מעוז חושד: הממשלה משתמשת בקורונה להגבלת חברי כנסת

ח''כ מעוז: "לא תיוותר ברירה אלא להגיע למסקנה שהקואליציה משתמשת בקורונה בכדי להצר את צעדיהם של חברי הכנסת מהאפוזיציה"

מעוז חושד: הממשלה משתמשת בקורונה להגבלת חברי כנסת ראש הממשלה בנט עם לפיד וליברמן

אמש ביטל קבינט הקורונה את התו הירוק, למעט במקומות בעלי סיכון גבוה להדבקה. למרות זאת, בצעד תמוה, בכנסת מגבילים את חברי הכנסת - והורו לקיים את כנס השקת השדולה לזהות יהודית בזום. מעוז: "אירועי ספורט, תרבות ועסקים יתקיימו כבשגרה - ורק הפעילות הפרלמנטרית של חברי הכנסת תוגבל?"

בשבוע הבא ביום שני יתקיים אירוע השקה לשדולת הזהות היהודית בכנסת. אלא שח"כ אבי מעוז, העומד בראש השדולה, הופתע כשקיבל הודעה ממחלקת הטקסים והאירועים של הכנסת, לפיה תיאסר כניסת אורחים לשדולה, ואף תוגבל השתתפות חברי הכנסת.

בעקבות כך פנה מעוז במכתב ליו"ר הכנסת מיקי לוי, עוד לפני ישיבת קבינט הקורונה אמש, וביקש להשוות את הפעילות בכנסת לפעילות בשאר המשק. "ברור ומובן לי הצורך להיזהר ולהישמר בתקופת מגיפה, ובמיוחד בגל הנוכחי, אולם לאור העובדה כי המשק ללא מגבלות על אירועים והכנסת מתנהלת על פי מתווה התו הירוק, דיוני הוועדות מתקיימים בנוכחות פיזית של ח"כים ומוזמנים, וגם בבית הכנסת ובחדרי הסיעות לא מגבילים את הכניסה בצורה שכזאת, ראוי שלא להגביל גם את האפשרות לערוך כנסים שכאלה, שהינם משמעותיים לעבודת הח"כים".

מעוז הוסיף כי "שדולה זו מבטאת את לב ליבה של העבודה הפרלמנטרית שלשמה אני שלוח מטעם הציבור. שליחותי הציבורית כח"כ יכולה לבוא לידי ביטוי בצורה המיטבית ע"י כינונה של שדולה זאת ותחילת עבודתה".

לסיום כתב מעוז, "אשר על כן, אבקש להשוות את האפשרות לעריכת כנס ההשקה לשאר פעילויות הכנסת והמשק כולו".

הבוקר, לאחר החלטת קבינט הקורונה לבטל את הקו הירוק למרבית התחומים בישראל, מוסיף ח"כ מעוז: "האם בישראל יתקיימו אירועי ספורט, תרבות ועסקים כבשגרה - ורק הפעילות הפרלמנטרית של חברי הכנסת תוגבל? מדובר במצב הזוי, שאם לא ישונה מיידית לא תיוותר ברירה אלא להגיע למסקנה שהקואליציה משתמשת בקורונה בכדי להצר את צעדיהם של חברי הכנסת מהאפוזיציה".

"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה
בכירים בליכוד לנתניהו: זו ההזדמנות האחרונה
"אין להם בושה!": קרעי על הדרישות להעביר את חוק המטרו
"חוסר אחריות אדיר למדינת ישראל": דבריו של סמוטריץ' בישיבת הסיעה
"אין גבול לצביעות של השמאל": בן גביר בתגובה לדברי גדי סוקניק
"העיקר על המחבלים מאלעד ריחמו": בן גביר על מעצר היהודי מהשומרון
"אנחנו לא נהיה ילדים טובים": גפני על האמירה של מיקי זוהר
בנט דורש אחדות: ממשלת ביבי-בן גביר-סמוטריץ׳ לא טובה לישראל