בתגובה לשיגורים: צה''ל תוקף בעזה

ברצועת עזה דיווחו על הדי פיצוצים • על פי מקורות פלשתינים, מסוקים של צה"ל תקפו אתר של חמאס במערב העיר חאן יונס

בתגובה לשיגורים: צה''ל תוקף בעזה

צה"ל תוקף בשעה זו (ראשון) ברצועת עזה. כך עולה מדיווחים פלשתיניים, זאת לאחר שיגור הרקטות שנחתו מול חופי גוש דן בבוקר. על פי הערכה במערכת הביטחון מוקדם יותר, התגובה הישראלית תהיה מדודה.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', מסוקים של צה"ל תקפו אתר של חמאס במערב העיר חאן יונס שבדרום רצועת עזה.

מקור בארגוני הטרור טען כי השיגורים התבצעו בשל "תנאי מזג האוויר". לעומת זאת, נטען בדיווחים ערביים כי מאחורי השיגורים עומד ארגון הטרור של הג'יהאד האסלאמי. נזכיר כי לאחרונה איים מזכ"ל הארגון שאם העציר הביטחוני הישאם אבו הוואש ימות בשל שביתת הרעב שלו, הג'יהאד האסלאמי יתייחס לכך כפעולת חיסול וינהג בהתאם.

צה"ל אישר שזוהו שיגורים מעזה שנפלו מול חופי ישראל

בהמשך לכך, הג'יהאד האסלאמי הצהיר אתמול כי הוא מטיל על ישראל את האחריות המוחלטת להידרדרות במצבו הרפואי של העציר אבו הוואש. בארגון הדגישו כי כל שעה שעוברת מבלי לסיים את סבלו - פירושה שהוא מתקרב למוות שייחשב כחיסול של ישראל וייענה בהתאם. כמו כן, מקורות פלשתיניים טענו כי הג'יהאד האסלאמי נכנס למצב כוננות בעזה וביו"ש.

בשבועות האחרונים השמיע חמאס איומים כלפי ישראל לאור מה שתיאר כעיכובים ביישום ההקלות לרצועת עזה. רק השבוע ערכו ארגוני הטרור תמרון צבאי משותף. ראוי לציין כי ביום שישי התראיינו בכירים בחמאס ובג'יהאד האסלאמי לעיתון הפלשתיני "אל-איאם" וטענו כי צעדי ישראל דוחפים לתקריות ביטחוניות נוספות, בדומה לתקרית הירי בגבול שבה נפצע אזרח.

כזכור, ביום רביעי האחרון אדם נפצע באורח קל מירי בחלק הצפוני של גבול עזה. בתגובה, טנקים תקפו עמדות צבאיות של חמאס בצפון רצועת עזה. במשרד הביטחון אמרו כי מדובר בעובד של חברה אזרחית מטעם משרד הביטחון, שביצע עבודות אחזקה במכשול הביטחוני סביב רצועת עזה. האזרח נפצע באורח קל ברגלו, קיבל טיפול בשטח ופונה בהמשך לבית החולים ברזילאי באשקלון.

בתוך כך, בגזרה הצפונית, כוחות צה"ל עצרו אמש שני חשודים שחצו משטח לבנון לשטח ישראל. תצפיות צה"ל זיהו שני חשודים שחצו משטח לבנון לשטח ישראל באזור רכס רמים. הכוחות עצרו את החשודים והם תוחקרו בנקודה.

אילוסטרציה
אמש: פיגוע ירי בקבר יוסף
אמש: פלסטיני גנב רכב ופצע 4 שוטרים
הלילה: נעצרו 13 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון
ירושלים: מחבל ניסה לדקור שוטר ונמלט להר הבית
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"