הקץ לשימוש במילה "נכה"? וועדת השרים אישרה את הצע"ח החברתית של ח"כ יעקב אשר

הקץ לשימוש במילה "נכה"? וועדת השרים לחקיקה אישר פה אחד את הצעת החוק החברתית של ח"כ יעקב אשר וח"כ משה גפני, לפיה לא ייעשה שימוש בחוק הביטוח הלאומי במונח "נכה" והוא יוחלף במונח "אדם עם מוגבלות"

הקץ לשימוש במילה "נכה"? וועדת השרים אישרה את הצע"ח החברתית של ח"כ יעקב אשר אשר וגפני

אושר לקריאה טרומית: במקום המילה "נכה" יש לכתוב "אדם עם מוגבלות"

הצעת החוק החברתית נועדה להגן על מעמדם וכבודם של אנשים עם מוגבלויות, והיא תעלה לקריאה טרומית במליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב, ולאחר אישורה תוחלף המילה "נכה" בכל הנוסחים הקיימים בחוק הביטוח הלאומי למונח "אדם עם מוגבלות".

בדברי ההסבר להצעת החוק כתב ח"כ אשר: "השימוש במונח 'נכה' נחשב בשפת היום יום לפוגעני והוא אינו עולה בקנה אחד עם המגמה להגן על כבודם של אנשים עם מוגבלות ולהבטיח את זכותם להשתתפות שוויונית ופעילה בחברה בכל תחומי החיים על פי עקרונות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

"על כן", כתב ח"כ אשר, "מוצע להחליף בחוק הביטוח הלאומי את המונח "נכה" במונח "אדם עם מוגבלות" שהוא המונח השגור כיום בקרב אנשי המקצוע והוא אינו ביטוי פוגעני וכן להחליף את המונח "נכות" במונח "מוגבלות". עוד הודגש כי השינןי המוצע בחוק הביטוח הלאומי הוא תחילתו של תהליך, והשאיפה היא להרחיב בהמשך את החובה ולהחיל אותה על כלל הגורמים.

ח"כ אשר מסר בתגובה: "התגובות הרבות שזרמו ללשכתי מאז אישור החוק בוועדה, מחממות את הלב והן מלמדות על חשיבותו הערכית והחברתית הרבה של הצעת החוק, וזה המקום להזכיר זכות ראשונים השמורה לח"כ לשעבר אילן גילאון, שאין חברתי ממנו, שהיה הראשון שיזם את הצע"ח בכנסות קודמות; וכיום אני שמח שאנו מתחילים לברך על המוגמר כשהצעת החוק נכנסת להליכי החקיקה הנדרשים לקראת אישורה במליאת הכנסת".

דרעי ליצמן וגפני בקריאה משותפת לנתניהו וגנץ: עצרו את הבחירות עכשיו
תאונת דרכית חזיתית - משאית מול רכב פרטי
האם דם 'הציבור החרדי' כאן הפך להפקר? הקורונה- תעלם אבל ההסתה נגד החרדים - אייי
קרב טרום בחירות • נתניהו: יאיר אתה צייצן המחנה; לפיד בתגובה: אתה מודה שאני לגיטימי
מתיחות ביהדות התורה: אייכלר נמנע, פינדרוס הטיל סנקציות
סמוטריץ': רה"מ האמיתי אבי ניסנקורן מוביל מדיניות שמאל בזכות הפחדנות של החרדים
ח"כ אבוטבול על עיתון הארץ: "את ההסתה נגד הציבור החרדי אני רואה בחומרה רבה"!
ימנעו בחירות? האם מאמצם של החכי"ם החרדים לגשר בין נתניהו לגנץ יצליח?
צפו בח"כ בוסו: יש כאן שנאה ושיסוי נגד בחורי הישיבות
מה ימנע את הסגר הכללי?