נתניהו בהצהרה: בימים דרמטיים כאלה לא צריך בחירות

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב הצהרה בכנסת, במהלך נאומו אמר נתניהו "גנץ צריך להרים את ההנדברקס ולעצור את הידרדרות הבחירות. לעצור את ההתקפות חסרות הרסן וזה לא מאוחר" גנץ הגיב: "נתניהו, תמה עת התרגילים, נגמר מסע ההסתרות והשקרים-הגיע מבחן המעשים"

נתניהו בהצהרה: בימים דרמטיים כאלה לא צריך בחירות נתניהו בהצהרה הערב

עם אישורו היום בקריאה טרומית של חוק פיזור הכנסת ותמיכתו על ידי כחול לבן נשא הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהרה מיוחדת מהכנסת בו קרא לכחול לבן לחזור בהם.


"צריך לשים את הפוליטיקה בצד ולפעול יחד למען אזרחי ישראל" פתח נתניהו, "עם ישראל רוצה אחדות ולא קלפיות, חיסונים ולא תשדירי בחירות. אחד הדברים שלמדנו מהקורונה שהנגיף לא מבדיל בינינו, לא מבדיל בין חילונים לחרדים, בין יהודים וערבים, ימנים ושמאלנים, והדרך היחידה לנצח היא לנצח ביחד. צריך לשים את הפוליטיקה בצד. יהיה מספיק זמן לפוליטקה, וצריך להמשיך לפעול יחד למען אזרחי ישראל".


"בני גנץ צריך להרים את הנדברקס הוא צריך לעצור את הידרדרות הבחירות. הוא צריך להפסיק את התקפות חסרות הרסן, הוא צריך להתנהג אחרת, וזה עדיין לא מאוחר מידי. אסור לגרור את המדינה לפוליטקה של בחירות כשאנחנו צריכים להתמקד במאבק בקורונה. ובבריאות ובשיקום הפרנסה של ישראל".


"תראו, אני יודע שזה אפשרי, עד לפני שנה ניהלתי ממשלה שהחזיקה מעמד חמש שנים תמימות, והביאה השיגים כבירים למדינה שלנו, זה לא בשמיים. אם כחול לבן יעצרו את תהליך פיזור הכנסת לא יהיו בחירות ויכולה להיות אחדות. אבל לא יכולה להיות אחדות, אם כחול לבן מקיימים ממשלה בתוך ממשלה, מקיימים אופזיציה בתוך הקואליציה, "קואזציה", מדברים נגד הפילוג ומפלגים בלי סוף, מדברים על אחדות ולא מפסיקים לתקוף את הממשלה ואת העומד בראשה. מקבלים החלטות בממשלה ואח"כ מצביעים נגדם בכנסת, חותמים על הסכמים קואלציונים ומפירים אותם. למשל ועדת המינויים שתמנע את תופעת החבר מביא חבר. והם לא מוכנים לעשות את זה."


"לצערי, בני גנץ נגרר אחרי לפיד ובנט כי להם אין בעיה. להם לא אכפת, אין להם שום אחריות אז הם מוכנים לגרור לבחירות נוספות וזה לא אחראי. הציבור הישראלי רוצה אחריות, הוא רוצה אחדות. הוא רוצה ממשלה שעובדת יחד למענו".


תוך כדי הצהרתו של נתניהו הגיב גנץ למתקפותיו של ראש הממשלה "נתניהו, תמה עת התרגילים. נגמר מסע ההסתרות והשקרים - הגיע מבחן המעשים. דווקא בגלל האתגרים הגדולים שלפתחנו, הפיגוע הכלכלי שאתה עושה באזרחי ישראל בזמן שמגיפה כלכלית, רפואית וחברתית משתוללת, מראה שאיבדת את זה. כולנו יודעים את האמת, גם אתה - אם לא היה משפט- היה תקציב. אם לא היה משפט הייתה ממשלה מתפקדת. אם לא היה משפט - הייתה אחדות. האחריות עליך ורק עליך".


דרעי: "מתחייב להחזיר את סער למחנה הימין"
אדלשטיין נגד חולדאי: "עושה פוליטיקה על חשבון בריאות הציבור"
נתניהו: "מה לי ולו?"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי לפספס
מירי רגב לסער: "התחנפת ואז נטשת - ברוך שפטרנו!"
ליברמן מציג: סרטון תעמולה נגד החרדים • צפו:
העליון קבע: יתקיימו פריימריז לראשות העבודה
דבר תורה לפרשת וארא מח"כ בוסו • צפו
נתניהו: “החרדים וסמוטריץ’ עושים מה שאני רוצה”
המפלגה שהולכת לכבוש את הציבור הערבי? תוצאות הסקר