מתיחות ביהדות התורה: אייכלר נמנע, פינדרוס הטיל סנקציות

"היו"ר החדש פינדרוס - שזה מקרוב בא מתנהל בסגנון שלא היה מעולם בסייעת יהדות התורה" - נמסר בתגובה

מתיחות ביהדות התורה: אייכלר נמנע, פינדרוס הטיל סנקציות

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס החליט בהטלת סנקציות על עמיתו ח"כ ישראל אייכלר, וזאת בעקבות היעדרותו המכוונת של הח"כ מההצבעה על הצעת חוק 'פסקת ההתגברות', בניגוד לשאר חברי סייעת יהדות התורה אשר הצביעו נגדה. דבר שעורר מתיחות בסייעת יהדות התורה.


בהודעת פינדרוס הוסברה אופן הצבעת רוב חברי הסיעה: "בעקבות ההטרלה של ח"כ שקד היום" - הגדיר פינדרוס כי "במשך קדנציה שלמה איילת שקד כשרת משפטים נמנעה מהעלאת פסקת התגברות בגלל שותפה קואליציונית זוטרה שנקראה כולנו".


"בניגוד אליה, הנציגות החרדית מעוניינת באמת להעביר פסקת התגברות יעילה ובשלמות, ולשם כך נדרשת קואליציה יציבה וחזקה של 61 תומכים. לצערנו, לעת עתה אין קואליציה שכזו ודינה של פסקת התגברות כזו להיכשל במליאה. משכך, לא נכנע לתעלולי האופוזיציה, בפרט בימים אלו בהם מדינת ישראל זקוקה לקואליציה יציבה ומתפקדת".


מלשכת ח"כ ישראל אייכלר נמסר על סיבת היעדרותו: "בישיבת הסיעה ביום שני היו דעות לכאן ולכאן לגבי פסקת ההתגברות וסוכם להחליט סופית ביום רביעי בבוקר. בפועל יו"ר הסיעה לא כינס דיון נוסף ולכן אין שום הפרת משמעת סיעתית. ח"כ הרב אייכלר נמנע כדי לא לתת כוח לבית המשפט העליון הפועל תמיד נגד היהדות והציבור החרדי.


עוד נמסר: "מעולם לא היו סנקציות בסיעת יהדות התורה. מאז ומתמיד ידעה הסיעה להכיל את כל מגוון הדעות שהיא מאחדת בתוכה תחת פדרציה אחת, וזהו סוד כוחה. מצער מאוד שהיו"ר החדש שזה מקרוב בא מתנהל בסגנון שלא היה מעולם בסיעה".

אייכלר, פינדרוס
ח"כ אשר מברך את חברו גפני על חזרתו לפעילות
ח"כ משה גפני: "לא ידעתי שיש לי לב"
52 קסדות יוצבו הבוקר על שולחן הועדה לקידום הבטיחות בדרכים
דרעי זועק את זעקת בתי הכנסת לבל ישארו מיותמים ביום הקדוש. כמובן - ליברמן מתריס
ח"כ מהליכוד: דין הפגנות כדין תפילות(!) פיקוח נפש דוחה הכל!
שרת התחבורה : אם בתי הכנסת יהיו סגורים ביום הכיפורים זה יהיה אות קלון למדינה
הגר"ד יוסף על המחליטים: "רשלנות פושעת"
'כראש הממשלה': 20 פעולות שהייתי עושה הערב
ח"כ אשר: תפילות במנין ביום כיפור ורכישת ארבעת המינים זה חיוני כמו חנויות אוכל
אוחנה מגיב לאיומי כחול לבן לפוצץ את קבינט הקורונה