). אישור החלמה מקורונה. אישור על נוגדנים לנגיף. (בדיקת סרולוגית)

בנוסף, האולם יהיה מחולק לקפסולות של 20 איש, לכל קפסולה יהיה מלצר - נותן שרות, רק לקפסולה ספציפית. לכל אולם יהיה רישוי עם הגבלת מספר נכנסים בהתאם לגודלו ולמה שיוחלט. לא תהיה רחבת ריקודים, הריקודים יתקיימו רק סביב השולחנות שבתוך הקפסולה. טקס קבלת הפנים בו האורחים מתכנסים בקירוב זה עם זה יחדיו, יבוטל, תחת זאת, החתן/הכלה יורשו להסתובב בין השולחנות. כלל המשתתפים יחויובו בעטיית מסכות לאורך כל האירוע, למעט בזמן אכילה ושתיה. מערך הפיקוח על שמירת ההוראות והסדר יהיה באמצעות שיטור משטרתי או עירוני בשכר, תפקידם יהא לבדוק את אישורי המלצרים ויתר העובדים עוד טרם האירוע, מערך השיטור יוצב בכניסה לאולם ויבדוק את האישורים ותעודות הזהות של המשתתפים, באופן שתותר כניסה רק למי שהמציא אישור תקין . בעל האולם יעביר כמה ימים מראש למערך השיטור את פרטי האירועים של כל ערב כולל שמות ופרטי המוזמנים. בעל האולם יתחייב בהצהרה חתומה, לשמור על הכללים והתו הסגול לאורך כל האירוע. חבילת עלות הקורונה (שיטור, עלות בדיקות המלצרים, מתקני חיטוי וכו') יחולק בשווה בין בעל האולם ובעלי השמחה.

הצעת המתווה נשלחה לעיונו של שר הבריאות ח"כ יולי אדלשטיין. ואמשנפגש הרב חזקיהו סאמין עם רמ"ט שר הבריאות בכדי לקדם את ההצעה שתביא פתרון לאלפי חתנים וכלות.

שנה לאסון מירון: אושר חוק לפיצוי נפגעי אסון
בית הדין לעבודה קבע: מחלת הפרקינסון תוכר כתאונת עבודה
בית שמש: ילד נפגע מרכב
יצא לטבול בערב שבת - ונכלא לשבת
להשקות צמאי חסדך: בל"ג בעומר יחולקו רבבות בקבוקי מים לעולי מירון
אושרה העברת 22.5 מיליון ₪ עבור משפחות נספי אסון מירון
ונשמרתם: מהפכה למניעת שכחת ילדים ברכב
נקברו נרצחי הפיגוע באלעד
הותר לפרסום: שמות הנרצחים בפיגוע באלעד
מפחדים מטיסות? זה הטריק של חברות התעופה להרגעת הנוסעים