פגישת עבודה ראשונה בין שרת הכלכלה והתעשייה ויו״ר המעסיקים

יו״ר המעסיקים ד״ר רון תומר: נפעל ביחד להחזרת המשק לעבר פסים של צמיחה ושגשוג"

פגישת עבודה ראשונה בין שרת הכלכלה והתעשייה ויו״ר המעסיקים

שרת הכלכלה והתעשייה החדשה, אורנה ברביבאי נפגשה אתמול (א׳) לראשונה מאז כניסתה ללשכה, עם יו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים ונשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר.

תומר וברביבאי שוחחו על הצורך לקדם שורה של נושאים החיוניים לשיקום הכלכלה הישראלית לאחר משבר הקורונה והחזרתה לעבר פסים של צמיחה ושגשוג, בהם קידום ההשקעות בתעשייה הישראלית, העדפת תוצרת הארץ, שיקום שוק העבודה ויצירת מקומות עבודה חדשים- בפרט בפריפריה, קידום החינוך הטכנולוגי, לפעול להגדלת פריון העבודה, צמצום הרגולציה ועוד.

תומר ציין בפני ברביבאי כי ״התעשייה היא הקטר של המשק הישראלי״, וכי קידום התעשיה יעזור להוציא את ישראל מהמשבר הכלכלי אליו נקלעה.

יו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים ונשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר: ״המשק הישראלי נמצא בתקופה מאתגרת, אחרי שחווינו את אחד המשברים הגדולים שידעה מדינת ישראל מאז הקמתה. עכשיו זוהי האחריות שלנו לעשות כל אשר ביכולתנו בכדי להחזיר את המשק למסלול של צמיחה ושגשוג".

עוד ציין כי: "בטוח כי באמצעות שיתוף פעולה עם השרה, שהביעה בפגישתנו נכונות אמיתית לפעול לקידום הכלכלה הישראלית, נוכל לצאת ביחד מהמשבר ולנווט את המשק הישראלי למקום טוב יותר".

לסיום אמר כי: "התעשייה היא הקטר של המשק הישראלי- ובאמצעות השקעה בתעשייה והעלאת פריון העבודה, נוכל ליצור מקומות עבודה חדשים במשק, לקדם חדשנות מחקר ופיתוח ולהגדיל את היצוא הישראלי לחו״ל".

יו''ר המעסיקים בפגישה עם שרת הכלכלה והתעשייה
בתום דיון לילי: תקן הסוכר בדבש יישמר
ח"כ קריב: "לא נחריג את שוק ההון מהתאגידים"
"לא נשלים עם עשרות מיליוני שקלים להקמת רשות הרגולציה"
9 מיליארד ש''ח: נחשף תקציב משרד הפנים
וועדת העבודה: בשורות דרמטיות לציבור הנכים
מס עבאס: 2 מיליארד ש''ח יוקצו לתחבורה בחברה הערבית
שרת החינוך הציגה בפני ועדת הכספים את תקציב משרדה לשנתיים הבאות
תוכנית המטרו: "62% מהתוצר העסקי של ישראל הוא במטרופולין ת"א"
"חיל המיסים הישראלי מתעקש לומר עליהם קדיש בעודם בחיים"
חוק דמי אבטלה לעצמאיים נפל על חודו של קול