עיראק: קבלן אמריקני נהרג במתקפת טילים

כמה טילים פגעו בשדה התעופה הבינלאומי של האוטונומיה הכורדית בעיראק ובשכונות סביבו • חייל אמריקני וחמישה אזרחים נפצעו במתקפה

עיראק: קבלן אמריקני נהרג במתקפת טילים

כלי תקשורת בכורדיסטאן העיראקית דיווחו הלילה (אור ליום שלישי) על מתקפת טילים גדולה על דה התעופה הבינלאומי בעיר ארביל, בירת החבל הכורדי האוטונומי בעיראק. על פי הדיווח של נטע בר בישראל היום, קבלן של צבא ארצות הברית נהרג ועוד שישה נפצעו מהירי, בהם חייל אמריקני.

על פי הדיווחים, נזק נגרם לבניין בית הנתיבות. דובר הקואליציה האמריקנית בעיראק, הקולונל וויין מורטו, הודיע כי קבלן אמריקני הוא שנהרג במתקפה ואמר כי האיש לא היה מקומי, אך סירב לחשוף את אזרחותו. שני טיליםפגעו שכונת מגורים הסמוכה לשדה התעופה. הקונסוליה הסינית, הממוקמת בשכונה נפגעה אך לא היו פצועים במבנה.

שדה התעופה הבנלאומי בארביל משמש את צבא ארצות הברית ומוצבים בו באורח קבע חיילים אמריקנים. מיליציות שיעיות בעיראק המזוהות באיראן ירו בעבר טילים לעבר בסיסים אמריקניים ברחבי המדינה, אך בשלב זה לא ברור אם ידם גם במתקפה הזו. מדובר במתקפה חריגה בהיקפה על מטרות שרובן אזרחיות, מהלך ממנו נמנעו המיליציות השיעיות עד כה.

ראש ממשלת עיראק, מוסטפא אל-כאז'ימי, הנחה להרכיב ועדת חקירה כדי לברר מי הגורם שעומד מאחורי שיגור הטילים, כך נמסר ממנגנוני הביטחון בעיראק.

תקיפה בעירק

הטירוף של טראמפ: התנפל על הסוכן החשאי שמנע ממנו להגיע לקפיטול
ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת