טוויטר: "נעביר את המשתמש של טראמפ לביידן"

ברשת החברתית הודיעו שיעבירו את חשבון הנשיא הרשמי ביום השבעת ביידן, גם אם ממשל טראמפ יסרב לכך • "עשינו זאת ב-2017, מצפים לעשות זאת גם הפעם"

טוויטר: "נעביר את המשתמש של טראמפ לביידן" הנשיא הנבחר ג'ו ביידן

טוויטר ופייסבוק יעבירו את החשבונות של נשיא ארצות הברית לממשל ביידן ב-20 בינואר, כך הודיעו אתמול (שבת) בשתי הרשתות החברתיות והובא כעת בכתבתו של ערן איצקוביץ בישראל היום.

ההכרזה של שתיהן מגיעה לאחר שהנשיא הנוכחי, דונלד טראמפ, טרם הכיר בכך שהפסיד לג'ו ביידן, ואחרי שורת ערעורים שהגיש בניסיון להביא לשינוי תוצאות הבחירות בטענות חסרות בסיס שאלה זויפו.

המשתמש POTUS (ראשי תיבות באנגלית ל"נשיא ארצות הברית") הוא החשבון הרשמי של נשיא ארצות הברית. לטראמפ יש משתמשים פרטיים בשתי הרשתות, והוא נוהג לכתוב בהן יותר מאשר בחשבונות הרשמיים של הנשיא, כשהפעם האחרונה בה החשבון של הנשיא בפייסבוק פרסם פוסט הייתה ב-18 במאי 2018.

"טוויטר מתכוננת באופן פעיל להעברת חשבונות הבית הלבן ב-20 בינואר 2021. כפי שעשינו במעבר בשנת 2017, התהליך הזה נעשה בשיתוף עם הארכיון הלאומי של ארצות הברית", נמסר מהחברה. "ב-2017, עבדנו עם ממשל טראמפ היוצא ועם ממשל טראמפ הנכנס דאז כדי לוודא שהמעבר בעמודי הפייסבוק והאינסטגרם שלהם יהיו ללא רבב, ואנו מצפים לעשות זאת גם הפעם", נמסר מפייסבוק. שתי הרשתות מתכוונות להעביר ביום השבעתו של ביידן לנשיאות גם את החשבונות של הבית הלבן, סגן הנשיא והגברת הראשונה.

ב"פוליטיקו" דיווחו לאחרונה כי העברת חשבון הטוויטר של הנשיא לא דורשת חלוקת מידע כלשהו בין ממשל טראמפ היוצא לממשל טראמפ הנכנס. עוד דווח כי בטוויטר מתכוונים להיפגש בחודשים הקרובים עם גורמים בצוותי המעבר של ביידן ושל סגנית הנשיא המיועדת קמלה האריס כדי לדון בדרך בה בכוונתם להשתמש בחשבונות שלהם.

צ'כיה פותחת משרד דיפלומטי בירושלים
נורווגיה דוחה את המלצת האו"ם נגד ישראל
ח"כ בוסו לאו"ם: מדוע לא תחשיבו את הרב אוחיון כנפגע טרור?
הפגישות של המשלחת הבחריינית בישראל • צפו ברה"מ לאחר הפגישה
מדבר שהופך לנהר ברגע זה בעקבות הגשמים העזים
טראמפ נתן לפומפאו "אור ירוק" לפעולות נגד איראן
רה"מ מדבר עם הקברניט בדובאי • צפו
האו"ם: הרב שי אוחיון איננו נפגע טרור
מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר נדבק בקורונה
סלובניה: חיזבאללה - ארגון טרור