גמזו: ''רוב הערים האדומות הן מהמגזר החרדי''

פרויקטור הקורונה רוני גמזו, התייחס היום בהצהרות למספר נושאים בוערים • עוד הפתיע גמזו בדברי תשבחות לציבור החרדי: "כל הכבוד לציבור החרדי, אולם ברובם יש עדיין תחלואה משמעותית''

גמזו: ''רוב הערים האדומות הן מהמגזר החרדי'' רוני גמזו

לקראת פתיחת ההגבלות הראשונות ברחבי הארץ בניגוד לאזורים החרדיים, אשר ישארו כאזורים מוגבלים, נשא הערב פרופסור גמזו הצהרה שבה חיזק את הציבור החרדי ובה בעת ביקר אותו.

גמזו שיבח את הציבור החרדי, עם זאת הסתייג מחצית תלמידי התורה: "מגמת הירידה בערים האדומות מרשימה, כל הכבוד לציבור החרדי, אולם ברובם יש עדיין תחלואה משמעותית. פתיחת גני הילדים בערים הללו אינה חפה מסיכון - אך זו לא הייתה החלטה פוליטית. עם זאת מדגיש - פתיחת מערכת החינוך מעל גיל 6 מנוגדת לחוק".

נזכיר כי כפי שפורסם כאן ב'בימה', אזורים חרדיים יישארו תחת סגר בין האזורים: כל השכונות בבני ברק חוץ מפרדס כץ וקרית הרצוג, מודיעין עילית, אלעד, ביתר עילית, רכסים, ובירושלים: שכונות: רמת שלמה, מטרסדורף, רמת אשכול ומעלות דפנה.

הפרויקטור הודה לעם ישראל העזרה למאבק עם הנגיף: ''תודה לעם ישראל שעמד במשך ארבעה שבועות במגבלות קשות, וכל זה בתקופה של חגים''.

עם זאת, גימזו הזכיר כי לא הגענו לסוף: ''אך שימו לב: זוהי לא יציאה לשגרה, אלא הקלות. תתאפקו ממפגשים חברתיים ותקפידו על מגבלת ה-10 בפנים וה-20 בחוץ".

כתוצאה מכך הזכיר גימזו: "התקהלויות וחתונות הם אסורים ויחזירו אותנו מהר אחורה אם לא נקפיד".

עוד הוסיף גמזו ביחס למצב הקשה בתחלואה וכי יש להתחשב בזולת: "הרבה מאיתנו מובטלים, בבתי החולים 700 חולים קשים. יש ערים שהצליחו להפחית את התחלואה והגיעו לצבעים ירוק וכתום - אבל הם עדיין עם גרעיני תחלואה שעלולים להתפרץ. מבקש להיבדק יותר".

נחנך האמבולנס הראשון ביישוב החרדי 'טלזסטון'
שוחרר המאושפז האחרון מפיגוע התופת בכניסה לירושלים
מת מפצעיו הפצוע אנוש מפיגוע בכניסה לירושלים
רגע לפני הממשלה החדשה: השר העניק אות הוקרה לארגון 'רפואה ושמחה'
חיסון נגד שפעת מועיל לחולים באי ספיקת לב
כונני 'הצלה' הצילו את חייו של ילד שנחנק מנקניקיה
חייו של נער בן 16 ניצלו בזכות צנתור מוח במרכז הרפואי לגליל
צפו: הפרופ' הבכיר מבלינסון מסביר על התפרצות דלקת העיניים
חשד להימצאות טפיל בכנרת שעלול לגרום לדלקות בעיניים ולפגיעה בראייה
צומת רמות: הולך רגל חרדי נפגע מאוטובוס, מצבו קשה