שר הביטחון גנץ: "הלחימה לא תיפסק עד שנביא שקט מוחלט וארוך טווח"

שר הביטחון גנץ בביקור בבסיס חיל הים באשדוד: "גם הקהילה הבינלאומית צריכה להבין שמי שפתח באש הוא החמאס- אין אף אדם, אזור, או שכונה בעזה שיהיו חסינים"

שר הביטחון גנץ: "הלחימה לא תיפסק עד שנביא שקט מוחלט וארוך טווח"

גנץ בביקור בבסיס חיל הים באשדוד

צילום: טל עוז / משרד הביטחון

גנץ בביקור בבסיס חיל הים באשדוד

אני מבקש להדגיש הבוקר- אין אף אדם, אזור או שכונה בעזה שחסינים. יש לנו עוד אלפי מטרות תקיפה שרק הולכות ומצטברות. לצה"ל יש תוכניות רבות להמשיך לפגוע בחמאס והלחימה לא תיפסק עד שנביא שקט מוחלט וארוך טווח.

גם הקהילה הבינלאומית צריכה להבין שמי שפתח באש זה ארגון הטרור חמאס שממשיך לירות לעבר אוכלוסייה אזרחית ללא הבחנה- והוא נושא באחריות ומשלם את המחיר.

צה"ל פרוס וערוך בכל הגבולות- מול איומים ביבשה, באוויר ובים ויסכל כל ניסיון של גורמים זרים לפגוע באזרחי ישראל ולהפר את ריבונותה".

גנץ בביקור בבסיס חיל הים באשדוד

שר הביטחון, בני גנץ, ערך הבוקר סיור בבסיס חיל הים באשדוד, ביחד עם מפקד חיל הים אלוף אלי שרביט. גנץ קיבל סקירה על הפעילות הייחודית של חיל הים במהלך מבצע "שומר החומות" ולאחר מכן קיים שיח עם לוחמי זרוע הים.

בסיום הביקור אמר גנץ: "לוחמי חיל הים פועלים בנחישות - מול מטרות טרור לאורך חופי עזה, באמצעים שחמאס לא הכיר בעבר, ונגד הכוח הימי שחמאס בנה- שחלק גדול ממנו נפגע וצלל אל מצולות הים.

לצד זאת בזכות הפעולה של החיל במשולב עם כוחות נוספים, נשמר החופש הכלכלי של ישראל בים, ונמנע כל ניסיון לפגוע באסדות הגז או להוציא פיגועים מעל ומתחת למים. לוחמי זרוע הים פועלים היום במשולב עם הכוחות האחרים, ומונעים כניסה של טרוריסטים לתוך הזירה הימית עוד כשהם ביבשה ובכך משנים את אופי הלחימה ומגנים בים, אל הים ומהים.

בתוך טרקטור: ניסה להבריח אמל''ח בשווי חצי מיליון
שער שכם: בני מיעוטים יידו ירקות ואבנים לעבר חרדי
הח"כ והעוזרת הפרלמנטרית הותקפו ע"י ערבים
חברון: ניסיון פיגוע במערת המכפלה
מעצר אלים: צעיר חרדי נפצע, למרות התיעוד השופט האריך את מעצרו
ראשוני: ניסיון דריסה ליד חיזמא
רעידת אדמה הורגשה בדרום • הנחיות פיקוד העורף
לראשונה בממשל בנט: צה"ל תוקף כעת מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה
מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א׳
בנט נועד עם ארגמן: כהונתו תוארך עד לחודש אוקטובר