לפיד: "אנחנו אנשים מאמינים, כל אחד בדרכו"

לפיד מנסה לאחד את גוש השמאל עם החרדים: "אנחנו מסכימים שבענייני דת ומדינה צריך לנהוג בחוכמה ובעיקר בזהירות"

לפיד: "אנחנו אנשים מאמינים, כל אחד בדרכו" לפיד

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד בפוסט בפייבסוק המנסה חתור לאחדות עם החרדים: "על מה אנחנו כבר מסכימים? אנחנו מסכימים שצריך ממשלה מתפקדת, הוגנת, שבה יש בין השותפים כבוד הדדי ורצון לעבוד יחד. אנחנו חושבים שהגינות היא כלי עבודה. אנשים שלא מרמים אחד את השני יצליחו יותר. אנחנו מסכימים לבוא בטוב".

עוד טען כי הוא משתייך לאנשים המאמינים:""אנחנו אנשים מאמינים, כל אחד בדרכו, ומסכימים שישראל היא ארצו של העם היהודי, שהתנ"ך הוא המנדט שלנו, שיש לנו זכות מלאה על המקום הזה".

אנחנו מסכימים שהממשלה שצריכה לקום לא צריכה להיות "ממשלת שמאל" או "ממשלת ימין", אלא ממשלה של פטריוטים ישראלים חרוצים שרוצים שיהיה לכל ילד בישראל, מצפון עד דרום, בעיר ובכפר, בית ספר טוב עם המורים הטובים ביותר, וכן, גם עם אינטרנט מהיר.

אנחנו מסכימים שבענייני דת ומדינה צריך לנהוג בחוכמה ובעיקר בזהירות. פוליטיקה ודת הם ערבוב בעייתי ואין לנו עניין לדרוס אף אחד. הנושאים שנמצאים במחלוקת ברורים לכל הצדדים, ועכשיו העת לחפש גם אחר הנושאים עליהם יש הסכמות. איש באמונתו יחיה וישמע חנן בן ארי.

אנחנו מסכימים שצריך להשקיע הרבה יותר בבתי חולים ובהשכלה, והרבה פחות בפוליטיקאים ומפלגות. הרבה יותר באנשים שעובדים קשה, והרבה פחות בג'ובים ומקורבים. הרבה יותר בתחבורה ציבורית ובאיכות הסביבה, והרבה פחות במכרזים תפורים וקומבינות.

אנחנו מסכימים שזיו שילון אחלה בנאדם וזה ממש טוב שהוא מטפל עכשיו בנושא נכי צה"ל. הוא מעורר בנו השראה משום שהוא מייצג את הישראליות עליה אנחנו מסכימים: זו שלא שואלת מה מגיע לי, אלא מה עלי לעשות.

אנחנו מסכימים שמערכת הבריאות במשבר עמוק וצריכה השקעה מסיבית בציוד ובאנשים המופלאים העובדים בה. זה נראה לנו הרבה יותר חשוב מעוד נאום במליאה או ראיון שבו נשמיץ אחד את השני.

אנחנו מסכימים שהדרך שבה אנחנו מדברים אחד לשני – בתקשורת, ברשתות החברתיות, מהפודיום – גורמת לאנשים להתבייש במנהיגים שלהם, לריב יותר, לשנוא אחד את השני. אנחנו רוצים שזה ייפסק. תמיד יהיו אלה שיצעקו, אבל אנחנו מסכימים שעכשיו תורם של אלה שגם יודעים להקשיב, לדבר.

אנחנו מסכימים שהגיע הזמן לחילופי דורות בהנהגה הישראלית. אנחנו יודעים אגב שיבוא יום, כנראה לא מאוד רחוק, שמישהו יסתכל עלינו ויגיד שצריך להחליף גם אותנו. הוא יצדק. בגלל זה מקובל על כולנו שהחוק הראשון שצריך להעביר הוא הגבלת קדנציות לראש הממשלה. אנחנו מסכימים שהחוזה בין העם להנהגה הוא שאנחנו נשרת את הציבור, ולא שהציבור ישרת אותנו.

אנחנו מסכימים, קצת בצער, שאם אכן תקום פה ממשלת אחדות ישראלית היא לא תהיה מושלמת. לא יהיו בה אנשים מושלמים (יש אנשים כאלה?), והיא תגרום לכולנו לעשות פשרות שלא נאהב. יהיו גם מי שיחשבו, כל אחד מהזווית שלו, שאנחנו צריכים היינו להתעקש יותר ולעשות יותר. זה בסדר לגמרי. זה מה שקורה כשאנשים שונים זה מזה מחליטים לשתף פעולה. במובן מסויים, זה גם יהיה הכוח שלנו.

ההזדמנות להזכיר לעצמנו, ולאזרחי ישראל, שמדינה היא מקום שבו אנשים שונים מאוד מוכנים לעבוד יחד למען מטרה שהיא הרבה יותר גדולה מהם. הזדמנות להזכיר לעצמנו אמת עמוקה שקצת נשכחה מלב בשנים האחרונות, שבסופו של יום, וגם בראשיתו - אנשים אחים אנחנו.

בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים
ח"כ מעוז: הרובע המוסלמי הוא לא מוסלמי - זהו חלק מחלקיה של ירושלים
הכוורת של ראש הממשלה: מינויים ראשונים בלשכה
גזרות ממשלת השמאל: אין חוקים חדשים במשך חודש
סמוטריץ' משיב האם בדיעבד עדיף היה להקים ממשלת ימין שתישען על רע"מ
שי מימון התפטר מימינה "לא אפנה עורף לחבריי ממשפחות השכול"
"אני שואף להפוך את המקום הזה למשרד לענייני דת ומדינה"
סיעת ש"ס התכנסה לתפילה בקברו של מרן הגר''ע יוסף זצ''ל