אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה

מאות אנשים נפגעו ומאות בתים נהרסו בעקבות רעש בעוצמה של 6.1 שפגע בדרום מזרח המדינה • מספר הנפגעים הרב נגרם בעיקר בשל העיתוי, באישון לילה, כאשר רוב האוכלו...

אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה רעידת אדמה, אילוסטרציה

מאות אנשים נפגעו ומאות בתים נהרסו בעקבות רעש בעוצמה של 6.1 שפגע בדרום מזרח המדינה • מספר הנפגעים הרב נגרם בעיקר בשל העיתוי, באישון לילה, כאשר רוב האוכלוסייה ישנה • האסון צפוי להחמיר את המשבר ההומניטרי במדינה הנמצאת תחת ניהולה הכושל של ממשלת הטליבאן. כך פורסם ב'ישראל היום'

שלטונות הטליבאן באפגניסטן הודיעו היום (רביעי) על רעידת אדמה אדירה שפקדה את מחוז פקטיקה שבדרום מזרח המדינה, ועל לפחות 955 בני אדם שנהרגו כתוצאה ממנה. הרשויות העריכו כי לפחות עוד 600 בני אדם נפצעו ומאות בתים קרסו, חלקם על יושביהם. על פי הדיווחים, מחלצים מתקשים להגיע לאזורים שנפגעו בשל שיטפונות עזים וגשמים.

בסוכנות הידיעות "באחטר", המזוהה עם ארגון הטרור השולט במדינה, העריכו כי מניין הדמים ברעש צפוי לגדול, בשל מספר הפצועים הגדול והעובדה שכוחות החילוץ לא מצליחים להגיע לחלק מזירות האסון.

דובר ממשלת הטליבאן, בילאל אקרא, הודיע בציוץ בטוויטר כי "למרבה הצער, אתמול בלילה התרחשה רעידת אדמה איומה בארבעה אזורי משנה של מחוז פקטיקה, שהרגה ופצעה מאות מבני ארצנו והרסה בתים רבים מספור. הורנו לכל צוותי החילוץ והסיוע במדינה להגיע לאזור כדי למנוע טרגדיה נוספת".

רעידת האדמה נרשמה בעוצמה של 6.1 ופגעה באזור באישון לילה, בשעה שרוב האוכלוסייה ישנה, דבר שהביא למספר הנפגעים הגדול. הרעידה הורגשה לאורך גבול אפגניסטן-פקיסטן וכן בבירה קאבול, אך שם לא נגרם נזק משמעותי ולא דווח על נפגעים.

ארגון הטליבאן השתלט על אפגניסטן לפני יותר משנה, ושילוב של חרם בינלאומי יחד עם ניהול כושל של משאבי המדינה, הביא את אפגניסטן לקטסטרופה הומניטרית חסרת תקדים ולמחסור במוצרי יסוד ומזון. רעידת האדמה ואלפי חסרי הבית שיצרה צפויים רק להחמיר את המשבר, בשעה שרוב מדינות העולם מסרבות להכיר בשלטון הטליבאן ולהעניק לו סיוע.

בפעם הקודמת, באוקטובר 2015, חוותה אפגניסטן רעידת אדמה בעוצמה של 7.5 שטלטלה את צפון מזרח המדינה, והורגשה מהבירה קאבול ועד ניו דלהי שבהודו. כתוצאה מהרעש נהרגו לפחות 70 בני אדם, ביניהם 12 נערות אפגניות שנמחצו למוות כאשר ניסו לברוח מבית הספר המתמוטט שלהן.

פוטין: "הסיכון למלחמה גרעינית גדל - אין מה להסתיר"
אחרי הקורונה: כך עושקות אותנו חברות התעופה
רבה של מולדובה: "אנחנו לפני קריסה הומניטרית"
הנשיא הרצוג נחת בבחריין והתקבל בארמון יורש העצר
לראשונה: הרצוג המריא הבוקר לביקור בבחריין
אמבולנס ממוגן ירי יועבר לשימוש כוחות ההצלה האוקראינים
"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה