עיראק: קבלן אמריקני נהרג במתקפת טילים

כמה טילים פגעו בשדה התעופה הבינלאומי של האוטונומיה הכורדית בעיראק ובשכונות סביבו • חייל אמריקני וחמישה אזרחים נפצעו במתקפה

עיראק: קבלן אמריקני נהרג במתקפת טילים

כלי תקשורת בכורדיסטאן העיראקית דיווחו הלילה (אור ליום שלישי) על מתקפת טילים גדולה על דה התעופה הבינלאומי בעיר ארביל, בירת החבל הכורדי האוטונומי בעיראק. על פי הדיווח של נטע בר בישראל היום, קבלן של צבא ארצות הברית נהרג ועוד שישה נפצעו מהירי, בהם חייל אמריקני.

על פי הדיווחים, נזק נגרם לבניין בית הנתיבות. דובר הקואליציה האמריקנית בעיראק, הקולונל וויין מורטו, הודיע כי קבלן אמריקני הוא שנהרג במתקפה ואמר כי האיש לא היה מקומי, אך סירב לחשוף את אזרחותו. שני טיליםפגעו שכונת מגורים הסמוכה לשדה התעופה. הקונסוליה הסינית, הממוקמת בשכונה נפגעה אך לא היו פצועים במבנה.

שדה התעופה הבנלאומי בארביל משמש את צבא ארצות הברית ומוצבים בו באורח קבע חיילים אמריקנים. מיליציות שיעיות בעיראק המזוהות באיראן ירו בעבר טילים לעבר בסיסים אמריקניים ברחבי המדינה, אך בשלב זה לא ברור אם ידם גם במתקפה הזו. מדובר במתקפה חריגה בהיקפה על מטרות שרובן אזרחיות, מהלך ממנו נמנעו המיליציות השיעיות עד כה.

ראש ממשלת עיראק, מוסטפא אל-כאז'ימי, הנחה להרכיב ועדת חקירה כדי לברר מי הגורם שעומד מאחורי שיגור הטילים, כך נמסר ממנגנוני הביטחון בעיראק.

תקיפה בעירק

עבד עליהם: התוכי מסיח את הדעת וגונב את הלחם • צפו
רודן צפון קוריאה הודה: "אנחנו על סף רעב"
צפו: כשהקוף יושב על הראש של הצבי
ביידן לאחר הפגישה עם פוטין: "הסכמנו לעבוד ביחד"
פסגה בצל המתיחות בין ארה"ב לרוסיה: ביידן ופוטין נועדים בז'נבה
אלפים מול 770 ביום ההילולא: חגיגת 'סיום הרמב"ם' העולמית
הדילמה של ביידן: לסמן את פוטין כאויב - או כשותף
האם יש מישהו בבית? תנין מנסה להיכנס לבית • צפו
פרידה מהשגריר דיוויד פרידמן עם ספר התורה המפורסם
גלריה: ביקורו של האדמו"ר מויזניץ בארה"ב