ח"כ מעוז: הארגון הקיצוני מהנדס למשטרה את התודעה

ח''כ מעוז: "כל מטרותיה של המשטרה בפרעות תשפ"א, הן הרגעת השטח וזהירות מהתססה, במקום למלא את תפקידה"

ח"כ מעוז: הארגון הקיצוני מהנדס למשטרה את התודעה

יו"ר מפלגת נעם, וחבר סיעת הציונות הדתית חה"כ אבי מעוז, תקף היום (ב') במליאת הכנסת את דברי מפכ"ל המשטרה בשבוע שעבר ואת התנהלות המשטרה אל מול הפרעות ומעשי הלינץ' ביהודים. לדברי חה"כ מעוז, אחת מהסיבות ל"מדיניות הרופסת" של המשטרה היא השפעת ארגון השמאל הקיצוני "יוזמות אברהם" על קצונת המשטרה.

בתחילת דבריו תמה חה"כ מעוז מדוע המשטרה ניהלה מדיניות רופסת אל מול הפוגרומים ומעשי הלינץ' ביהודים "מאז החלו הפוגרומים ומעשי הלינץ' של מחבלים ערבים כנגד יהודים בשבועות האחרונים, רבים שואלים ותמהים – איפה משטרת ישראל? מדוע היא מתנהלת כמו כח יוניפי"ל של האו"ם?".

"מנין הגיעה המדיניות הרופסת וההתנהלות מן האו"ם הזו, שמה שמנחה אותה הוא רק איך לא להסלים את המצב, גם במחיר הפקרת חיי יהודים, שריפת בתי כנסת ומשפחות מפוחדות נצורות בבתיהן?", שאל חה"כ מעוז.

ח"כ מעוז ניסה לשפוך אור על הנסיבות להתנהלות המשטרה "אדוני היו"ר, אני רוצה לנסות לשפוך אור על הרוח הנושבת בפיקוד הבכיר של משטרת ישראל ואשר מקרינה ככל הנראה עד אחרון השוטרים. "יוזמות אברהם" כהגדרתה "הינה ארגון יהודי-ערבי לשינוי חברתי ולקידום שילוב ושוויון בין יהודים וערבים באזרחי ישראל" אשר דוגל גם בהקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל".

ח"כ מעוז פירט את מעורבות הארגון במשטרת ישראל "אחד ממיזמי הארגון הוא "קהילות בטוחות" שנועד "לקידום שירותי אכיפה ושיטור הוגנים ומועילים עבור האזרחים הערבים באמצעות שינוי יסודי באופן השיטור כלפיהם".

ח''כ מעוז חשף את מקורות המימון של הארגונים הללו: "הרבה מן הפעולות והשינויים שנעשו במשטרה לאחר דו"ח ועדת אור, נעשו בעידוד וסיוע של הארגון, לאחר שהארגון הציג עצמו בפני אנשי משטרת ישראל כארגון א-פוליטי, שממומן על ידי יהודים מארה"ב המזוהים עם הזרם המרכזי שם. מה שלא ידעו אז במטה הארצי, זה שמדובר בארגון שמאל קיצוני, שממומן על ידי הקרן לישראל ושגרירויות של מדינות זרות".

"במקביל, כפי שפורסם לפני כמה שנים על ידי קלמן ליבסקינד, הארגון מימן נסיעות לחו"ל לקצינים רבים במשטרה, תוך כדי שהארגון מעורב בקביעת חומרי הלימוד וההדרכה בחלק מהקורסים הבכירים של משטרת ישראל, ואנשי הארגון מעבירים בהם הרצאות". הוסיף ח''כ מעוז.

"מי שהיה חתום למשל על חוברת המסכמת את ההדרכה בקורס לתת ניצבים, היה חבר הנהלה של עמותת זוכרות שתומכת בזכות השיבה", דברי מעוז.

בנוסף, הציג חה"כ מעוז, חלק מהתכנים שהוצגו לפיקוד הבכיר של המשטרה "התכנים שבהם אנשי הארגון ביקשו להנדס את תודעת הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל היו מאוד ברורים במגמתם – בהתנגשויות שבין המשטרה לפורעים ערבים, המשטרה היא זו שאמורה לתקן את דרכיה ולהכיל את הפרעות, הפוגרומים ומעשי הלינץ'. מההתרחשויות בשבועות האחרונים נראה שהתכנים הופנמו היטב".

עוד הציג חה"כ מעוז את עמדת ראשי "יוזמות אברהם" כפי שפורסמו בימים האחרונים בהקשר לפרעות תשפ"א "מבחינת המנכ"לים המשותפים של הארגון, היהודים הם האשמים בפרעות תשפ"א. האחד, ד"ר אבו ראס, כתב בגלובס כי "אירועים חמורים אלה הם תוצאה של הסלמה מכוונת שמניעיה פוליטיים ... כולנו קורבנות של מבצע "הצלת נתניהו".

"השני, אמנון בארי-סולציאנו, שבעבר הביע תמיכה באירועי הנאכבה, האשים בחשבון הטוויטר שלו במהומות בערים המעורבות את אנשי הימין ואת ראש העיר שנפגש איתם", חשף חה"כ מעוז.

לסיום הוסיף כי "כאשר משטרת ישראל פועלת לאורך שנים ארוכות בצורה הדוקה עם ארגון שמאל קיצוני, שעמדותיו מקדמות בפועל את מימוש התפיסה של 'מדינת כל אזרחיה', אין להתפלא על המעילה החמורה בתפקידה, כאשר כל מטרותיה של המשטרה בפרעות תשפ"א, הן הרגעת השטח וזהירות מהתססה, במקום למלא את תפקידה במיגור הטרור ובהגנה על אזרחי ישראל היהודים מאויביהם הקמים עליהם לכלותם ולנשלם מארצם." סיכם חה"כ מעוז.

ח"כ מעוז על היסטוריית שכונת שמעון הצדיק

ערוץ הכנסת

הקונגרס אישר סיוע למימון כיפת ברזל
"צריכים לקבוע לאיראן לוח זמנים סופי"
סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת