"אנרכיה שוברת גבולות". למי איכפת ממנו !?

בשביל לשנע מהלכים בפתירת מצבים חמורים כמו תאונות קורונה ושאר דברים. מהו צפי השטח ומה בשורה תחתונה. אנרכיה מושלמת;

"אנרכיה שוברת גבולות". למי איכפת ממנו !? בימה - המעודכנים מעדכנים

הדבר הזה הוא לא דבר חידוש... אבל מרוב שהוא פשוט מאוד אז אנו התרגלנו אליו והוא - שהמדינה התרגלה בכל דרך להניח את ידה בכיס האזרחים עד כדי שהפכנו עבדים - הנה אנו עובדים את המדינה.

זה מתבטא בכבישים, בקורונה, אם קורה תאונות אז מה הפיתרון? לקחת המון כסף. אם בטעות הניחו מסיכה על הסנטר מה הפיתרון? לקחת המון כסף. וכן בעמלות היקרות שבכל הזדמנות, במיסים היקרים לחם ומצרכים חיוניים או שאר קניות.

הקטל בכבישים ממשיך על אף הקנסות והאכיפות הסדורות, מה עם כביש 40 כביש קטלני שגובה הרבה נפשות והורג, למה לא לסדר אותו בצורה שלא יהווה שם קטל? "אולי אם יגבו כסף זה יעזור להפחית את התאונות" באמת!? הרי כולם יודעים שאדם שמקבל קנס על טלפון לאח"מ הוא מסתכל בטלפון. מה עם פתרונות אחרים? הסברה, סידור כבישים, אמצעי מנע לתאונות.. למה תמיד להגיע לכיס זה הפיתרון?

וקורונה, הון תועפות על מסיכה, במקום הסברה בדעת בדרך אנושית או עזרה, מה ההסתערות הזאת לעטות על הכיס של האזרח, וכי הכיס שלו זה הצעצוע של הגורמים השונים?

נמשיך עם לחם וחלב ומוצרי יסוד, ומה עם מי שצורך לחם מלא או חלב תנובה, קוטג' אבקת כביסה, מכל קנייה אחת של אנשי עיר אחת - מליארדים הולכים לקופת המדינה רק ממיסים, מה עושים עם זה? אירועי תרבות לא חיוניים ועוד, שעולים המון.

וגם ללא הקנסות והעמלות הרבות שגובים בכל הזדמנות, הרווח של המדינה משנות גילאי האזרח שמתקיים אצלה רק מקניות, הוא מליארדים הון תועפות, וכל אלה בלי הסחר היוצא והחוזר שמדינה מרויחה מעירבוב עם מדינות אחרות. אוקי אז היא קרובה לכיס של האזרח בכל הזדמנות, אבל ההרגל הזה שלה הוא לא הסבר - שיסביר לאנשים ליסוע בכביש יותר טוב ובזהירות יתר או להזהר מקורונה, וכי חסר רעיונות לקמפיינים, זה הרעיון היחיד? כסף?

ומה קורה לשכיר שעובד בעבודת צוות, והורס את עצמו 8 שעות ביום, מקבל שכר מינימום כזה שבסוף החודש הוא לא מוצא כלום אחר כל אתגרי גביות המיסים של המדינה, הבנדם יוצא "שחוק". מה יש לכם, ישראל זו מדינה עשירה עם אוצרות שאף אחד לא יודע עליהם, אז למה תמיד רק עוד לגבות ועוד לגבות, כמה עושר ולא מספיק, למה אזרח צריך להיחנק למה תמיד צריך למדוד את גבול החניקה שלו שמא חס ושלום ירגיש שיש לו. תלמדו מאבו דאבי באמירויות, מדינה עשירה שמעודדת תעסוקה ובשביל שהעסקים שלהם יזוזו הם נותנים לאזרחים שלהם הרבה כסף על טיפת עבודה ורק בשביל שהכל יזוז. בנדם שם הוא לא שחוק ואף מרווח ויכול לחיות.

אני לא מדבר לאמידים כאלה שעל נייר טואלט משלמים 400 ש"ח, אני מדבר לאנשים פשוטים כמונו שעדיין לא יודעים לעשות כסף מגרגירי חול.

והביוקרטיות בבנקים ובקופות חולים ובתעסוקה ובכל מוסד מדינתי - רק אם תהיה פונטציאלי כספית בשבילה-זה אומר יש לך הרבה כסף - אז הם יזיזו לך את העניינים בצורה אוטומטית, אבל במקרה אחר אתה לא שווה להם כספית והם ימשכו אותך המון זמן בשביל שלא יהיה שווה לך להתעסק איתם. אין זכויות. ככה זה בנוי. אלו דברים שגם ראש הממשלה שהיה צריך להעביר איזו תוכנית - דיבר על הביוקרטיות שבמשרדים השונים ומצא אלטרנטיבה אבל לא העבירו תוכניות בשביל להוריד את הביוקרטיות האלו. אולי מדינה צריכה להיות בנויה לחיי אזרח, ולא למשהו אחר!?!

דג תוקף מראה
קצת יותר ממה שידעתם על 'שמחת בית השואבה'
חג האסיף: הסוכה - מקום וזמן לעשות 'חושבים'
על מה יום כיפור - לא יכול לכפר?
20 שנה אחרי: נותרו הקונספירציות האנטישמיות בעניין אסון התאומים
טור דעה: הבריחה מהכלא ומהתקשורת
דרך נפילה: המשותף לכל האסונות קיץ תשפ"א
מה המסר מאחורי האסונות שתקפו אותנו לאחרונה? הרב בועז שלום מסביר
האם בכנסת מקפידים על מסכות? גלריה תוכיח!
איראן דוהרת לפצצה, וממשלת לפיד־בנט כנועה ושותקת
מזעם על עצמי לתפילה לשמים