לפיד: "לא אתן שיעמידו לדין לוחם בצה"ל שהגן על חייו"

ראש הממשלה יאיר לפיד השתתף בטקס סיום קורס חובלים בבסיס חיל הים ראש הממשלה יאיר לפיד השתתף היום (ד'), 07 בספטמבר 2022, י"א באלול תשפ"ב, בטקס סיום קורס חו...

לפיד: "לא אתן שיעמידו לדין לוחם בצה"ל שהגן על חייו" ראש הממשלה יאיר לפיד

ראש הממשלה יאיר לפיד השתתף בטקס סיום קורס חובלים בבסיס חיל הים ראש הממשלה יאיר לפיד השתתף היום (ד'), 07 בספטמבר 2022, י"א באלול תשפ"ב, בטקס סיום קורס חובלים בבסיס חיל הים, חיפה.

לפיד אמר: "אני לא אתן שיעמידו לדין לוחם בצה"ל שהגן על חייו מירי של טרוריסטים רק כדי שנקבל מחיאות כפיים בחו"ל. אף אחד לא יכתיב לנו הוראות פתיחה באש כשאנחנו נלחמים על חיינו. ללוחמים שלנו יש גיבוי מלא מממשלת ישראל ומעם ישראל".

ראש הממשלה התייחס לשיח סביב מותה של העיתונאית שירין אבו עאקלה: "החל מהיום תפקידכם להגן עלינו, אבל גם תפקידה של המדינה להגן עליכם. אני שומע את התביעות להעמיד לדין חיילי צה"ל בעקבות מותה של שירין אבו אעקלה. אני שומע את התביעות לשנות את הוראות הפתיחה באש שלנו".

עוד אמר: "ישראל הביעה צער על מותה של העתונאית. זוהי טרגדיה שקרתה באמצע תקרית שבה נורתה אש כבדה בידי טרוריסטים. צה"ל לעולם אינו יורה במכוון על חפים מפשע. אנחנו מחוייבים לחופש העתונות ולכללי פתיחה באש מהמחמירים בעולם, אבל שיהיה ברור:

לסיום אמר: "אני לא אתן שיעמידו לדין לוחם בצה"ל שהגן על חייו מירי של טרוריסטים רק כדי שנקבל מחיאות כפיים בחו"ל. אף אחד לא יכתיב לנו הוראות פתיחה באש כשאנחנו נלחמים על חיינו. ללוחמים שלנו יש גיבוי מלא מממשלת ישראל ומעם ישראל".

מחבל ששוחרר בעבר בעסקת שליט ישוב וירצה מאסר עולם
כתב אישום נגד מחבלים שהשליכו מטעני נפץ על כוחות הביטחון
לוחם מג"ב נפצע ממטען שהושלך לעבר הכוחות הביטחון
יהודה ושומרון: אשה נפצעה כתוצאה מיידוי אבנים
כוחות הביטחון עצרו בכיר בארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי
מחסום שועפט: נעצר חשוד שהחזיק ברכבו נשק מסוג M-16
מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל