לאחר הצהרת לפיד: אזעקות בעוטף עזה

במקביל לירי מרצועת עזה ויירוט הרקטה, זוהתה תנועהלא מזוהה בגבול הצפון בגבול לבנון

לאחר הצהרת לפיד: אזעקות בעוטף עזה ירי לרצועת עזה

אזעקת תבע אדום נשמעה בעוטף עזה: שדרות, איבים, ניר עם. וכן בגבים, מכללת ספיר. מטווח ניר עם. הירי מגיע לאחר שבשבת בוצע ירי וכן במוצאי שבת בוצע ירי מרצועת עזה.

מדובר צה"ל נמסר: "בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורט על ידי לוחמי ההגנה האווירית".

מדוברת שער הנגב נמסר: "בהמשך לאזעקה שנשמעה- נעדכן שלאחר בדיקה, לא אותרו נפילות בשטח שער הנגב. אין נפגעים בגוף ואין נזק לרכוש".

בנוסף, בגבול הצפון זוהתה מתיחות: בעקבות זיהוי על הגדר במפנה הצפוני של הישוב מבוצע ירי תאורה. כיתת כוננות הוקפצה יחד עם כוחות צה"ל לנקודה.

ממועצת אצבע הגליל נמסר: "מבקשים לא לנוע על הציר בין בית האריזה למרפסת אנטלר, בצד הצפוני של הישוב. השאר נכון לעכשיו, שיגרה מלאה".

דובר צה״ל מסר בסיכום האירוע: "תצפיות צה"ל זיהו חשוד שטיפס על גדר הגבול משטח לבנון לשטח ישראל באזור היישוב מטולה לפני זמן קצר.‏כוחות צה"ל הוזנקו לנקודה ומייד לאחר הגעתם החשוד התרחק מהגדר ונמלט לתוך שטח לבנון".

האירוע מגיע כהנגדה מוחלטת לדברי שר החוץ לפיד אשר פרס תוכנית לשקט מרצועת עזה.

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, שר החוץ יאיר לפיד פרס בנאומו הערב את המדיניות הנחוצה לישראל מול עזה. לפיד נשא דברים הערב בכנס המכון למדיניות נגד טרור של אוניברסיטת רייכמן.

לפיד אמר: "מאז שישראל עזבה את רצועת עזה ב-2005 היא נקלעת שוב ושוב לסבבי אלימות שגורמים סבל ונזק לתושבי המדינה ולכלכלה. המדיניות שבה נקטה ישראל עד כה לא שינתה מהותית את המצב".

לפיד טען כי: "עלינו ללכת למהלך רב שנתי, גדול, של כלכלה תמורת בטחון. זוהי גירסה ריאליסטית יותר של מה שקראו בעבר "שיקום תמורת פירוז". מטרתו של מהלך כזה היא לייצר יציבות משני צידי הגבול. בטחונית, אזרחית, כלכלית ומדינית. הקהילה הבינלאומית ותושבי עזה צריכים לדעת שהטרור החמאסי הוא המחסום בינם לבין חיים נורמליים".

לדבריו: "זו אינה הצעה לקיום משא ומתן עם החמאס. ישראל אינה מדברת עם ארגוני טרור שמעוניינים להשמיד אותה. מבחינת ישראל הגוף המייצג של הפלשתינים הוא לא החמאס אלא הרשות הפלשתינית. ישראל לא תחלק פרסים לארגון טרור רדיקלי ותחליש את הרשות שעובדת מולנו באופן סדיר. ישראל לא תוותר כמובן אפילו לרגע אחד על מאמציה בתחום השבויים והנעדרים. השבת הבנים צריכה להיות חלק מכל מהלך של בטחון תמורת כלכלה".

לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת
שקד: "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים"
שר המשפטים: "אין דבר מסוכן יותר לישראל אם ניכשל במשימה הזו"
ירושלים: פיגוע בתחנה המרכזית
ח''כ פרוש הותקף: אלמונים ניסו לגזוז את זקנו
"אם היו מורידים את הדגל שתלו המחבלים היה מתרחש פיצוץ"
ראשוני: ניסיון פיגוע בצומת גוש עציון
בפעם הרביעית: אזעקה נשמעה בעוטף עזה - צה''ל תקף
לפיד: "הגיע הזמן להעביר את הלחץ אל החמאס"