גפני בנאום קשה: "אני מאשים"!

ח''כ משה גפני תוקף ומאשים את מדיניות המששלה לאורך השנים: "אתם שהכנסתם אותנו לגור בצפיפות כזאת, אתם אשמים" • צפו

גפני בנאום קשה: "אני מאשים"! גפני

גפני בנאום: אני מאשים!

דוברות הכנסת

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני בנאום סוער במליאת הכנסת: "מסע הדה לגיטימציה נגד הציבור החרדי על התפרעויות ושריפת אוטובוסים, כעת מתברר שאלו הצילומים, נמצאים פה חבורה של צעירים שבספק אם הם בכלל תושבי בני ברק עם סימון X על הקפוצ'ונים, וכותב הכתב איתי בלומנטל מ'ווינט' שהוא לא דתי, אלו הם נערי השוליים שהובילו אתמול את המהומות בבני ברק במהלכן שתי אוטובוסים נרגמו ואחד מהם אף הועלה באש, לבשו חולצות זהות ושרפו פחי אשפה, ירו זיקוקים לכל עבר, ואני אשם? הילדים שלי אשמים? אנחנו לא יכולים לצאת לרחוב?!".

עוד תקף את המשטרה: "יש פה משטרה שעושה חקירות אפידמיולוגיות ולא יודעים להביא את חבורת פושעים הללו למאסר? למה אנחנו מקבלים את התדמית הזו? מהפוגרומים הללו השבוע סבלו הציבור החרדי ומי שהיה אמור לטפל בהם זה המשטרה של אמיר אוחנה. בושה שזורקים את זה על הציבור החרדי שהוא ציבור שקט ולא אלים. זה לא דבר חדש כולנו יודעים זאת".

לגבי העלאת הקנסות אמר גפני:" "החוק הזה של העלאת הקנסות פסול מיסודו, אם מדובר במצב של פיקוח נפש - לא יפתחו את מוסדות החינוך. אם לא מדובר במצב כזה נראה לכם שהקנס הזה זה מה שישנה? יש מי שרוצה לעשות על זה הון פוליטי, כולם מדברים על החרדים עכשיו, זה הנושא".

לסיום אמר: "עברנו שלוש תקופות במהלך הקורונה, בהתחלה היינו בתחלואה גבוהה, אח"כ הגיעה תקופה שהחרדים היו הכי נמוך, לא שמענו מילה אחת בתקשורת על המשפחה החרדית שיש לה שמונה ילדים ו-2 ילדים נמצאים בבידוד במטבח, ופתאום עכשיו שהתחלואה שוב גבוהה חזרו לתקוף אותנו. לא אנחנו אשמים, אתם שהכנסתם אותנו לגור בצפיפות כזאת, אתם אשמים. ואח"כ מעיזים לתקוף אותנו על דברים שאינם נכונים".

ברוך דיין האמת: הלך לעולמו בנו של ה'בבא חאקי'
מאה שערים: בת שמונה נפלה מסולם
מאות ליוו למנוחות את החסיד אשר שימש את אדמור''י ביאלא
רגע לפני הקפיצה למים: טיפים לטיול בטוח
ממצווה למצווה: כך תבנו בבטיחות את הסוכה
אבל בחב''ד: הלך לעולמו הצייר ברוך נחשון ז''ל
ככלות השבעה: תולדות חיי הרבנית אהובה שרעבי ז''ל
ישיבת אהלי תורה חנכו את הבנין החדש • גלריה
ראיתם אותו? נעדר חרדי ממודיעין עילית
לאחר שעקצו אלפי קשישים: החברה נקלעה לחדלות פירעון