שרת הפנים שקד שללה את תושבותו של המחבל סלאח חמורי

שרת הפנים, איילת שקד שללה היום בהסכמת שר המשפטים ובהמלצת שירות הביטחון את תושבותו של המחבל סלאח חמורי והורתה לגרשו לצרפת, בעבר תכנן לרצוח את מרן הגר"ע יוסף

שרת הפנים שקד שללה את תושבותו של המחבל סלאח חמורי כלא גלבוע בו מחוזקים אסירים ביטחוניים

חמורי הינו פעיל טרור של החזית העממית, בעל אזרחות צרפתית שעצור בימים אלה במעצר מנהלי ומחר (שישי) הוא עתיד להשתחרר. עם סיום המעצר, הוא יגורש בהקדם לצרפת.

מגיל צעיר חמורי מקדם פעולות טרור וניצל את היותו תושב ישראל למעשים אלה. במסגרת פעילותו שהה מספר פעמים במעצר ובמאסר בגין פעילות ביטחונית פעל למימון פעילות וגיוס נוספים ואף קשר קשר לרצוח את מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, בעקבות מעשיו אלה נגזרו עליו שבע שנות מאסר בפועל. בהמשך, שוחרר מהכלא במסגרת עסקת שליט.

גם לאחר שחרורו מהמאסר הוא ממשיך בפעילותו העוינת, החמורה והמשמעותית כנגד מדינת ישראל. גורמי הביטחון התריעו כי יש לקדם את המהלך בדחיפות לאור פעילותו של חמורי.

השרה שקד חתמה בחודש אוקטובר 2021 על ביטול התושבות של חמורי, אך בעקבות פסק הדין שניתן ביולי 2022 בבית המשפט העליון, נדרש קיום הליך שלילת המעמד מחדש וקבלת החלטה נוספת לאור קביעות בית המשפט בהיבטי התכלית ההצהרתית.

שרת הפנים, איילת שקד:"עלינו להיאבק בטרור בכל הכלים הקיימים ברשותנו. לא ייתכן כי מחבלים כמו חמורי יזכו למעמד בישראל אני מברכת על סיום ההליך, ביטול מעמדו וגירושו מהארץ".

מבקר המדינה פרסם דו"ח מיוחד הטיפול בשבויים והנעדרים
השלכת מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים: 13 מבוקשים נעצרו | צפו בתיעוד
בלב קלקיליה: 8 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש | צפו
החרימו כספי טרור: הלילה נעצרו עשרה מבוקשים ברחבי יו"ש
למרות לקחי שומר החומות: המשמר הלאומי נכנס להקפאה
מהנדס ערבי מירושלים הוא המחבל שביצע את פיגוע המטענים
נעצר בגין השלכת בקבוק תבערה - ותבע את המשטרה על מעצר שווא
סוכל פיגוע מטען נפץ בתוך ישראל שהוכוון ע"י פעילי טרור
תרגיל צבאי יחל מחר בגבול לבנון
הערכת אמ"ן ל-2023 נחשפת: אלו האיומים על ישראל